Sony Ericsson Xperia mini - nem a méret számít

Multimédia

Kamerában az előd se volt túl gyenge, legalábbis az 5 megapixeles felbontás teljesen megfelelőnek mondható. Noha a többek között az arc-ban lévő Exmor R érzékelőt nem kapta meg, azért nem maradt változatlanul ez a rész sem. Új például a kezelőfelület, ami szerintem roppant jól sikerült. A baloldalról kinyitható menüben találjuk az opciókat, amelyekből ötöt mindig látunk, ám hogy mi legyen ez az öt, azt mi szabadon választhatjuk ki, egyszerűen csak át kell húznunk a megfelelő területre az ikont. Jobbról a már elkészült fotók és videók listája csalogatható elő. Beállítási lehetőségekből is egész bőséges a kínálat. Van itt számos fókuszmód (normál, folyamatos, makró, érintéses, végtelen, arcfelismerő), motívumprogramok (éjszakai, hóesés és hasonlók), fehéregyensúly, fénymérés, önkioldó, érintéses exponálás, GPS geotagging és még a zárhang is kikapcsolható. Egy ISO állítást még elfogadtam volna, de így se rossz a felhozatal.

Sony Ericsson Xperia mini

Az elkészült képek nem rosszak, viszont kiemelkedőnek se nevezhetők. A dinamikatartomány kissé kevés, az ég hajlamos beégni, a zajszűrés viszont elég erős, amitől zaj tényleg kevés van, viszont láthatóan elmosódnak bizonyos részletek. A korábban tipikus Sony Ericsson hibának számító kromatikus abberáció a miniből is előcsalogatható, bár jóval szolidabb mértékben, mint korábban A színek kissé fakók, összességében nem vészes a végeredmény, de láttunk már ennél jobbat is, igaz, nem ekkora készülékházban. Videóban hozza a HD feliratnak megfelelő 720p felbontást, ráadásul a dupla mikrofon miatt igen jó, sztereó hangot vesz fel hozzá, amit az ITT elérhető tesztfelvételen is jól érzékelhetünk.

Sony Ericsson Xperia mini Sony Ericsson Xperia mini

Zenei téren erős hagyományai vannak a márkának, és a mini is szépen teljesít, még ha nincs is rajta Walkman felirat. A lejátszó új külsőt kapott, szépen leválogatja a zenéket, mutatja az albumborítókat, van véletlen és ismétlő lejátszás is, ahogy illik. Extrának kapunk hangszínszabályzót, amiben előre beállított sémák között választhatunk. Az „infinite” gombra bökve az éppen játszott előadóval és számmal kapcsolatos információkhoz juthatunk a weben. A gyári headset külsőre elég szimplának tűnik, ehhez képest kellemes csalódás a hangja, egész normálisan szól, van magas és mély is, a hangerő bőven elég. Kinézetre is igen fapadosra sikerült a rádió, ahol a csatornák beállításán kívül semmi más opció nincs, ugyanakkor RDS-re is képes.

Sony Ericsson Xperia mini Sony Ericsson Xperia mini

Érdemes néhány szót ejteni az extra alkalmazásokról. Az Alkamazások és Játékok, a PlayNom Store, a Facebook szoftverekről már írtam, de van itt más is. A dokumentumok olvasására az OfficeSuite és az Adobe Reader szolgál. Kapunk egy bővítménykeresőt a Timescape-hez, amivel új funkciókkal ruházhatjuk fel. A Csatlakoztatott eszközök név alatt kezelhetjük a DLNA megosztást, a LiveWare kezelőben pedig a csatlakoztatott tartozékokhoz rendelhetünk automatizált lehetőségeket. A TrackID-t szerintem mindenki ismeri, egy kiváló zenefelismerőről van szó. Roppant hasznos és okos az Adatfigyelő, amivel pontosan követhetjük, mikor mennyi mobilnetes forgalmat generáltunk, mindezt havi lebontásban, igazodva a számlazárásunk idejéhez és külön figyeli a roaming adatokat is. NeoReader segít a QR kódot beolvasásában és feldolgozásában, a Games by Popcap a szórakozást szolgálja, míg az UEFA és Xperia Hot Shot a foci és tenisz rajongóinak fog tetszeni. Végül ott a Wisepilot navigáció, amely gyengébb a vetélytársak megoldásához képest és most már a Google Navigáció is adott, mint ingyenes alternatíva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés