Hirdetés
A nagy
A Barricade XL értelemszerűen a csapat legnagyobb és legerősebb tagja, sztereó hangzásvilággal, opcionális multi-speaker párosítással, 20 wattos aktív teljesítménnyel és tízórás üzemidővel. Az óriásba mindent belepakoltak, még az USB-csatlakozó áramerősségén is csavartak egyet, felvenni 2 amperrel, leadni pedig 1 amperrel tud. A hagyományos állapotjelzőn kívül van rajta egy háromlépcsős visszajelző is, ami az akkumulátor töltöttségi szintjét mutatja meg. Az XL változat zenei szemmel is hipertér-ugrás az előzőekhez képest: remek térérzet, egymástól jól elkülönülő, testesen felbukkanó hangszerek, tiszta énekhang és kiváló dinamika nyűgözte le azt, aki a Barricade után meghallgatta az XL-t, aminél a tömbszerű forma előnye is kijön: kellő távolságot tartva, megfelelő helyről hallgatva ugyanis jóval élvezetesebb hallgatni, mint a 360-as társakat.
Az XL-hez sincs több tartozék, viszont a sztereó megszólalás hatalmas ajándék [+]
A méretei persze nem visszafogottak, és a közel 900 grammos tömeg is kompromisszumossá teszi a használatát, viszont zeneileg kültéren és beltérben is megállja a helyét, ha pedig nem kell messzire vinni, akkor ezek a dimenziók kevésbé számítanak. Klasszikusabb műfajokhoz természetesen ez is sötét és brummogós, viszont house, pop és hip hop műfajokban kiemelkedően teljesít, illetve még a rock és a metal sem áll tőle távol, a célcsoport általános igényeihez mérten ez bőven elegendő, ráadásul úgy, hogy nem egy basszustengerből kell kihalásznunk egy-két eltérő felhangot.
A tornasor előállt: az Barricade XL, a Barricade és a Barricade Mini [+]
A három hangszóró állítólag még az ünnepek előtt piacra kerül itthon, és bár önmagában egyik sem tűnik kiemelkedő vételnek, valójában nagyon jól pozicionálták az árazásukat. A legkisebb darab igazából csak a hangerejével lepi meg az átlagfelhasználót, épp annyival lett nagyobb a hasonló árú konkurenseinél, hogy a passzív hangsugárzónak köszönhetően öblös és erős mélyet sugározzon, mindezt a lehető legerősebben. Nem szól igazán tisztán, gyenge részletessége miatt sokan titulálják dobozhangúnak, minőségi zenehallgatáshoz éppen ezért sokkal jobb választás lehet a hagyományos verzió, ami drágább, de jobban felszerelt és egyértelműen kellemesebb zenei élményt nyújt a kicsinél, viszont még mindig nem olyan hatalmas, hogy egy hosszabb kirándulás előtt otthon kelljen hagyni.
Három dobozban a három hasonló hangszóró [+]
A legnagyobb és legdrágább modell valós zenei élményt nyújt az arra fogékonyaknak, ólajtó méretű passzív hangsugárzója meg tudja akasztani az emberben a levegőt, de csak durva hangerőnél, egyébként egyáltalán nem tolakodik, hagyja érvényesülni a többi tartományt, dinamikus és a lehetőségekhez képest részletgazdag. Éppen ezért a trióból egyedüliként büszkén viselheti a Tetszett plecsninket, hiszen a JBL Charge 2+-nál jobb minőségben szólal meg, funkcionalitásban nem marad el a konkurenseitől, vízálló és strapabíró kivitele pedig kültéri használat esetén nem elhanyagolható.
![]() |
Skullcandy Barricade XL |
szentkuti11
A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.