Sony Ericsson Xperia mini - nem a méret számít

Hirdetés

Hardver, szoftver

Annak idején az X10 mininél nem kevesen panaszkodtak arra, hogy a már akkor túlhaladott 1.6-os rendszerrel került piacra. Ezt a gyártó saját felülettel és egyedi extrákkal igyekezett palástolni. Később elkészült a 2.1-es frissítés, ám itt megállt az élet és noha a sima X10 nemrég megkapta a 2.3-at is, a miniknél már csak a főzőtt ROM-okban bízhattak a tulajdonosok, már aki neki mert vágni ennek. Ennek az időknek remélhetőleg örökre vége, az utód jelentős előrelépést kapott mind hardver, mind szoftver terén. A korábbi Qualcomm MSM7227 processzor átadta helyét egy 1 GHz-es Snapdragon egységnek, amihez egy Adreno 205 grafikus gyorsító és 512 MB RAM is tartozik.

Sony Ericsson Xperia mini Sony Ericsson Xperia mini

A rendszer is teljesen átalakult, már alapból Android 2.3.3 verzióval kerülnek polcokra a minik és a cikk írásakor már bejelentették a 2.3.4-es frissítést, ami további extrákkal bővíti majd az apróság amúgy se kicsi tudását. Egyébként a dobozból kivétel után máris jelezte, hogy talált egy frissítést, amit gyorsan fel is telepítettem számítógépről (mert csak úgy engedte), így a teszt ideje alatt tényleg a létező legfrissebb szoftverrel használtam. A friss verziónál viszont nem álltak meg, újragondolták a kezelőfelületet is. Öt főképernyőnk van, a négy sarokban pedig most is gyorsindító ikonokat találunk. Ezek viszont teljesen szabadon cserélhetők és immár mindegyik sarokban legfeljebb négy funkciót tehetünk, amik használatkor félkörívesen kinyílnak, hogy kiválaszthassuk azt, amelyiket indítani szeretnénk. A főképernyők áttekintése helyett a kétujjas csippentéssel a kirakott widgeteket látjuk egy képernyőre húzva (mint pl. az arc-nál).

Sony Ericsson Xperia mini Sony Ericsson Xperia mini

Tetszett, hogy immár egynél több widget is kipakolható a képernyőkre, mi több, ha a sarkokhoz helyezzük el őket, akkor az ott lévő gyorsindító rész eltűnik, hogy ne legyen útban (de csak az adott képernyőn, a többin megmarad). A főmenü immár dedikált ikont kapott, nem húzással hozhatjuk elő. Ez a rész is az arc-ban látott dizájnt kapta, oldalra lapozós megoldás, többféle, variálható elrendezéssel. Végre nem kell a fix kék színeket bámulnunk, mert többféle témából is válaszhatunk, persze a háttérkép témától függetlenül is cserélhető. Kapunk kellő mennyiségű widgetet is a gyáriakon felül, úgyhogy a választék egész bőséges és persze saját magunk is bővíthetjük a kínálatot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés