Symbian S60 játékok - N-Gage #4

Reset Generation

Második programunkat egyik olvasónk ajánlotta a figyelembe, véleménye szerint ugyanis ez az egyik legkiválóbb alkotás az egész platformra. Kicsit utána olvastam, hogy vajon egyedül van-e a véleményéve, nagyon úgy tűnik, hogy nincs. A Reset Generation ugyanis olyan kategóriában versenyez, melynek csekély számú képviselője van, épp ezért a kevés alkotás, mely eljut a nagyközönséghez, szinte minden esetben hatalmas siker van. A Reset Generation ugyanis egy taktikai harci szimulációs program. Érdekes köntösben

Hirdetés

Elindítjuk a játékot, égnek áll a hajunk. Árkád játéktermi zene a 80-as évek elejéről, olyan villózó fények, amiktől egy epilepsziásnak három másodperc alatt rohama lesz, mellé mindenféle idióta karakterek még idiótább szövegekkel, melyek alá is vannak szinkronizálva a lehető legeslegidiótább hangon. Ez egy rémálom. Aztán végigvisszük a tutorialt és látjuk, hogy ez a cucc bizony jóóóóó!

Reset Generation for N-Gage Reset Generation for N-Gage

Egy érdekes felépítésű taktikai játékról van szó, kis túlzással a sakk modern köntösben, egyszerre egyszerűsítve és bonyolítva. Adott egy pálya és X számú ellenfél, mindegyiknek van egy hőse (köztük a nagy Vízszerelő) és egy vára, mindegyik várban van egy királylány, a többi hősnek az ellenséges várakban lévő királynőket kell ellopniuk és elvinniük a saját várukba. Az egyes emberkékhez mezők is tartoznak, értelemszerűen az a tiéd, amelyik a te színedben pompázik. A játékmenet körökre osztott, de minden kör egy közös akcióval kezdődik, ez pedig a terjeszkedés. Mindenki kap egy legalább három négyzet nagyságú, változó formájú mezőcsoportot, amit lerakhat a pályán lévő, még senki által nem birtokolt területekre. Ez nem időre megy, ha mindenki szépen kiválasztotta, hogy hova építene, egyszerre leesnek a cuccok, ha egy helyre többen raknak, akkor ott szépen eloszlik közöttük a dolog. A dolog lényege, hogy egymás mellett öt mezőt mi birtokoljunk, az ugyanis átváltozik valamiféle szupermezővé, ahol főhősünk biztonságban mozoghat. Ugyanis a pályarakás után a hőssel való mozgás következik, ami irányulhat az ellenfél elverésére (ha a hőse pont a mi szupermezőnkön áll, simán elkenhetjük a száját), a királylány felkapására, illetve tárgyak összeszedésére, amiket egyből el is kell használnunk. Ilyen tárgy például a gránát, ami azt hiszem, hogy nem igényel több magyarázatot. A kör végén mindenki lőhet a várával két lövedéket, amikkel az ellenség nem szuper mezőit, vagy az azokon álló hőst lőheti le, ha többen lőnek egy helyre, akkor a lövedékek elpattoghatnak, szóval ez is kicsit esetleges, de annyi baj legyen. Egyébként vannak még variálások, minél több a szupermezőnk, az ellenséges hősöknek annál több szuper-akármilyen pontjuk lesz, ami nagyon jó nekik, mert minden hősnek van valami speciális képessége - egyszóval összetett játékról beszélünk.

A stílus, illetve az idiotizmus valószínűleg senkit nem fog hosszú távon megnyerni, a program hangjai oly mértékben idegesítők, hogy azt nem is lehet leírni. A játék viszont szórakoztató, változatos, játszható más emberek ellen, tehát a szavatossága garantált. A stratégiai, taktikai és táblás játékok kedvelőinek mindenképp ajánlott - ugyanis e három műfaj kiváló egyvelegéről van szó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények