Külső
Bár a gyártó elvileg az átlagfelhasználókat célozza meg a SoMo 650-nel (vagy legalábbis őket is), ez a gép külsején abszolút nem látszik. A robosztus masina méreteiben és kialakításában egyaránt az ipari felhasználásra szánt gépeket idézi, tömege 178 gramm, mérete 127 x 74,6 x 20,6 mm. A dizájnt nem vitték túlzásba, ha a gép tudna beszélni, minden bizonnyal ezt mondaná: nem vagyok szép, de bírom a kiképzést! A gyártó garantálja, hogy a SoMo túlél egy 1 méteres magasságból történő leejtést - erre valószínűleg sokan azt mondják, hogy azt minden telefon kibírja, de azért egész más dolog, hogy ez a masina úgymond hivatalosan is kibír egy efféle megpróbáltatást.
A gép igazi különlegessége azonban nem ebben, hanem a felhasznált anyagokban rejlik. A gumiszerű műanyag borítás ugyanis elvileg "antibakteriális", azaz távol tartja a bacikat. Valljuk be, ez nem rossz gondolat, mivel mindannyian tudjuk, hogy a háztartások ilyen értelembe vett legkoszosabb része nem a mellékhelyiség, hanem a számítógép billentyűzete, de valószínűleg akkor is megdöbbenénk, ha mobiltelefonunkat raknánk mikroszkóp alá. Persze az is igaz, hogy senki nem halt még meg egy bacilusoktól hemzsegő mobiltelefon miatt...
Az előlap tetején két állapodjelző ledet és a bekapcsológombot találjuk. Ezek alatt helyezkedik el a 3,5 hüvelykes képátlójú, 240 x 320 pixeles érintőkijelző, alulra pedig a mikrofon és a navigációs szervek kerültek. Utóbbiak használhatóságára nem lehet panasz, a gombok hatalmasak, nyomáspontjuk kellemes, a félrenyomás esélye gyakorlatilag nulla. A hátlap hasonlóan puritán, pár logóra és négy gumitappancsra futotta, valamint ide került a hangszóró is.
Alul találjuk az adatkábel csatlakozóját és a reset-nyílást, érdekes, hogy előbbit nem védi semmilyen fedlap. Jobb oldalon egy böszme nagy gombot találunk, mely alapértelmezésben a Radio Manager (avagy kommerszebb nevén Wireless Manager) alkalmazást indítja el. A méretes stylus szintén errefelé lakik, fentről tudjuk elővarázsolni.
Felül egy betonstabilnak tűnő gumilap alatt találjuk az SDIO és CF bővítőhelyeket. Utóbbi valószínűleg azért került a masinába, mert a gyártó rengeteg ilyen foglalattal rendelkező kiegészítővel rendelkezik, mondjuk vonalkód-olvasóval, melynek ára cirka 125.000 forint. Baloldalt találjuk a legtöbb cuccot, fentről lefelé haladva a következőket: 2,5 mm-es jack kimenet, gyorsindító gomb (hangrögzítő), billentyűzár csúszkája, töltő csatlakozója.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!