Sharp Aquos SH-12C - a világ újra 3D-ben

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációt tekintve lényegében megkapunk mindent, ami szükséges. A Sharp Aquos rendelkezik internetmegosztásra és DLNA-ra képes, 802.b/g/n szabványt támogató WiFi modullal, A2DP-vel felvértezett Bluetooth 2.1 chippel, valamint képes a manapság már kuriózumnak számító InFra kapcsolatra is. Mobilkommunikációs képesség esetén Quad-Band készülékről beszélünk (GSM 850/900/1800/1900), amely UMTS (900/2100) használatakor maximum 14,4 Mbps letöltési és 5,76 Mpbs feltöltési sebességre képes. A hangminőség közepes, kicsit én gagyinak éreztem a beszédhangszórót, de engem legalább mindenki tökéletesen hallott. A masinában A-GPS egység is helyet kapott, így némi adatforgalom generálásával egyidejűleg elég gyorsan pozicionálni tudunk. Akárcsak az NEC, ez a csoda is képes digitális földfelszíni videó adások fogadására a beépített DVB-T tunerrel, más kérdés, hogy ezt nem sikerült működésre bírni. Adatkábellel géphez kötve nemcsak áramot vesz fel a kütyü, hanem képes külső háttértárként is funkcionálni.

Sharp SH-12C screen shot Sharp SH-12C screen shot

A böngészővel nincs számottevő gond, a kellemes felbontás hozzájárul a jó netezési élményhez. A honlapok megnyitása egész gyorsan történik, a görgetés is folyamatos. Kétujjas nagyítás lehetséges, bár ilyenkor egy kicsit akadozik a szoftver, de ezen felül dupla koppintásra a képernyő méretéhez igazítja a szöveget a rendszer. A Flash támogatást a Gingerbread miatt még igénybe vehetjük, viszont túlzottan sok Flash tartalmat megjelenítő szájtok esetén bizony erős akadások is előfordulhatnak.

Sharp SH-12C
[+]

Az akkumulátor mindössze 1230 milliamperórás teljesítménnyel bír, ami lényegében egy vicc. Adott ugyanis egy 4,2 hüvelykes, qHD felbontású, 3D-re képes kijelző, ami úgy szívja az energiát, hogy az egy napos töltőmentesség megváltás lehet számunkra. Ha a térbeli hatásokat használjuk kameránál, nagyjából tíz kép ellövése alatt tudunk fele ennyi százalékot lerombolni az energiaforrásból, de a 3D menü használata sem mondható túl energiatakarékos megoldásnak.

Sharp SH-12C
[+]

Értékelés: Sharp Aquos SH-12C
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

Nyilván nehéz összegezni az előbbieket, ugyanis egy újabb olyan mobiltelefon került górcső alá, amely nem lesz kapható Magyarországon – elvileg október körül Európába megérkezhet, de ez nem változtat a tényeken –, ráadásul biztosan nem lesz tömegtermék. A 3D kijelzők felé tendálás mindenképpen üdvözített dolog, hiszen akár a mozikat, akár a televíziókat nézzük, a világ a térbeliség felé halad. A 3D-s TV-k pedig egy szép napon minden háztartásban megtalálhatók lesznek, így egy hasonló kaliberű mobillal karöltve maximális élményt fognak majd nyújtani. Eddig két nagy gyártó próbálkozott 3D megjelenítővel, több-kevesebb sikerrel. Az LG Optimus 3D-re és a HTC EVO 3D-re is azt lehet mondani, hogy kezdetnek jó, de van még mit fejlődni. Ez a Sharpra is igaz, ugyanis hiába a térhatású panel, sokszor igencsak zavaróan jeleníti meg a 3D felvételeket. A hardver középkategóriás, ráadásul az egymagos processzor és a fél giga RAM kicsit karcsú egy ilyen megjelenítő meghajtásához. A DVB-T tuner elég okos dolog – még ha nem is lehetett itthon használni, talán lenne rá igény –, mint ahogy örömteli megoldásnak mondható a cserélhető akkumulátor (két-három darab nem árt pótba) és a bővíthető memória is. Sok itthoni zsebbe mindenesetre biztos nem fog belekerülni, mivel ára a többi távol-keleti csodához hasonlóan, s ilyen erős forint mellett is 200 ezer forint körül mozog. Plecsnit ez sem kap, az irány jó, de van még pár év, mire tökéletes lesz ez a technológia.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sharp

Azóta történt

  • Sharp Aquos SH-02E – IGZO kijelzővel

    Az NTT docomo kínálatában debütál az első, alacsony fogyasztású gallium-cink-oxid megjelenítővel szerelt okostelefon.

  • Sharp Aquos – Japánon kívül is

    Oroszországban is piacra került a Sharp Full-HD kijelzővel szerelt Android 4.1 Jelly Bean alapokon nyugvó okostelefonja.

  • Sharp SH930W – Full-HD kijelzővel

    Oroszországban november elejétől lesz kapható az NTT docomo számára készített AQUOS mobil kissé visszametszett változata.

Előzmények

Hirdetés