Samsung Galaxy S3 Neo - a Mátrixban ragadt

Szoftverek

A Galaxy S3 Neo 4.3-as androidos főverzióval érkezett hozzánk, azonban az első indítás után rögtön megérkezett rá a 4.4.2 KitKat frissítés, amit mi telepítettünk is. (Ez egyébként azért durva, mert a sima S3-ra ez nem elérhető.) Az apró közjáték után a TouchWiz megszokott felülete fogadott minket, azaz sokszínű zárképernyő, a kezdőoldalakon kék, a menükben fekete háttér, valamint sok-sok színes ikon és widget. Volt idő, amikor a TouchWiz túlbonyolított UI volt, mostanra azonban átláthatóbbá vált a felület. A beállítások menü például kapcsolatok, kép/hang, gesztusok és általános fülek szerint lett rendezve, így nem kell hosszan görgetni az egyes funkciókhoz előcsalásához. A kezdőoldalak rendezése is egyszerű feladat: az ikonokat és widgeteket hosszan megérintve helyezhetjük át, az oldalakat pedig kétujjas mozdulattal szabhatjuk kedvünkre. A Google asszisztense a menü gomb hosszú érintésével, az S Voice pedig a home gomb kétszeri lenyomásával hívható el. Az alkalmazásváltó a home hosszú lenyomásával hozható elő, az osztott képernyős üzemmód menüje pedig a vissza gomb hosszú érintésével. Az értesítési panelt lehúzva lehetőségünk van öt kapcsoló, illetve a fényerő kezelésére, továbbá lenyitható egy gyorsindító panel is, 16 kapcsolóval.

Samsung Galaxy S3 Neo Samsung Galaxy S3 Neo

Ha Samsung, akkor gesztikulációk. A készülékhez járnak először is hangvezérlési funkciók, így az angol answer és reject utasítások a bejövő hívást fogadják és elutasítják, a stop és a snooze az ébresztőórát kezelik, a capture, és a smile exponálnak, a record video a mozgóképfelvételt indítja, a next, a previous, a play, a pause, a volume up valamint a volume down vezényszavakkal pedig a zenelejátszót lehet kezelni. A szabadkezes mód vezetés vagy mondjuk középkori étteremben való étkezés során lehet hasznos. Az opciót bekapcsolva a bejövő hívások és megérkezett üzenetek névjegyei, valamint az értesítések szövegei felolvasásra kerülnek. Van mód hívásindításra a névjegyzékből a készülék fülhöz emelésével, a telefon kijelzi az értesítéseket, ha az asztalról felemeljük, a készülék lefordításával pedig a rendszerhangok némíthatók el. Nem maradhattak ki a hadonászós mozdulatok sem, képernyőkép jobbról balra tolt kézmozdulattal, némítás és szünet funkció pedig a kép tetejének letakarásával eszközölhető. Végezetül pedig, ha nem szeretnénk, hogy az automatikus képernyőzár bekapcsoljon, az intelligens képernyőzárral opciót bepipálva a kijelző addig aktív marad, ameddig tekintetünket rajta tartjuk.

Samsung Galaxy S3 Neo Samsung Galaxy S3 Neo

Több szoftveres extra is jár a TouchWiz felület mellé, így az igen hasznos osztott képernyős mód, amivel egyszerre két alkalmazás is futtatható egymás mellett vagy felett, igaz a támogatott lista elsősorban a Samsung és a Google applikációit tartalmazza. A szabadkezes módról már volt szó, az egyszerű üzemmódról azonban még nem beszéltünk. Ez, ahogyan a neve is jelzi, három oldalas, leegyszerűsített felületté varázsolja a kezdőképernyőt, nagy ikonokkal és feliratokkal operálva a könnyű kezelésért. Egyik oldalon a tárcsázó és a névjegyek, a másik kettőn pedig alkalmazásikonok és alapvető widgetek érhetők el. A mód a beállítások menüből aktiválható és deaktiválható.

Samsung Galaxy S3 Neo Samsung Galaxy S3 Neo

A Samsung tárcsázó és névjegyek applikációja négy fülből áll. A tárcsázófelülethez jár gyorshívó opció, ilyenből kilencet állíthatunk be. A csoportok fül alatt munka, család, stb. kategóriák szerint csoportosíthatjuk névjegyeinket. A kedvencek szekcióban a leggyakrabban hívottak listája jelenik meg. A névjegyek fül alatt lehetőség van a kontaktok vezeték- vagy keresztnév szerinti csoportosítására, a különböző címjegyzékforrások kezelésére, a telefonszámmal nem rendelkező névjegyek elrejtésére, valamint a megosztási beállítások variálására. Az SMS és email kliensek átláthatók és jól használhatók, az utóbbi esetében a megjelenést és email-szűrést viszonylag széles körben testre lehet szabni. Ha már üzenetek, akkor érdemes a billentyűzetről is szót ejteni, amiből jár a Google gyári és hangalapú megoldása, valamint a Samsung saját billentyűzete magyar szótárral és korrektúrával, illetve Swype-szerű ujjrajzolós beviteli móddal. A szövegbeírás a 4,8 hüvelykes kijelzőn egyébként egész kényelmes elfoglaltság.

Samsung Galaxy S3 Neo Samsung Galaxy S3 Neo

Samsungos applikáciból jár az S Jegyzet szöveges és rajzolós beviteli módokkal, valamit átméretezhető widgettel, a ChatON beszélgetőalkalmazás, a Group Play többkészülékes médialejátszó, a Samsung Link eszköz-összekapcsoló (számítógéppel, TV-vel), az S Voice hangasszisztens, a remek naptárfunkciókkal bíró S Tervező, valamint egy számológép, egy stopperóra, egy hangrögzítő és a sok-sok funkciót és beállítást bemutató súgó. Samsungos alkalmazásainkat a Galaxy Apps kezeli, amely tulajdonképpen a Play áruház riválisa rengeteg letölthető applikációval, vizuális témával és multimédiás tartalommal. A fentieken túl jár a Google szokásos szoftverpakkja a térképpel és a többi kiegészítővel.

Samsung Galaxy S3 Neo Samsung Galaxy S3 Neo

Az S3 Neo két böngészőt kapott, a Samsung touchwizes változatát, valamint a Google Chrome-ot, mi az előbbit vesszük górcső alá. Az app teljes képernyős módban fut, kihasználva a megjelenítő teljes felületét, rendelkezik inkognitó móddal, mentési opcióval offline olvasáshoz, természetesen választható asztali és mobilos oldalmegjelenítés, emellett az alkalmazáshoz egyéni fényerőt is be lehet állítani. A böngésző hibái közé a zoomalapú sortörés és a Flash tartalmak lejátszásának hiánya tartozik. Az applikáció remekül optimalizált, a Snapdragon 400-as SoC rendben megbirkózik a kövérebb tartalmakkal is. Apró megakadások csak ritkán fordulnak elő, és a kijelzőméret is hozzáad a böngészési élményhez. Az S3 Neo a SunSpider 1.0.2-es webes teljesítményteszten 867 milliszekundumos eredményt ért el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés