Telekom T Tablet 5G - kicsi a tét

Ez egy T Phone nagyobb házban, nagyobb kijelzővel, egy meglepő extrával.

Adatkapcsolat, üzemidő, végszó

A legfontosabb tulajdonság itt is természetesen az 5G, ha adatkapcsolatról van szó. Ez megy két nanoSIM-mel, illetve ahogy az első oldalon említve volt, eSIM-mel is, mi fizikai kártyát használva 690 Mbps feletti letöltési sebességet is mértünk Budapesten, illetve az átlagos 4G-s sebességet vidéken a Duna partján. Mobilkapcsolati téren tehát odateszi magát a T Tablet, jó hír a kétsávos Wi-Fi is (Wi-Fi 5, 2,4 és 5 GHz), és adott a GPS is, ami másodperces idő alatt 2 méteres pontossággal talált helyzetet városi környezetben. NFC nincs, de táblagéppel csak nem szeretne fizetni az ember a boltban. Van viszont képernyőkivetítés Chromecast és Miracast szabvány szerint, de asztali nézethez hasonló mód nincsen, csak a gyors alkalmazásváltóként összehúzódó dokk marad mindig a kijelző alján.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

A beépített 7040 mAh-s akkumulátort 15 wattal lehet tölteni, ennél többet nem volt hajlandó felvenni tapasztalataink szerint a tablet. A fogyasztás legalább visszafogott, 1 nap és 6 óra készenlét és másfél órányi képernyőidő 22%-ot merített a telepből úgy, hogy az aktív használat javarészt 5G-s mobilhálózaton történt, nem Wi-Fi-vel. A fennmaradó 78%-os töltöttségű teleppel pedig 4 napot ígért még a szoftver. Az erőigényes tesztprogramok sem izzasztották meg az eszközt, 4 órányi folyamatos szintetikus tesztprogram-futtatás után alig vesztett 36%-ot a töltöttségből a T Tablet. Egy teljes töltés több mint két órát vesz igénybe, ezzel az éjszakai töltések tűnnek reálisnak, pár perc alatt nem fogja teleszívni magát a telep.

Telekom T Tablet 5G
Telekom T Tablet 5G [+]

Telekom T Tablet 5G
Pro
Korrekt üzemidő, takarékos hardver
Programozható eSIM, 5G-s kapcsolat
Sztereó hangszórók
Kategóriájában fényesnek mondható kijelző
Android 13
Kontra
Gyenge teljesítmény
Itt-ott megakadó szoftverfelület
Nincs biometrikus védelem
Nincs 3,5 mm-es audio csatlakozó
Nincs töltő a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 6 pont
Fotózás, videózás 4 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 7 pont
Telekom T Tablet 5G, 6/128 GB, HUF 84 480

A Telekom sajátmárkás telefonjai esetében azt írtuk tavaly, kicsit megúszósra sikerültek, ezt némileg javították idén a ráncfelvarrott változatokkal és a T Tablet is már jobb ajánlatnak számít. Ha szétnézünk százezer forint alatt, nehéz igazán jó táblagépet találni, pedig van jelentkező a posztra a Lenovótól, TCL-től, Redmitől, Realmetől, de a Honor és a Nokia is kínál értelmes alternatívát. Nem gondolom, hogy bárki meglátja a T Tabletet és felcsillan a szeme, hogy “Ez kell!”, pedig 85 ezer forintos független árával egész jó ajánlat alapvetően alapvető dolgokra. Így például a családban gyereknek vagy idősebbnek használható alternatívát nyújt, a 6 GB RAM és a 128 GB tárhely elégséges, a tárhely ráadásul bővíthető is. Hiányzik a 3,5 mm-es jack csatlakozó és egy töltőt is mellékelhettek volna nyugodtan, de valószínűleg ezen nem akad majd fenn az ügyfél, aki azért megy be a Telekomba a hardvert illető bármiféle prekoncepció nélkül, hogy minél olcsóbban vigyen haza egy táblagépet.

Ha a független piacot nézzük, találni azért olcsóbban hasonló vagy jobb minőséget képviselő eszközt, ott van például a Redmi Pad vagy a Lenovo Tab M9 és Tab M10 is. Ezek hasonló szintet képviselnek, de a Redmihez például van töltő, a Lenovo meg szoftveres extákat és érintőtoll-támogatást kínál. Aztán találhatunk még Samsung Galaxy Tab A8-at is, de ezek rendszerint Wi-Fi gépek mobilhálózati kapcsolatra képes modem nélkül. Mindez persze nem mentesíti a T Tabletet gyengeségei alól, mint a dadogós szoftver, az összességében gyenge teljesítmény, a nagyon gyenge kamerák, vagy a bár fényesnek mondható, de egyébként nem épp szemet gyönyörködtető kijelző. Hosszú ideje nincs könnyű dolga annak, aki olcsón szeretne jó táblagépet venni, a megoldást pedig nem a T Tablet jelenti erre a problémára, de van pár pozitívuma, melyek mentén elindulva egy-két fejlesztést eszközölve a hardverben egy ajánlható eszköz születhet. Ez így egyelőre közepes, melytől mindenféle érzelem vagy plecsni nélkül válunk meg.

A tesztkészüléket a Magyar Telekomtól kaptuk kölcsön, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés