Samsung Galaxy A7 (2016) - a vadászat folytatódik

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Samsung újdonsága támogatja a Cat.6-os LTE hálózatokat, így optimális esetben 300/50 Mbps sebességgel szörfölhetünk az interneten, 3G-re kapcsolódva 42/5,76 Mbps-os maximum értékekre lehet számítani. Híváskor szinte tökéletes a hangminőség, bárkivel csevegtem, mindenki jól hallott, és én sem panaszkodtam arra, hogy halk lenne a telefon mikrofonja. Akár két nanoSIM-et is helyezhetünk a tálcára, ezek azonban csak standby módban képesek együtt dolgozni, ha az egyiken csacsogunk, a másik már nem lesz aktív. Létezik egy SIM-es modell is. A készülékben van 802.11a/b/g/n-es WiFi, ami DLNA-képes és hotspotként is működik, Bluetooth 4.1 (A2DP, EDR, LE), GPS (GLONASS-szel együtt), valamint NFC. A pozicionálás rendkívül gyors, mire megnyílik a térképalkalmazás, már meg is lesz a helyzetünk. Az USB-OTG sem maradt ki, vagyis a kütyühöz külső eszközöket kapcsolhatunk, egyedül az infra hiányával kell megküzdenünk.

A böngésző és az akkumulátor menüpontja A böngésző és az akkumulátor menüpontja
A böngésző és az akkumulátor menüpontja [+]

Ha az internet tartalmát böngésznénk, akkor vagy a Chrome-ot, vagy pedig a Samsung programját vehetjük igénybe. A Google fiókba bejelentkezéssel előbbivel könnyedén elérhetjük a más platformokon használt előzményeket, a jelszavakat és a könyvjelzőket. A dél-koreaiak szoftvere ezt ugyan nem, más extrákat viszont tud: ilyen az olvasómód, aminek köszönhetően jobb olvashatóságra számíthatunk, nem mintha ekkora és ilyen minőségű kijelzőn ne lenne ez mindig adott. A görgetési sebesség mindkét esetben tökéletes, több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, ezeket három-négy darabig meg is tartják az alkalmazások.

Az LG G4 és a Samsung Galaxy A7 (2016)
Az LG G4 és a Samsung Galaxy A7 (2016) [+]

Értékelés: Samsung Galaxy A7 (2016)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A 3300 milliamperórás akkumulátor majdnem harminc százalékos előrelépés a tavalyi 2600-as telephez képest. Nagy a szórás, hogy egy vagy két SIM-mel használjuk a mobilt: előbbi esetén a két napos üzemidő és a legalább 4-5 órás képernyőidő könnyedén elérhető, és nagyjából 10 órán át lehet MinDig TV-n filmezni, ha két kártya van a készülékben, akkor viszont másfél nap a mérvadó, illetve a 4 óra kijelzőidő. A teherbírást a sima és az ultra energiatakarékos móddal lehet növelni, utóbbi esetben fekete-fehérre vált a megjelenítő és csak a legszükségesebb programokat érjük el.

A Samsung Galaxy A7 2016-os változata lényegében a legtöbb ponton fejlődött elődjéhez képest. A kijelzőn felesleges lett volna bármit is módosítani, az pedig, hogy ennél a modellnél már az új fejlesztésű Exynos a fő lapka, egyértelmű teljesítménynövekedést vetít elő a korábban (és bizonyos piacokon még most is használt) Snapdragon 615-höz képest. A rendszersebesség folyamatos, nem akadozik, nem dadog a szoftver, a komolyabb programok sem okoznak problémát a processzornak, ellenben a grafikus gyorsító kevésbé izmos darab, persze ettől még nyugodtan futtathatók játékok a mobilon. A kamera meglepően jó eredményekkel szolgált, az optikai képstabilizátorért pedig külön dicséret jár, hasznos társ fényképezéskor és videózáskor is. A Samsung az akkumulátor kapacitásának növeléséért is vállveregetést érdemel, egy ekkora kütyünek illik most már közel két napot bírnia. Az ujjlenyomat-olvasó kényelmes és biztonságos, szóval összességében tényleg egyben van tesztalanyunk, amiért legalább 130 ezer forintot ki kell csengetni, és ez még nem jelent gyári garanciát, hiszen nincs is hivatalosan forgalomban itthon. Így viszont már másképpen fest a dolog, hiszen kicsivel több mint feleennyiért már megkapjuk a Helio X10 chipsettel szerelt Xiaomi Redmi Note 3 Prime-ot, szintén olcsóbban pedig az LG G4-hez is hozzájuthatunk, ami az ujjlenyomat-olvasón kívül szinte mindenben többet nyújt. Megint elmondható tehát, hogy nem a készülékkel, hanem az árazással akad probléma, persze tetszeni tetszett a mobil, főleg, hogy még ott a duál SIM képesség is, de az ára sokakat visszariaszthat.

Samsung Galaxy A7 (2016)

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy S7 edge - a tökéletesség határán

    A Samsung hallgatott a felhasználókra: az ismerős ívek por- és vízálló burkolatot, microSD kártyafoglalatot, hatalmas telepet és ultragyors kamerát rejtenek. Szinte minden területen van fejlődés, ez tényleg modellváltás.

  • Samsung Galaxy Note5 - ötletes öthetes

    Vékonyabb és keskenyebb lett a Samsung új csúcsphabletje, az üveg hátlap, a kiváló kamera és a remek lapkakészlet bizonyára sokaknak tetszeni fog, az árcímke viszont már kevésbé barátságos.

  • Samsung Galaxy S6 edge - felívelés, gól

    Az S6 edge szemrevaló külseje senkit ne tévesszen meg: az ívelt kijelző alatt őserő dolgozik. A Samsung ezúttal tényleg mindent beleadott, de vajon az akkumulátor tudja-e tartani a lépést?

Hirdetés