WSKEN Xcable mágneses adatkábel bemutató

Mágneses kábel okostelefonhoz? Lightning és microUSB egyszerre? Cserélhető fej? Ezekkel a kulcsszavakkal hívja fel magára a figyelmet az új kiegészítőcsalád.

Hirdetés

WSKEN mágneses adatkábel

Talán nincsen dinamikusabban fejlődő iparág az okostelefonokénál, amit jól példáz, hogy egy olyan elsőre unalmasnak és szög egyszerűnek tűnő kiegészítő kapcsán is képes innovációt mutatni, mint amilyen az adatkábel. Egy efféle eszköztől ugyanis nem sok mindent várnak el a felhasználók, működjön, ne törjön meg, mást hirtelen nehéz is lenne felsorolni, pedig mint az bemutatónk tárgyából is látszik, van hova fejlődni. A kérdés persze így elsőre az, hogy kell-e egyáltalán, vagy érdemesebb a már jól bejárt úton továbbmenni.

Csatlakoztatva semmilyen komoly különbséget nem fogunk látni
Csatlakoztatva semmilyen komoly különbséget nem fogunk látni... [+]

Az Okos Pont által biztosított WSKEN kábelek több dologban is eltérnek a már megszokott kiegészítőktől. A leghangsúlyosabb az, hogy mágnesesen rögzülnek, amiről az Apple notebookok tulajdonosai jól tudják, hogy milyen hasznos, elég szomorú is, hogy az amerikai cégnél vannak az ehhez kapcsolódó szabadalmak, ezért a megoldás sosem lesz általánosan elterjedt. A kényelmes csatlakoztatás egy dolog, nem valószínű, hogy akár másodpercekben is mérhető lenne a különbség és mágneses és a hagyományos töltőkábelek csatlakoztatása között, az viszont minden valószínűség szerint számosítható, hogy hány Apple notebook életét óvta meg az, hogy a megrántott kábel nem húzta magával magát a gépet, csak kijött a helyéről. Ez az okostelefonoknál is egy hasznos dolog, ugyanakkor a kivitelezés nyilván más, hiszen sem az Androidokon általánosan használt microUSB, sem az Apple-féle Lightning nem egy mágneses port.

...de a csatlakozónál azért feltűnő lesz a dudor
...de a csatlakozónál azért feltűnő lesz a dudor [+]

A WSKEN mindezt úgy oldotta meg, hogy a kábel gyakorlatilag két részből áll, a microUSB-s vagy lightningos csatlakozó végig a készülékben van, maga a kábel pedig erre cuppan fel, mágnesesen. Mindez azt jelenti, hogy van egy kisebb, egészen pontosan 9 x 5 x 2 milliméteres dudor a csatlakozón, ami lehet, hogy egyes felhasználókat zavar, míg másokat nem, én például elég hamar hozzászoktam. A tokokkal való használatkor viszont problémát jelenthet ez a méret, bár a legtöbb esetben elfér az adapter, amelyből egyébként microUSB-s és Lightning csatlakozós készülékekkel egy személyben kommunikálni képes változat is készül. Hogy ennek mi a gyakorlati haszna, az elsőre nehezen belátható, lévén az adapter úgyis végig a készülékben van. Egy hagyományos kábelnél viszont hasznos lehetne a dolog, lévén egy kábellel lehetne tölteni az Apple termékeket és a különféle egyéb eszközöket is. Az univerzális megoldás hátulütője, hogy a Lightningot csak egyféle módon lehet csatlakoztatni.

Lightning és microUSB csatolófelületet kapunk ehhez a típushoz, a Type-C-s modellre még várni kell
Lightning és microUSB csatolófelületet kapunk ehhez a típushoz, a Type-C-s modellre még várni kell [+]

A WSKEN Xcable amúgy kimondottan igényes és strapabíró megoldásnak néz ki. A kábeltörés veszélye a mágneses csatlakoztatás miatt nem áll fenn, innentől pedig kimondottan életképes megoldásnak tűnik annak ellenére is, hogy az okostelefonból konstans módon kiálló kis adapter nem a létező legpraktikusabb dolog a világon, de persze ez csak addig igaz, amíg a felhasználó lába nem akad bele a kábelbe, onnantól ugyanis lehet hálálkodni az ezt kitaláló mérnököknek. A microUSB-s és Lightning csatlakozós kábelek ára 4490 forint, az univerzális megoldásért egy ezressel többet kérnek, Type-C változat egyelőre még nem kapható.

Bocha

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Előzmények

  • LG X Power - akksiban az erő

    Kecses, könnyű, ugyanakkor 3-4 napos üzemidővel működő eszközt próbáltunk ki a dél-koreai gyártótól, ezen kívül azonban nem mutat kiemelkedőt, főleg az MT6735 pecsételheti meg a sorsát.

  • MEE audio Pinnacle P1 - csúcsra oson

    Egy ennyire drága fülhallgatónál alapértelmezettnek tekinthetjük a jó hangot, viszont a Pinnacle P1 kicsit más, mint konkurensei, és a kialakításával is meggyőzi a felhasználót.

  • Skullcandy Grind Wireless - megvan a helye

    Nem szól rosszul a divatmárka új fejhallgatója, mindemellett egyáltalán nem hivalkodó, megbízhatóan működik és még az árazással sem szálltak el. Valami új kezdete?

Hirdetés