Samsung Omnia M - a kétszer lefőzött kávé

Hirdetés

Multimédia

A hátlapra szerelt kamera hozza azt a szintet, ami a platform minimális elvárása. Ez 5 megapixeles felbontást, autofókuszt és villanót jelent, a Samsung egy kicsit megpróbálta megbolondítani a funkcionalitást két saját fejlesztésű szoftverrel is. Az egyik a Photo Studio, amelynek segítségével tudunk készíteni panoráma képeket, és egyéb, effektekkel ellátott alkotásokat, valamint utólag állíthatunk a kontraszton, a fényerőn, a színeken, illetve vághatunk és forgathatunk. A másik a FunShot, ez idétlenkedésre jó, négyféle torzításos effektet tesz rá a képre.

Az elkészült alkotások nagy átlagban nem rosszak, de magukon viselik a mobilos fotózás összes betegségének tüneteit, hol erősebben, hol kevésbé látható módon. De mindenhol megfigyelhető zajosodás, a részletek elmosódása, illetve nagyon kicsi a dinamikatartomány, ami azzal jár, hogy a kontrasztosabb képeken a világosabb részek hajlamosak beégni. Mindettől függetlenül nem tragikusak az eredmények, egyszerűen csak látszik rajtuk, hogy telefonnal készültek. Videót csak VGA felbontásban tudunk rögzíteni, ez apró visszalépésnek tekinthető a cég korábbi WP7-es modelljeivel szemben.

Samsung Omnia M Samsung Omnia M

A zenei repertoárhoz nem nyúlt a Samsung, itt a Microsoft megoldása, a Zune dominál. Albumborítót láthatunk, lejátszási listákat kezel, fut a háttérben, van ismétlődés és véletlenszerű lejátszás, de ezek el is várhatóak. Kihangosított szerepkörben kissé halk, de legalább nem torz. Fülessel már jobb a helyzet, mi ezt nem kaptunk a telefonhoz, de akár a 3,5 mm-es jack csatlakozón, akár Bluetooth segítségével megvalósítható a zenehallgatás. Kapunk FM-rádiót is, ehhez mindenképp zsinóros headset szükségeltetik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények