Real-time stratégiák Pocket PC-re

Warfare Incorporated

Végéhez érkezett a Pocket PC-s játékokat bemutató cikksorozatunk - egy időre legalábbis, jövő héttől ugyanis az olvasói kéréseknek eleget téve Symbian S60-as programokat fogunk bemutatni. Addig is íme két klasszikus RTS Pocket PC-re!

A Warfare Incorporated minden idők egyik legismertebb és legnépszerűbb PDA-s játéka. Körülbelül 4 éve került piacra, sikere azóta is töretlen mind a Pocket PC, mind a Palm felhasználók körében (multiplatform játékról van szó). Ebben annak is nagy szerepe van, hogy hardver terén nem válogat, még a fekete-fehér, 160 x 160 pixeles felbontású Palmokon is gond nélkül elfut, csak úgy, mint a VGA felbontású PPC-ken - igaz, ezeken csak QVGA felbontásban.

Egy Red Alert-szerű RTS-ről van szó. Választható fajok, nációk nincsenek, ellenfeleinknek ugyanolyan épületeik és egységeik vannak, mint nekünk. Ez utóbbiaknak nincsenek speciális tulajdonságaik, viszont eltérően sebzik a gyalogos és páncélozott egységeket, valamint az épületeket. Emellett lőtávolságuk is típusfüggő, úgyhogy a Warfare Inc-ben lehet taktikázni rendesen, legtöbbször nem a "legyen több tankom, mint az ellenségnek" megoldás a nyerő, mert például a páncolos ellen nyerő tankokat simán szét lehet kapni gyalogsággal. A jobb egységeket ki kell fejleszteni (külön épületek kellenek hozzájuk), amihez természetesen nyersanyagra lesz szükség. Ezt a C&C/Red Alert sorozathoz hasonlóan külön egységek szedik össze, majd viszik el feldolgozásra - itt azonban nem tibériumról van szó. Az utánpótlás biztosításához szükség van áramra is (újabb Westwoodos elem), amit épületek biztosítanak nekünk. Ha ellenfelünk tehát tornyokkal védi be a bázisát, érdemes lehet kilőni az áramfejlesztőket, bár erre sok esély nincs, mivel a légi egységek hiányoznak a repertoárból.

Az irányítás meglehetősen jóra sikerült. Az egységeket kijelölni és mozgatni a stylussal lehet, a térképen pedig a navigációs pad, vagy a képernyő sarkában található minimap segítségével lehet. Mivel a PDA-król hiányzik a "jobbklikk", építkezni és az épületeket javítani/eladni a stylus hosszú nyomvatartásával lehet. Egyedül a csoportokba rendezés hiányzik, ami főleg azért szomorú, mert a Warfareben szinte abszolút nem kell mikrózni (tehát pár egységgel "kommandózni"), a csatákban akkora haderők vesznek részt, hogy sokszor ki sem férnek egy képernyőre. A csoportba rendezés hiánya miatt a hadsereget tehát csak úgy tudjuk mozgatni, hogy folyamatosan kijelölgetjük őket, ez viszont nem mindig sikerül tökéletesen, pár egység rendszerint le szokott szakadozni.

A grafika mai szemmel nézve is kellemes, körülbelül (majdnem) a C&C első részének szintjét hozza, csak Pocket PC-n. Az tankok, emberek szépen animáltak, az épületek sem statikusak, a pályák szépen meg vannak csinálva, bár tereptárgyakból nincs sok. A hangok egész jók, harc közben a PC-s játékokból megszokott csatazajt hallhatjuk. A kampányban 14 normál és 1 gyakorló küldetés található, továbbá van 6 ún. "Challange Mission" is, ez utóbbiak mellé a játék honlapjáról bármikor tölthetünk le újakat. A legélvezetesebb rész viszont kétségtelenül a multiplayer mód: akár nyolcan is lehet egymás ellen játszani, Bluetoothon vagy interneten. Ezek a csaták annyira élvezetesek, hogy párszor itthonról, WiFi-n keresztül is játszottam az ismerőseim ellen. Többjátékos pályákból elég szép kínálat van, de ha mégis kevésnek találnánk, az említett honlapról ilyeneket is le lehet tölteni.

Kiváló játék a Warfare Incporporated! A műfaj kedvelőinek kötelező, a többieknek pedig érdemes kipróbálni a demo verziót. A teljes szoftver ára 29,99 USD, megvásárolható a ezen az oldalon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés