Add-Venture
Második programunkkal annak idején szintén nagyon sokat játszottam. Az Add-Venture a jól ismert Rizikó játék, ám van benne némi újdonság is.
Első indításkor a kezelés elsajátítása miatt a profi Rizikósoknak is érdemes végigmenni a tutorialon. Kampány vagy előre generált küldetések nincsenek, új játékot kérve ki kell választanunk az emberi és gépi játékosok számát (és ez utóbbiak nehézségi szintjét), avatarját, színét, majd mehet a móka. Furcsa programhiba, hogy bár a menüben ki lehet választani 2 játékost is, a játékban mindenképp lesz egy harmadik,a gép is. Csak ketten tehát nem tudnak egymással játszani.
Ha az említett problémán túltettük magunkat, szembesülhetünk a klasszikus Rizikóhoz nézett első eltéréssel: nincsenek speciális célok, a győzelemhez mindenképp teljes világuralom szükséges. Annyi baj legyen, "világuralkodni" úgyis sokkal szórakoztatóbb, mint például likvidálni a sárga ellenfelet.
A Rizikó szabályrendszerébe nem szeretnék belemenni, mivel a legtöbben valószínűleg úgyis ismerik. A világ meghódítása előtt itt is kontinenseket fogunk elfoglalni, mivel ezek nagyobb utánpótlást (=több katonát) jelentenek a körök elején. Ha a kör folyamán sikerül akár egyetlen területet is elhódítani az ellenségtől, akkor a következő fordulóban kapunk egy kártyát, ami lehet földi, vízi, vagy légi egység. Ha ezekből összejön három teljesen ugyanolyan, vagy mindegyikből egy-egy, akkor azt be tudjuk váltani katonákra. Három földi kártya 4, három különböző kártya pedig 10 katonát ér, az újítás azonban a vízi és légi haderő megjelenése. Utóbbival a térképen bárhova lehet támadni, nagy veszteségeket okozva ezzel az ellenségnek, hiszen ha pl. belepiszkálunk egy kontinensbe, akkor nem kapja meg a bónuszát kör elején. A vízi haderő hasonlóan működik, ám csak bizonyos helyekre lehet vele támadni. Ha egy ellenfél utolsó katonáját mi győzzük le, megkapjuk a kártyáit.
A mesterséges intelligenciával sokáig gondok voltak, a gép ugyanis a legkönnyebb (novice) fokozaton is rendszeresen földbe döngölt. Az új, 1.85-ös verzió megjelenésével szerencsére butítottak rajta, a legnehezebb fokozaton pedig még okosabbak az ellenfelek. Bár sablonosan játszanak, tényleg okosak, folyamatosan meghiúsítják az ember számításait, nem könnyű legyőzni őket.
A hangokról felesleges írni, a grafika a célnak tökéletesen megfelel. A VGA felbontás nem, de a kijelzők támogatottak, csakúgy, mint a WM 5.0. A program pozitívuma továbbá elképesztően kis hardverigénye, ami a hosszabb üzemidőben nyilvánul meg. Negatívuma az ára, ami 24 USD - a Rizikó rajongóinak ennek ellenére kötelező. Próba verzió itt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!