Symbian S60 játékok - N-Gage #3

Age of Empires 3

Mai cikkünk alcíme akár a Sikeres PC-s játékok N-Gage-es menete is lehetne, ugyanis négy olyan program kerül terítékre, melyek a maguk idejében meglehetősen nagy sikereket értek el PC-n és egyéb konzolokon is. Néhány esetben egyértelműen látszik, hogy a jól hangzó címeket csak és kizárólag az eladási mutatók növelésére használták fel a tisztelt fejlesztők, akik portékáik minőségét nem az elődök által meghúzott vonalakhoz igazították. Ebbe a kategóriába tartozik a méltán híres Age of Empires N-Gage adaptációja is, mely számomra érthetetlen okokból a hármas számot is megkapta - nem mintha a sorozat harmadik részének közelébe érné, de még az sem lehet magyarázat, hogy létezik más AoE játék is N-Gage-re. Ugyanis nem létezik.

A komplexebb valós idejű stratégiai játékokat egészen eddig senki nem próbálta meg telefonos platformokra portolni, nem véletlenül. Az efféle játékok kezeléséhez mindenképp egér kell, jellemzően két gombbal - ezt ugye semelyik mobilos operációs rendszer nem tudja magáénak, bár az érintőkijelzőt támogatók jelentős előnnyel indulnak a kritériumharcban. Valaki Finnországban mégis úgy döntött, hogy az AoE 3 egy kiváló húzócíme lesz az N-Gage platformnak, melynek következtében a glu gondozásában meg is jelent a program.

Bounce Boing Voyage N-Gage Age of Empires 3 for N-Gage 2.0

Mint az a képeken is látszik, a programnak köze sincs őséhez, pedig a glu-s srácok tényleg mindent megtettek, hogy a programot átültessék a műfajnak életidegen platformra. A játék ugyanis sokkal kezelhetőbb és élvezetesebb, mint amire számítottam, mondhatjuk, hogy a legjobb valós idejű stratégiai játék mobilokra, mert ez így van. Viszont jellemzően nem fejlesztenek ilyesmit, ahogy szekérből sem építenek űrhajót. A gond alapvetően az irányítással van. Szerencsére nem egy egérkurzort kell a gombokkal mozgatnunk, hanem a pályán lévő apró négyzetek között tudunk sréhen lépkedni, elég sok megszokást igényel. Egy mezőben egy ember (egység) állhat, innentől egyértelmű, hogy nem fogunk több száz fős seregekkel csatázni, mivel azok el sem férnének a képernyőn. A csapatmozgatás szerencsére úgy-ahogy meg lett oldva, dupla gombnyomással kijelölhetjük az összes képernyőn látható, azonos típusú egységet, tehát jókat manőverezhetünk, csak csak kardos emberkékkel akarjuk legyőzni a gaz ellenség hadait. Érdekes továbbá, hogy nem rakhatunk épületeket közvetlenül egymás mellé, de ezeket leszámítva minden olyan, mint egy rendes RTS-ben: parasztot gyártunk, fát vágunk, kaját gyűjtünk, építkezünk, fejlődünk és harcolunk. Mindezt közepes grafikával, kicsiben, N-Gage-en,

Csak és kizárólag a műfaj rajongóinak!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés