Hirdetés

Samsung Galaxy Tab A 9.7 - nem a géppel, az árral van a gond

A dél-koreai vállalat nem csak mobilok, tabletek terén is elindította az A-sorozatot. Tesztalanyunk középkategóriás felszereltséggel, ám sajnos magas árcímkével támad.

Hirdetés

Hardver, TouchWiz

A készülékházban a 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 rendszerchip lakozik. Az SoC-t a mobiltelefonoknak köszönhetően már jól ismerhetjük, az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab, 1,2 GHz-re skálázott Cortex-A53 mag végzi a munka oroszlánrészét, a grafikus feladatok ellátása pedig az Adreno 306-ra hárul. Tesztalanyunkban 2 GB RAM található (ugyan nem tudtuk tesztelni, de a sima WiFi-s változat csak 1,5 GB rendszermemóriával rendelkezik), ez mindenképpen jó a memóriaéhes szoftver miatt. A belső tárhely mérete 16 GB, ebből jókorát elfoglal a rendszer és az előre telepített programok, így körülbelül 10 GB-nyi adatot tudunk a táblagépre menteni. Ha ez nem lenne elég, akkor a microSD foglalat miatt lehet örvendezni, abba ugyanis maximum 32 GB-os kártyát is betolhatunk. A rezgőmotor nem annyira erős, ám arra bőven elegendő, hogy kézben tartva megérezzük az értesítéseket.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Tab A 9.7 Nokia N1 Google Nexus 9 Sony Xperia Z3 Tablet Compact
AnTuTu 5.x Benchmark 21243 pont 38558 pont 54120 pont 41877 pont
Vellamo Browser 2010 pont 3177 pont 6413 pont 2911 pont
Vellamo Metal 893 pont 1151 pont 2746 pont 1517 pont
SunSpider 1.0.2 1097,0 ms 620,8 ms 961,6 ms 858,6 ms
Geekbench 3 (single) 472 pont 764 pont 2052 pont 955 pont
Geekbench 3 (multi) 1436 pont 2223 pont 3477 pont 2644 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,4 fps 11,0 fps 22,4 fps 12,4 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,8 fps 11,3 fps 31,1 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,0 fps 27,8 fps 46,7 fps 28,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 29,7 fps 64,0 fps 27,0 fps

A pontszámok jól mutatják, hogy sok konkurens termék már a visszapillantó tükörben sem látja főszereplőnket. Teljesítményben messze elmarad a masina a többiektől, bár legalább ez a napi használatban nem érezhető ennyire. A szoftveres felület gyors, az ide-oda lapozgatás közben egyáltalán nem akad meg a rendszer, akkor találkozhatunk apróbb röccenésekkel, amikor a később részletezett flipboardos felületre lépünk. A programok között váltással nincs gond, az alkalmazásváló gyorsan felugrik, néhány applikációt futtathatunk a háttérben, csak a negyedik-ötödik megnyitása után kezdi el újratöltögetni a régebbieket a launcher. Egy tabletet játékra is lehet használni, tesztalanyunknál sincs ez másképpen, bár azért a legújabb produktumok már megizzasztják a grafikus gyorsítót, ezért meg-megakad majd a játék.


[+]

Szoftveresen az Android 5.0.2 a gép lelke, a Samsung természetesen megspékelte ezt a TouchWiz Magazine UX felületével. Az ikonkészlet és a háttérképek megváltoztak, illetve ha a főképernyőről balra húzzunk az ujjunkat, akkor a Flipboard részlegre jutunk. Itt különféle típusú (tudomány, sport, bulvár stb.) híreket jeleníthetünk meg, így könnyebben hozzájuthatunk az általunk fontosnak vélt információkhoz. Más téren nincs különbség, a rendszerben több lapot tudunk kihelyezni, amelyekre gyorsikonokat, widgeteket lehet dobni. Mappákat csak a kezdőoldalakon tudunk létrehozni, a menüben nem. Felülről lehet lehúzni az értesítési függönyt, itt az elmulasztott események mellett a fényerőszabályzó csúszkát és gyorsbeállítások kapcsolóit láthatjuk. Az alkalmazásváltó hosszú lenyomásával a dupla ablakos módba ugrunk, így a képernyőt két részre osztva akár filmezésre és böngészésre használhatjuk egyszerre.


[+]

Ekkora képernyőn a virtuális billentyűzettel már gépelni is viszonylag könnyedén lehet, a speciális karaktereket egy gombnyomásra elérjük, hosszabb szövegek bevitele esetén sem fogunk sokat hibázni. Van tárcsázó, aminek segítségével akár prediktív bevitellel (szám és betű) kereshetünk a névjegyek között. Az alkalmazáskínálatból kiemelkedik a teljes értékű Office programcsomag, így előre telepítve érkezik a Word, a PowerPoint, a OneDrive, a OneNote és az Excel, ezeket később sem lehet eltávolítani. Extrának számít még a SideSync 3.0-val egy másik Samsung eszközzel vagy számítógéppel lehet kapcsolatot létesíteni, illetve a Galaxy Apps, ami egy Play Áruházhoz hasonló alkalmazásbolt. Van még egyébként zene- és videolejátszó, böngésző, ébresztőóra, email kliens, YouTube és Térkép, plusz néhány bulvárlaphoz kapcsolódó alkalmazás (Joy, Füles, Men's Health). Kapunk még némi ajándéktartalmat is a Galaxy eszközhöz, ilyen például a 3 hónapos Deezer, vagy a 12 hetes NY Times előfizetés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Aligha ő a tabletek alfája

    Mai műsorunk keretében a Samsung Galaxy Tab A nagyobb, 9,7 hüvelykes változatával foglalkozunk, mely a Snapdragon 410 SoC mellett a SIM-foglalat és a magas ár miatt marad emlékezetes.

  • Sony Xperia Z4 Tablet - a maximalista

    A japánok ultravékony táblagépe minden földi jóval meg lett áldva az IP68-as védelemtől kezdve a QHD-s kijelzőn át Bluetooth billentyűzetig, az árazás viszont nagyon erős lett.

  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 - magas képesítés

    A Tab S család nagyobbik tagja döbbenetesen szép kijelzővel, erős hardverrel és légies kivitelben érkezik. Nem olcsó, de a csúcsmodellek ritkán azok.

  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 - színt visz az életedbe

    QHD-s AMOLED kijelző, csúcskategóriás hardver, ultrakönnyű kialakítás és temérdek szoftveres extra – vajon a Samsungnak sikerült megtalálnia a táblagépek Szent Grálját?