Kapcsolat, alkalmazás, funkciók
Bluetooth 5.3 alapon kapcsolódik a C710N, viszont hiányzik belőle az LDAC vagy az aptX kodekek támogatása, csak SBC és AAC adott. Ezen az árszinten már elterjedt egy nagyobb felbontású kodek támogatása, helyette a Sony a DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) technológiát kínálja. Ez komplex számítási folyamatokkal megpróbálja felskálázni a veszteséges tömörítésű fájlokat, így javítva a hangminőségen. A kapcsolat stabilitását ez nem befolyásolja, a C710N-nel nem volt probléma sem tömegközlekedésen, sem máshol úgy sem, hogy a hangminőséget előtérbe helyező beállítás volt bekapcsolva. Nincs késleltetést csökkentő játék mód, átlag 210 ezredmásodperces késésben van a hang a telefon képéhez képest, ez játékoknál már zavaró lehet, a videós tartalmat lejátszó programok korrigálnak. Van két eszközös valós idejű multipont kapcsolat, ez nálam működött Pixel 9 és iPhone 16 Pro telefonokat használva, viszont a Sound Connect alkalmazást egyszerre csak az egyik telefonon tudtam érdemben használni. A fülhallgató megjegyzi és eszközök között átviszi az alkalmazásban megadott beállításokat. A Google gyors párosítással egyébként a C710N-t képes elmenteni a Google-fiókunk, innen is üdvözlöm Pétert, akinél előttünk járt a teszteszköz, és nem szedte ki fiókjából visszaküldés előtt!
A Sony Sound Connect alkalmazás ingyenesen letölthető Androidra és iOS-re, funkcionalitásában nincs különbség a két rendszer között. A főoldalon láthatjuk a Sony audio termékünk nevét, a töltöttség állapotát. Itt esetünkben a jobb és bal fülest külön-külön, mellettük a tokét. A százalékos értékek tekintetében nem teljesen vagyok meggyőzve azok pontosságáról, volt olyan, amikor a fülest az app szerint 25% feletti töltöttséggel raktam el délelőtt, de a délutáni metrózásom során totál lemerültek. Mondjuk ez egyetlen egyszer fordult csak elő. Közvetlen a töltöttség alatt az ANC-t kapcsoló hármas (aktív zajzár, hangátengedő mód, ki), alatta pedig a hangszínszabályzó.
Hirdetés
A Sound Connect főoldala (első két kép Android rendszeren, harmadik kép iOS-en) (forrás: Mobilaréna) [+]
A WF-C710N egyik különlegessége, hogy a nagytestvéreihez hasonlóan rendelkezik az Adaptive Sound Control funkcióval. Ennek használatához szükség lesz egy Sony-fiókkal való bejelentkezésre az appban, illetve lokációhoz való hozzáférést adni az appnak. A telefonban található GNSS rendszer, a mozgásérzékelők, illetve a fülhallgatóban található érzékelők adatait összesítve az Adaptive Sound Control képes felismerni helyszíneket, szituációkat és ezek alapján állítani az ANC-t. Ez tapasztalataim szerint lassabban, de ugyanolyan pontosan működik a C710N-ben, mint a nemrég kipróbált csúcsminőségű WH-1000XM6-ban. A fülhallgatónál az ANC erősségét viszont nem tudjuk állítani, de az Ambient módban beengedett hangok mennyiségét igen. Tapasztalataim: a Széll Kálmán téren a villamosról leszállva amíg elsétálok a metróig a fülhallgató a villamosról való leszállásnál már kikapcsolja az ANC-t, mert nagyjából a harmadik lépést érzékelve sétaként aposztrofálja mozgásom. A külvilág hangjait részben beengedve jutok el a mozgólépcsőig, ahol ha megállok, akkor a környezeti hangokból úgy hiszi a füles, hogy tömegközlekedésre szálltam megint, így mire a mozgólépcső félúthoz ér, ismét visszakapcsol az ANC és teljes a zajzár. A váltás kényelmes a fülnek, az aktív szűrést fokozatosan kapcsolja be a C710N, nincsenek hirtelen váltások, nem volt tőle olyan érzésem, mintha hirtelen bedugult volna a fülem.
Adaptív zajszűrés szabályzó beállításai (forrás: Mobilaréna) [+]
Az alkalmazást vagy a fülhallgatón található érintőfelületet használva az adaptív szabályzó döntései bármikor felülírhatók például ANC be- vagy kikapcsolásával.
Részletesebb beállítások a hangátengedés erősségét illetően (forrás: Mobilaréna) [+]
A C710N rendelkezik 360 Reality Audio támogatással is, ha van előfizetésünk a Sony térhangzását ismerő szolgáltatásra, azzal képes együttműködni. Van Amazon Music Play Now és Spotify Tap is, ezek a megfelelő előfizetés mellett a fülhallgatók behelyezésével vagy egy érintésre indítják is a lejátszást. Az alkalmazásban beállítható, hogy telefonhívás közben saját hangunkat is viszonthalljuk a C710N mikrofonjain keresztül. Szintén beállítható, hogy automatikusan letöltődjenek a firmware frissítések, illetve az, hogy a fülhallgató ha nincs használatban, kikapcsoljon. Ugyanígy a viselést érzékelő szenzorok is letilthatók, ahogy az érintőfelületet is ki lehet kapcsolni en bloc. Beállítható a csatlakozásra, egyéb dolgokra figyelmeztető frissítések hangereje és a nyelv is, a magyar viszont nem támogatott, a Sound Connect alkalmazás is angolul működik.
Elvégezhető egy hallásteszt, mely automatikus hangszínszabályzó-beállítást végez. Ennek lényege, hogy egy számunkra ismert művet játsszunk le a háttérben, közben pedig válasszunk az alkalmazás által felajánlott számok közül. Mindegyik valamelyest változtat a hangoláson, értelemszerűen a számunkra legszimpatikusabbat kell kiválasztanunk az öt lehetséges opcióból, ezt háromszor, aztán a harmadik lépés végén generál nekünk egy új EQ-profilt a rendszer, amit menthetünk. Az alkalmazás egyébként több előre programozott EQ-profillal is rendelkezik (Bright, Excited, Mellow, Relaxed, Vocal, Treble Boost, Bass Boost, Speech), valamint egy Manual móddal, ahol az ötsávos virtuális keverőn kézzel tudunk állítani. Van még egy csúszkánk, ennek neve Clear Bass, amivel a 20 és 250 Hz közti mély hangok és szub-basszusok intenzitását tudjuk állítani igényeink szerint.
Az alkalmazás Discover fülén ha megadtuk a megfelelő engedélyeket és bejelentkeztünk, akkor a zenehallgatási szokásainkról kapunk összesítéseket, illetve akár gyűjthetünk virtuális kitűzőket is. Az jópofa, hogy például számolja az alkalmazás, hogy hány alkalommal kapcsolt az adaptív zajzár, de a zenei stílusok tekintetében azért elég egyszerűen katalogizál. Abban igaza van, hogy rock műfajba sorolható Tom Petty American Girlje és az új Car Seat Headrest album is, de azért rock és rock közt is akad némi különbség.
Bejelentkezéssel elérhető extra adatok a zenehallgatási szokásainkról (forrás: Mobilaréna) [+]
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!