Hirdetés

Skullcandy Grind Wireless - megvan a helye

Nem szól rosszul a divatmárka új fejhallgatója, mindemellett egyáltalán nem hivalkodó, megbízhatóan működik és még az árazással sem szálltak el. Valami új kezdete?

Hirdetés

Hangminőség, üzemidő, verdikt

Engem lepett meg legjobban, de meg kell vallanom, a hangja megfogott. Magam elé képzelve a célcsoportot először meghallgattam néhány house, trance és hip hop számot, ezt a próbatételt játszi könnyedséggel vette, és amennyire alkalmatlannak tűnnek ezek a műfajok egy hangkeltő valódi minőségének meghatározására, annyira kellemes élmény volt, hogy bár mélyben nekem túlontúl nyomatékos és nem túl részletező, de összességében egy dinamikus, sok apróságot megmutató hangkaraktert tapasztalhattam meg, amiben nem csak a basszusok kapnak szerepet. Ha valaki ezeket a stílusú zenéket nem hagyja el, szinte biztosan boldog lesz a Grind Wireless zenei minőségével, sőt, még a modern, alternatív rock kedvelői is kellemes élményben részesülhetnek. Filmezéshez szintén remek társunk lehet, széles a tere, jól továbbítja a beszédet, illetve az üvegtörés-effektet és az ehhez hasonló erőteljes impulzusokat is megfelelően adja vissza, ez utóbbi általában elég komoly vízválasztó.

Reteszgombnak látszik, de valójában csak dísz. A pántok fokozatmentesen állíthatók, körülbelül 2 centiméteres tartományban.
Reteszgombnak látszik, de valójában csak dísz. A pántok fokozatmentesen állíthatók, körülbelül 2 centiméteres tartományban. [+]

A kezdeti illúzió aztán idővel szertefoszlott, a jazz, a metal és a komolyzene három olyan, egymástól teljesen különböző ág, aminél nem teljesít igazán jól a Skullcandy, ha több hangszert kell egyidejűleg megmutatnia, akkor szinte biztosan szétesik a hangkép, és a zene egyik olyan része fog dominálni, ami valójában nem is kap túl nagy hangsúlyt. Ne gondoljunk arra, hogy kimondottan mélykiemelt a hangzás, klasszikus zenénél például érdekes módon nem a bőgő, inkább a magasabb szólamú fúvósok domináltak, egyértelmű a V-karakter.

Még a gyártó logója is diszkrét.
Még a gyártó logója is diszkrét. [+]

A beépített akkumulátor kapacitásáról nem ad információkat a gyártó, ellenben 12 órás zenehallgatási időt ígér, ami nagyon jól hangzik, és csak a többnapos tesztelgetés végére kért töltőt, így ha 12-t nem is, de 10 órát mindenképpen teljesített, ami kiemelkedő eredmény az eszköz visszafogott tömegéhez képest. Nagyságrendileg 2 órára van szükség a teljes töltöttségi szint eléréséhez, az állapotjelző addig világít pirosan, amíg ez nem sikerül neki.

A Skullcandy erőteljesen törekszik arra, hogy a divatfejhallgató fogalmát ne a zenei igénytelenséggel párosítsuk, és a Grind Wireless egy remek példa arra, hogy a csinos külső mögött korrekt beltartalom is lapulhat, ráadásul még az árazással sem szálltak el, 30 ezer forint körüli összeg ebben a kategóriában nem számít különösebben soknak. Érezhető, hogy nem nagyzenekari művekre találták ki, inkább a túlvezérelt, modern számokkal van jóban, viszont a célközönség ismeretében szinte biztosan ez utóbbiak fognak szólni rajta, így pedig indokolatlan lenne ebbe belekötni. V-karakterű a hangképe, de nem akarják lezúzni a felhasználó agyát a basszusok, nem idegesítő módon próbál feltűnő hangot kiadni magából, ami mindenképpen pozitívum. Remekül van összerakva, jó anyagokból építkezik, az akkumulátora szépen bírja a kiképzést, gond nélkül barátkozik iOS és Android operációs rendszerrel is, és a Bluetooth-hatótávon belül nem találkoztunk idegesítő akadozásokkal sem. Az izoláció viszont csak közepes és a beszélgetési minőség lehetne jobb, viszont ezek inkább konstrukcióból eredő jelenségek, és minden további nélkül együtt lehet velük élni. Számunkra a Grind Wireless egy kellemes meglepetés volt, megérdemli a plecsnit:

Skullcandy Grind Wireless

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények