Samsung Galaxy Core Prime - már nem lehet vezéregyéniség

Hardver, szoftverezettség

A 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) chipset az, ami tesztalanyunkat jóval feljebb emeli az eddigi Core-sorozatba tartozó modelleknél. Az ARMv8 architektúrájú, 1,2 GHz-en pörgő négymagos processzor mellett egy Adreno 306 grafikus gyorsító dolgozik, RAM-ból pedig 1 GB jutott. Ha egy kicsit megerőltette volna magát a Samsung, akkor nyugodtan rakhatott volna bele másfélszer ennyi rendszermemóriát, hiszen több telefonnál is így döntöttek, a Core Prime pedig ezzel nagyot tudott volna ütni. A belső tárhely mérete 8 GB, ebből 2,74 GB-ot foglal a rendszer, a többit tudjuk szabadon felhasználni. Nem maradt ki a microSD foglalat sem, ami maximum 32 GB-os kártyákkal tud megküzdeni. A Samsung készülékek rezgőmotorja szinte mindig hibátlanul teszi a dolgát, ez most sincs másképpen, hiszen értesítések esetén elképesztő erővel rezzen meg a telefon.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Core Prime Vodafone Smart Prime Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 410 MediaTek MT6732 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 21559 pont 20842 pont 32158 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1917 pont 1943 pont 2756 pont 1873 pont
Vellamo Metal 898 pont 699 pont 958 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1475,3 ms 1540,3 ms 1097,4 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 475 pont 476 pont 728 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1436 pont 1413 pont 2169 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 8,1 fps 3,8 fps 13 fps 3,9 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,8 fps 1,8 fps nem futott le 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14,9 fps 9,4 fps 26 fps 9,3 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,2 fps 5,3 fps nem futott le 5,2 fps

Mivel a Snapdragon 410 SoC már HD kijelző mellett is bizonyított, várható volt, hogy egy WVGA felbontású megjelenítő egyáltalán nem okoz majd neki gondot. A táblázatot vizsgálva semmi meglepetés nincs a pontszámokban, nyilván a grafikus gyorsítónál jön ki egyedül a különbség a többi modellel szemben. A rendszersebesség hibátlan, a főoldalak közötti lapozgatás, a névjegyzék megnyitása, vagy éppen az alkalmazások közötti váltás is folyamatos, a játékokon kívül nincs nagyon olyan alkalmazás, ami képes lenne úgy igazán megdöccenteni a szoftvert. Az IGP jól ki tudja szolgálni a gamer társadalmat is, mivel a képernyő egyáltalán nem izzasztja meg a hardvert (sem a tenyerünket), melegedést egyáltalán nem tapasztaltam a tesztidőszak alatt.

Samsung Galaxy Core Prime Screenshot Samsung Galaxy Core Prime Screenshot

A telefonon az Android 4.4.4 KitKat operációs rendszer futott, hogy mikor, vagy egyáltalán lesz-e rá Lollipop, azt még nem lehet tudni, mindenesetre ez a korábbi verzió is kielégíti a legfőbb igényeket. A TouchWIz felület egyedivé teszi a rendszert, habár nem a legújabb verziót kapjuk belőle, a színes ikonok és a kicsit átdolgozott dizájn egyértelműsíti, hogy mivel van dolgunk. A widgetek és a háttérképek eléréséhez a több lapból álló főképernyőre kell hosszan rányomni, az információs függönyt pedig felülről tudjuk lehúzni. Ez tartalmazza az értesítéseket, a fényerő konfigurálásához szükséges csúszkát, valamint a gyorsbeállítások ikonjait. Az értesítési panel elemeit személyre szabhatjuk, kirakhatjuk a WiFi, az NFC, vagy a hotspot kapcsolóit.

Samsung Galaxy Core Prime Screenshot Samsung Galaxy Core Prime Screenshot

A tárcsázóképernyőn prediktíven, azaz betűk és számok segítségével kereshetünk a névjegyzékben, ha pedig egy névjegyen jobbra vagy balra húzzuk az ujjunkat, akkor rögtön felhívhatjuk, vagy üzenetet küldhetünk az adott személynek. Alul két ikont láthatunk, az egyik a normál, a másik pedig a videohívás indítására ad lehetőséget. A home gomb egyébként hívások fogadására, a bekapcsoló billentyű pedig a csevegések megszakítására is használható. A kontaktokhoz név, telefonszám, csoport, csengőhang, email, cím, szervezet, jegyzet, becenév, webhely és esemény rendelhető. Az SMS szövegek buborékos formában jelennek meg, az elküldött üzenetekről kézbesítési jelentést kérhetünk, a szövegméretet a hangerőszabályzó gomb segítségével növelhetjük vagy csökkenthetjük. A billentyűzet jól használható, könnyedén elérjük a számokat és a speciális karaktereket, ha engedélyezzük a prediktív bevitelt, akkor a Swype-nál megismert ujjcsúsztatással is gépelhetünk.

Samsung Galaxy Core Prime Screenshot Samsung Galaxy Core Prime Screenshot

Egyáltalán nem gondolta túl az appkínálatot a Samsung, hiszen ha valakinek nem elég az előretelepített programcsomag, annak ott a Google Play Áruház, vagy a dél-koreaiak saját alkalmazásboltja; a Galaxy Apps. A gyári applikációk mindegyike megtalálható a telefonon, kapunk egy csokornyi Google appot (YouTube, Térkép, Drive stb.), illetve fényképezőt, hangrögzítőt, böngészőt, jegyzetelőt, ébresztőórát, rádiót, naptárt (S Tervező néven fut), számológépet, fájlkezelőt, valamint videolejátszót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények