Hirdetés

Samsung Galaxy Tab A 9.7 - nem a géppel, az árral van a gond

A dél-koreai vállalat nem csak mobilok, tabletek terén is elindította az A-sorozatot. Tesztalanyunk középkategóriás felszereltséggel, ám sajnos magas árcímkével támad.

Bevezető, tartozékok

Kevés dolog jött be azokból a pletykákból, hogy a Samsung közel ötödével csökkentené a termékportfólióját, vagyis jóval kevesebb típusú modellel rukkolna elő az idei évben. Az viszont már teljesen helytálló információ volt, hogy a dél-koreai vállalat igyekszik a lehető legjobban szétválasztani a különböző kategóriákban található eszközöket, hiszen ha a mobilokat vesszük, tökéletesen elkülönül egymástól árazás és felszereltség terén a Galaxy A, a Galaxy J, a Galaxy S, vagy éppen a Note széria. Ugyanez kezd igaz lenni a tabletekre is, a Tab S-ek közé csakis felsőkategóriás masinák tartoznak, a pár hónappal ezelőtt bejelentett Tab A-k a középső szegmensben küzdenek, a szintén nem túl rég leleplezett Tab E-k pedig belépőszinten szállnak versenybe.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

Nem véletlen egyébként, hogy a Samsung a tabletekre is kiemelt figyelmet fordít, mivel a felmérések szerint idén a tavalyinál 70 százalékkal több ilyen készülék találhat gazdára, így az összpc-s iparág közel 12 százalékát teszik majd ki ezek a gépek. Mai tesztünkben a Galaxy Tab A nagyobbik tagjáról esik szó, hiszen a sorozat egyelőre két tagot számlál, a kisebbik variáns 8 hüvelykes, tesztalanyunk pedig 9,7 hüvelykes képernyővel került forgalomba. Ameddig viszont az A-betű a telefonos zászlóshajóknál kedvezőbb, mégis prémium anyaghasználatot jelöli, sajnos a szerkesztőségünkbe látogató tablet esetén már ez a kijelentés egyáltalán nem igaz. Abban jó a kütyü, hogy a SIM foglalatnak köszönhetően telefonálni is lehet vele, van benne 2 GB RAM, ám az immár 4:3-as képarányú kijelző felbontása finoman szólva sem kielégítő, a masina árazása pedig már-már borzalmas.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

Ugyan a hivatalos képviselettől érkező masina nem a végleges dobozban került hozzánk, a tartozékkínálat az eredetinek megfelelő. Sajnos nem kapunk túl sok mindent a masina mellé, hiszen a Samsung mindössze egy töltőfejjel és egy microUSB kábellel lepi meg az újdonsült tulajdonost, pedig a telefonálási képességek fényében egy headset egyáltalán nem ártott volna. A méretesebb Tab A két árnyalatban, szürke és fehér színben vásárolható meg.

Külső

Rég volt már a kezemben közel tíz hüvelykes táblagép, így először meglepődtem a 242,5 x 166,8 x 7,5 milliméteres, tehát egész vékony masinán. A helykihasználás nem rossz, bár a kijelző széleinél kicsit vastagabb a káva a kelleténél. Ezt is meg lehet persze magyarázni, mivel a biztonságos fogáshoz mindenképpen szükség lesz minkét kezünkre, a pár milliméteres keretre pedig kényelmesen rá tudnak feküdni hüvelykujjaink anélkül, hogy a képernyőt megérintenék. A 450 grammos tömeg átlagosnak mondható, sajnos külsőleg nem találkozunk fém elemmel (a telefonos A-sorozattal ellentétben), kizárólag műanyagot és üveget használtak fel a tervezők. Az összeszerelési minőséget nem érheti kritika, a hatalmas ház még erős nyomkodásra sem reccsen meg.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

Az előlapon felül egy Samsung felirat, egy 2 megapixeles kamera, valamint egy fényérzékelő szenzor kapott helyet. Alul figyelhető meg az érintésérzékeny, háttérvilágítással nem rendelkező alkalmazásváltó és visszalépés gomb, közöttük helyezkedik el a fizikai kialakítású, kezdőképernyőre ugrást segítő home billentyű, amibe nem építettek ujjlenyomat-érzékelő szenzort. A legnagyobb részt természetesen a 9,7 hüvelykes PLS-TFT panel foglalja el, ami jóval fakóbb ugyan a Super-AMOLED-nél, a betekintési szögre viszont nem lehet panasz, és napfény alatt is látni a megjelenített tartalmakat. A Samsung a táblagépek esetében idén áttérhet a 4:3-as képarányra, így ez a kijelző is ilyen, csak hát az 1024 x 768 pixel kissé kevéske már a középkategóriában. A miértre jó szemléltetés a képpontsűrűség 132 ppi-s értéke. Nem azt mondom, hogy ez borzasztó, de már az első generációs iPad is tudta ezt, öt évvel később pedig nem ártana valami jobbal előrukkolni, pláne egy ilyen árazású eszköznél.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy Tab A 9.7 Google Nexus 9 ASUS MeMo Pad 7 (ME572CL) Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Fehér fényerő 385 nit 455 nit 521 nit 585 nit
Fekete fényerő 0,40 nit 0,21 nit 0,31 nit 0,45 nit
Kontrasztarány 964:1 1110:1 1682:1 2096:1
Színhőmérséklet 7166 K 7099 K 8140 K 9191 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

A tablet oldala két részből áll: az előlapot egy fém hatású műanyag keret veszi körbe, ehhez csatlakozik a szélekre rákanyarodó plasztik hátlap. Az illesztések rendben vannak, nem lehet kitapintani a réseket. A szerkezet bal oldala és teteje üresen maradt, a jobb oldal azonban jóval izgalmasabb: felülről lefelé haladva itt található a bekapcsológomb, a hangerőszabályzó billentyű, valamint a műanyag ajtók mögé rejtett microSD és microSIM foglalatok. Alul lehet csatlakoztatni a szabványos, 3,5 milliméteres fülhallgatót és a microUSB kábelt. Ezek mellett jobbról és balról is található egy-egy hangszórónak tűnő elem, ám sajnos csak az előbbi a valóságos, onnan jön csak ki hang.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

A hátlap matt felületű, nem gyűjti az ujjlenyomatokat és nem csúszós, vagyis stabilan meg lehet fogni a táblagépet. Elég minimalista egyébként a masina hátulja: felül középre került az 5 megapixeles kamera, középre a Samsung felirat, jobbra pedig a dokkoláshoz szükséges csatlakozók. A burkolatot nem lehet levenni, vagyis az akkumulátort sem lehet házilag cserélni.

Hardver, TouchWiz

A készülékházban a 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 rendszerchip lakozik. Az SoC-t a mobiltelefonoknak köszönhetően már jól ismerhetjük, az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab, 1,2 GHz-re skálázott Cortex-A53 mag végzi a munka oroszlánrészét, a grafikus feladatok ellátása pedig az Adreno 306-ra hárul. Tesztalanyunkban 2 GB RAM található (ugyan nem tudtuk tesztelni, de a sima WiFi-s változat csak 1,5 GB rendszermemóriával rendelkezik), ez mindenképpen jó a memóriaéhes szoftver miatt. A belső tárhely mérete 16 GB, ebből jókorát elfoglal a rendszer és az előre telepített programok, így körülbelül 10 GB-nyi adatot tudunk a táblagépre menteni. Ha ez nem lenne elég, akkor a microSD foglalat miatt lehet örvendezni, abba ugyanis maximum 32 GB-os kártyát is betolhatunk. A rezgőmotor nem annyira erős, ám arra bőven elegendő, hogy kézben tartva megérezzük az értesítéseket.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Tab A 9.7 Nokia N1 Google Nexus 9 Sony Xperia Z3 Tablet Compact
AnTuTu 5.x Benchmark 21243 pont 38558 pont 54120 pont 41877 pont
Vellamo Browser 2010 pont 3177 pont 6413 pont 2911 pont
Vellamo Metal 893 pont 1151 pont 2746 pont 1517 pont
SunSpider 1.0.2 1097,0 ms 620,8 ms 961,6 ms 858,6 ms
Geekbench 3 (single) 472 pont 764 pont 2052 pont 955 pont
Geekbench 3 (multi) 1436 pont 2223 pont 3477 pont 2644 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,4 fps 11,0 fps 22,4 fps 12,4 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,8 fps 11,3 fps 31,1 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,0 fps 27,8 fps 46,7 fps 28,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 29,7 fps 64,0 fps 27,0 fps

A pontszámok jól mutatják, hogy sok konkurens termék már a visszapillantó tükörben sem látja főszereplőnket. Teljesítményben messze elmarad a masina a többiektől, bár legalább ez a napi használatban nem érezhető ennyire. A szoftveres felület gyors, az ide-oda lapozgatás közben egyáltalán nem akad meg a rendszer, akkor találkozhatunk apróbb röccenésekkel, amikor a később részletezett flipboardos felületre lépünk. A programok között váltással nincs gond, az alkalmazásváló gyorsan felugrik, néhány applikációt futtathatunk a háttérben, csak a negyedik-ötödik megnyitása után kezdi el újratöltögetni a régebbieket a launcher. Egy tabletet játékra is lehet használni, tesztalanyunknál sincs ez másképpen, bár azért a legújabb produktumok már megizzasztják a grafikus gyorsítót, ezért meg-megakad majd a játék.


[+]

Szoftveresen az Android 5.0.2 a gép lelke, a Samsung természetesen megspékelte ezt a TouchWiz Magazine UX felületével. Az ikonkészlet és a háttérképek megváltoztak, illetve ha a főképernyőről balra húzzunk az ujjunkat, akkor a Flipboard részlegre jutunk. Itt különféle típusú (tudomány, sport, bulvár stb.) híreket jeleníthetünk meg, így könnyebben hozzájuthatunk az általunk fontosnak vélt információkhoz. Más téren nincs különbség, a rendszerben több lapot tudunk kihelyezni, amelyekre gyorsikonokat, widgeteket lehet dobni. Mappákat csak a kezdőoldalakon tudunk létrehozni, a menüben nem. Felülről lehet lehúzni az értesítési függönyt, itt az elmulasztott események mellett a fényerőszabályzó csúszkát és gyorsbeállítások kapcsolóit láthatjuk. Az alkalmazásváltó hosszú lenyomásával a dupla ablakos módba ugrunk, így a képernyőt két részre osztva akár filmezésre és böngészésre használhatjuk egyszerre.


[+]

Ekkora képernyőn a virtuális billentyűzettel már gépelni is viszonylag könnyedén lehet, a speciális karaktereket egy gombnyomásra elérjük, hosszabb szövegek bevitele esetén sem fogunk sokat hibázni. Van tárcsázó, aminek segítségével akár prediktív bevitellel (szám és betű) kereshetünk a névjegyek között. Az alkalmazáskínálatból kiemelkedik a teljes értékű Office programcsomag, így előre telepítve érkezik a Word, a PowerPoint, a OneDrive, a OneNote és az Excel, ezeket később sem lehet eltávolítani. Extrának számít még a SideSync 3.0-val egy másik Samsung eszközzel vagy számítógéppel lehet kapcsolatot létesíteni, illetve a Galaxy Apps, ami egy Play Áruházhoz hasonló alkalmazásbolt. Van még egyébként zene- és videolejátszó, böngésző, ébresztőóra, email kliens, YouTube és Térkép, plusz néhány bulvárlaphoz kapcsolódó alkalmazás (Joy, Füles, Men's Health). Kapunk még némi ajándéktartalmat is a Galaxy eszközhöz, ilyen például a 3 hónapos Deezer, vagy a 12 hetes NY Times előfizetés.

Kamera, videó, audió

Egy tabletnél nem a fényképezés az elsődleges szempont, a Samsung ettől még nem aprózhatta el a dolgot, így egy 5 megapixeles, autofókuszos szenzort épített a masinába, az előlapi kamera 2 megapixeles, ami például videotelefonálásra jól használható. Videókat 720p felbontásban lehet felvenni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel. A szoftverben könnyedén választhatunk a módok, vagyis az automatikus, a panoráma, a sorozatfelvétel, a szép arc, a hangos kép (maximum tíz másodperces hangjegyzet rögzíthető a képek alá) és a sport (rövid exponálási idő) közül. Az időzítőt 2, 5, 10 másodpercre állíthatjuk, több effekttel bolondíthatjuk az alkotásokat (negatív, szürke, szépia). A képekhez GPS koordinátákat menthetünk el, a hangerőgombokat pedig fényképezésre, videorögzítésre vagy zoomolásra használhatjuk.


[+]

Valószínűleg ezeket a kameraszenzorokat már csak a tableteknél meri elsütni a Samsung, mivel a képminőség messze elmarad egy mobiltelefonétól. A dinamikatartomány közepes, sajnos nincs külön HDR üzemmód, ami javíthatna ezen, nagyobb fénykülönbségek esetén kromatikus aberráció figyelhető meg. A részletek gyakran elvesznek, főleg a távolabbi objektumok esetén nem érdemes már ránagyítani a fotókra. Külön makró mód nincs, kell is úgy tíz centiméter ahhoz, hogy éles alkotásokat lehessen készíteni. Sok a zaj is, amit néha próbál elmosni az algoritmus, de annyira nem erős ez a jelenség, mert akkor tényleg csak festményekkel találkoznánk. Minél sötétebb fényviszonyok között készítjük a fotókat, annál rosszabb lesz a minőség, a vaku hiánya pedig éjszaka szinte ellehetetleníti a megfelelő képek készítését. Hiába tudja a chipset az 1080p-s videókat, mégis a szoftver 720p-re korlátoz, a tesztfilm nem túl jó minőségű.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+]

A videolejátszó elég fapados, kevés formátumot játszik le, elég gyorsan belefuthatunk például a DivX, AVI, vagy éppen az AC3 kezelésének hiányába. Az MP4 és H.264 természetesen nem probléma, mint ahogy a Full HD és a HD felbontás sem okoz gondot a hardvernek. Mozizás közben előugró, azaz kis ablakba helyezhetjük azt, amit nézünk, filmezés közben pedig megjeleníthetjük a feliratokat is. Alternatív programmal az előbb említett formátumok lejátszása sem akadály.


[+]

A zenelejátszóban listák, számok, albumok, előadók és műfajok szerint sorolva láthatjuk a dalokat, mindegyiknél megjelenik az albumborító is. A beállítások között lelhetjük fel a SoundAlive-ot, vagyis a hangszínszabályzót, amiben finomhangolhatjuk a mély, a magas, a vokális hangokat, a tisztaságot és a 3D hangzást. Van SoundAlive+, ami gazdag térhatású hangot biztosít, az Adapt Sound pedig segít a különböző minőségű számokat hasonló hangerőre beállítani. Nem maradt el a kikapcsolásidőzítő, vagyis ha valaki zenére szeretne elaludni, akkor sem kell aggódnia attól, hogy a tablet reggelig nyomja a fülébe a muzsikát. Az alul található hangszórót szinte bárhonnan meg lehet hallani, egy szobát simán beterít zenével, a minősége megfelelő, bár ha maximumra tekerjük a hangerőt, kicsit torzítani kezd. Az FM-rádió sajnos kimaradt.

Test Samsung Galaxy Tab A 9.7 Lenovo Tab 2 A7-10 Nokia N1 Sony Xperia Z4 Tablet Huawei P8 Lite
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: -0,02, -0,05 +0,35, +0,03 +0,03, +0,02 -0,07, -0,11 +0,18, +0,13
Zajszint, dB (A): -90,9 -90,6 -91,3 -89,8 -86,3
Dinamikatartomány, dB (A): 90,7 90,5 91,4 90,1 86,3
THD, %: 0,0082 0,0280 0,1250 0,0053 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,012 0,052 0,100 0,019 0,015
Sztereó áthallás, dB: -89,0 -80,6 -86,2 -87,4 -72,4

A fülhallgató kimenet kiválóan szerepelt, a hallható tartományban minden hangot kiváló minőségben juttat a fülünkbe.

Nincs zaj, legalábbis nem olyan mértékben, amit akár a vájt fülűek is meghallanának.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Kezdjük azzal a tableteknél előnyös dologgal, hogy tesztalanyunk microSIM-et kezel, így a 4G/LTE támogatás miatt akár 150 Mbps-mal is szörfölhetünk az interneten. Nyilván vannak olyan helyek, ahol nincs megfelelő 4G lefedettség, így a 3G esetén maximum 42 Mbps le-, és 5,76 Mbps feltöltési sebességre számíthatunk. Mivel nincs beszédhangszóró, telefonálni csakis kihangosítva, vagy headsettel tudunk. A hangminőség jó, sem én, sem beszédparterem nem panaszkodott arra, hogy recsegett vagy ropogott volna a vonal. A tabletben van még A-GPS (Glonass) modul, így navigálni is lehet a géppel, méghozzá elég jól, hiszen pillanatok alatt megtalálja helyzetünket, még mobilnet vagy WiFi segítsége nélkül is. A repertoár részét képezi a kétcsatornás, 802.11a/b/g/n-es WiFi, valamint a Bluetooth 4.0. Két dolog hiányzik, az NFC csak egy kicsit, hiszen táblagépeknél még nem divat ilyen chipset beszerelni, az USB-OTG viszont nagyon, mivel pont az ilyen nagyobb kijelzős multimédiás eszközöknél jöhetne jól.


[+]

A Chrome mellett gyári böngészőt kapunk, mindkettő támogatja a dupla képernyős üzemmódot, de egyik sem jeleníti meg a Flash tartalmat. A Samsung megoldása könnyen kezelhető, a fülek egymás mellett jelennek meg, így gyorsan lehet váltani közöttük. Az URL-sáv mellett látható a könyvjelzőket elővarázsoló gomb, szerintem fontos és jó dolog, hogy ezeket gyorsan elérjük. Az egyebek menüpont rejti a plusz funkciókat: offline olvasás, privát böngészés, asztali nézet és a honlaphoz tartozó parancsikon kezdőképernyőre mentése. Sortördelés alapvetően nincs, a betűméretet akkor változtathatjuk, ha a bal felső részen megjelenő "R", azaz olvasó gombra nyomunk, ilyenkor ugyanis külön nézetben jelenik meg az éppen olvasott weboldal.

Samsung Galaxy Tab A 9.7
[+] LG G4 vs. Samsung Galaxy Tab A 9.7

Értékelés: Samsung Galaxy Tab A 9.7
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá egy 6000 mAh kapacitású akkumulátort szereltek, a gyártó szerint ez 11 óra beszélgetésre és 160 óra zenelejátszásra elegendő. Nyilván kizárólag egy funkcióra ritkán lehet használni egy eszközt, így vegyes használat esetén nagyjából 8-9 óra üzemidőre számíthatunk. A videolejátszás nem meríti nagyon a telepet, a Mindig TV teszt kiváló eredménnyel szolgált, hiszen a HD stream majdnem 10 órán keresztül futott.

A Samsung nem döntött rosszul, amikor külön terméksorozatot indított a középkategória meghódítására, hiszen a Galaxy Tab A 9.7 alapvetően nem rossz termék. Fő előnye, hogy SIM-et kezel, ezáltal nem kell más eszközről megosztanunk az internetet, hanem rögtön böngészhetünk a tabletről. Szintén hasznos lehet a beépített GPS modul, mivel ekkora kijelzővel navigálni igencsak jó dolog. A gond inkább az, hogy a megjelenítő már nem az igazi, persze a 4:3-as képarányhoz mindenképpen valami jobb képpontsűrűségű panelre lenne szükség ahhoz, hogy a termék labdába tudjon rúgni a vetélytársak mellett. A hardverrel sincs különösebb gond, a Snapdragon 410 vígan meghajtja ezt a képernyőt, a 2 gigabájtnyi rendszermemória pedig az alkalmazások futtatására elég. A kamera olyan amilyen, lehet látni táblagéppel fotózó embereket már, de divatos jelenségnek aligha nevezhető, a lényeg, hogy jó minőségben lehet videotelefonálni ezzel masinával. Az üzemidő jó, a szoftveres felület szintén, az ár viszont egyszerűen visszataszító. A WiFi-s Tab A változatért 90, az LTE-s variánsért pedig 110 ezer forintot kérnek el a boltokban, ami igencsak sok, közel ennyiért már akadnak nagyobb tudással rendelkező táblagépek, ilyen akár az első iPad Air. Ellenfél lehet még a Nexus 9 és a házon belüli verőlegény, a Samsung Galaxy Tab S 10.5, még ha nem is rendelkeznek LTE modemmel, sokkal többet tudnak. Ha mindenképpen kell a SIM foglalat, de egy kicsit kisebb kijelzővel is beérjük, akkor még a jóval olcsóbb Huawei MediaPad T1 8.0 LTE lehet jó választás. Ha szolgáltatói kínálatban megjelenne, akkor esetleg jobb áron el lehetne csípni főszereplőnket, ám ezzel a felszereltséggel, ennyiért egyelőre nem éri meg megvenni, pedig pont egy ilyen, nagy kijelzős, 4G-képes tabletre lenne szükség a középkategóriában.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy Tab A 9.7
Samsung Galaxy Tab A 9.7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 242,5 x 166,8 x 7,5 milliméter
Tömeg 450 gramm
Színvariációk szürke, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 9,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1024 x 768 pixel (132 ppi)
Kijelző típusa PLS-TFT kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop) + TouchWiz UI
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Galaxy Apps, SideSync 3.0, Skype, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive)
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos
Másodlagos kamera 2 megapixeles
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 6000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő 11 óra
Zenelejátszási idő 160 óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő,, fényérzékelő

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Aligha ő a tabletek alfája

    Mai műsorunk keretében a Samsung Galaxy Tab A nagyobb, 9,7 hüvelykes változatával foglalkozunk, mely a Snapdragon 410 SoC mellett a SIM-foglalat és a magas ár miatt marad emlékezetes.

  • Sony Xperia Z4 Tablet - a maximalista

    A japánok ultravékony táblagépe minden földi jóval meg lett áldva az IP68-as védelemtől kezdve a QHD-s kijelzőn át Bluetooth billentyűzetig, az árazás viszont nagyon erős lett.

  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 - magas képesítés

    A Tab S család nagyobbik tagja döbbenetesen szép kijelzővel, erős hardverrel és légies kivitelben érkezik. Nem olcsó, de a csúcsmodellek ritkán azok.

  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 - színt visz az életedbe

    QHD-s AMOLED kijelző, csúcskategóriás hardver, ultrakönnyű kialakítás és temérdek szoftveres extra – vajon a Samsungnak sikerült megtalálnia a táblagépek Szent Grálját?