Samsung Galaxy A7 (2016) - a vadászat folytatódik

Bevezető, tartozékok

Idén a Samsung olyan műsorral állt elő az MWC-n, amire még azok is elismerően bólintottak, akik nem tartoznak a dél-koreai gyártó kedvelői közé. Bemutatták, hogy a virtuális valóság mennyire képes elvenni az emberek figyelmét, hiszen az új csúcskészülékekről készült videót a több ezer előre kihelyezett Gear VR-on lehetett először látni, eközben pedig Mark Zuckerberg úgy sétált fel a színpadra, hogy senki sem vette észre, őrök sem álltak körülötte, aztán amikor meglátta a publikum, fejvesztve rohant mindenki szelfizni. (Ez külön megérne egy misét...) A két zászlóshajó nagyot ütött, a cég elnöke nem egyszer hangoztatta, mennyire figyeltek a felhasználói visszajelzésekre. Bullshit duma ide vagy oda, tényleg visszahozták azokat a képességeket, amiket mindenki hiányolt.

Meglehetősen jó az előlap/kijelző aránya
Meglehetősen jó az előlap/kijelző aránya [+]

Annak ellenére, hogy a dél-koreaiaknak tavaly egy kicsit megingott a mobilpiacon elfoglalt előkelő pozíciójuk és a befektetők is nagy morgolódásba kezdtek, mégsem hagyott alább a készülékportfólió növekedésének üteme, plusz szerencsére teljesen logikus felépítésben kezdték piacra dobni az újdonságokat. Az anyaghasználatra pedig igazán a Galaxy S5 után kezdtek odafigyelni, amikor már túl sokan vetették a szemükre, hogy műanyaggal a csúcskategóriában jelen lenni nem elegáns. Fém keretének köszönhetően Galaxy Alpha volt az első jelentős előrelépés, majd jött az A-sorozat, aminek tagjai a középkategóriába hozták el a prémium minőséget, persze ezért cserébe a Samsung sosem volt rest jelentős összegeket elkérni. Idénre, pontosabban tavaly év végén aztán jöttek a 2016-os variánsok, melyek komoly előrelépést ígértek. Erre bizonyíték tesztalanyunk, a Galaxy A7 (2016) is, mely szinte minden téren többet nyújt elődjénél, persze hogy ez megéri-e a felárat, az mindig nehéz kérdés.

Egyszerű a doboz, stílusos a tartozékok tálalása
Egyszerű a doboz, stílusos a tartozékok tálalása [+]

A készüléket az XXL GSM biztosította számunkra, méghozzá az eredeti, meglehetősen minimalista, fehér dobozban, amire a Samsung csak a márka- és a telefonnevet nyomtatta. Belül azonnal a még friss és ropogós A7-re bukkanunk rá először, amihez kapunk egy használati útmutatót, egy microUSB kábelt, egy hallójáratba illeszkedő kialakítású fülhallgatót, valamint egy 2 amperes gyorstöltőt. A mobil hivatalosan arany, fekete, fehér és rózsaszín árnyalatban létezik.

Külső, kijelző

Annak ellenére, hogy a csúcskészülékeknél a Samsung visszahozta a vízállóságot, ezt a bravúrt, vagy mondhatnánk úgy, hogy gesztust az A-sorozat tagjainál nem kapjuk meg. A 151,5 x 74,1 x 7,3 milliméteres paraméterekkel rendelkező eszköz ettől függetlenül mindenben megfelel a kor elvárásainak, az összeszerelési minőség példás, az üveg elő- és hátlapot pedig fém oldalak tartják össze, kiváló érzés kézben tartani a mobilt, a 172 grammos tömeg persze már érezhető, de nem kényelmetlen. Az előző generációs modellhez képest egyébként kicsit vastagabb lett tesztalanyunk, ami a jóval méretesebb akkumulátornak köszönhető, ez egy teljesen optimális lépés volt a gyártótól, hiszen még így is messze az egyik legkecsesebb középkategóriás kütyüről beszélhetünk.

Az anyaghasználatra és a külsőre sem lehet panasz
Az anyaghasználatra és a külsőre sem lehet panasz [+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A7 (2016) LeTV Le 1s Meizu MX5 Xiaomi Redmi Note 3
Fehér fényerő (max.) 384 / 439 / 514 nit 549 nit 366 nit 473 nit
Fehér fényerő (min.) 1,9 nit 1,85 nit 1,3 nit 2,6 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,21 nit 0 nit 0,32 nit
Kontrasztarány végtelen 2498:1 végtelen 1390:1
Színhőmérséklet 7931 K + kézi 7367 / 6626 K 7493 K 7197 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Kijelző terén nem történt előrelépés, időnk számottevő részében továbbra is az 5,5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású Super-AMOLED panelt fogjuk bámulni. A képernyő tartalma még extrém betekintési szögből nézve is tökéletesen látható, komolyabb fényerőcsökkenésre sem kell számítani. A megjelenítő ráadásul automatikus módban igencsak képes virítani, na nemcsak az élénk színek, hanem az akár 514 nites érték miatt, ami még remélhetőleg a nyári napsütésben is elegendő lesz. A fehéregyensúlyt egy kicsit kékesre kalibrálta a Samsung, ám mint mindig, most is van több mód, hogy ezen változtassunk, vagy manuálisan állítsunk. A kijelző érzékenysége kitűnő, egyszerre maximum tíz ujjunk érintésének helyét képes feldolgozni. Alul két kapacitív, háttérvilágítással rendelkező (alkalmazásváltó és visszalépés), valamint egy fizikai (kezdőképernyőre ugrás) vezérlőgombot fedezhetünk fel, utóbbiba biometrikus leolvasó került. Felül kap szerepet a fény- és távolságérzékelő szenzor, a beszélgetési hangszóró, illetve az 5 megapixeles kamera.

Alulra került a hangszóró, a 3,5 mm-es jack kimenet és a microUSB csatlakozó
Alulra került a hangszóró, a 3,5 mm-es jack kimenet és a microUSB csatlakozó [+]

A fém keret lapos, a felső és az alsó részén kicsit csiszoltak, így ergonomikusabb lett, nem utolsósorban pedig pontosan illeszkedik tenyerünkbe ezáltal a telefon, jó a fogása, nem csúszós. A jobb oldalon egy tálcát lehet kipattintani a helyéről, erre vagy két nanoSIM fér, vagy a második foglalatot microSD kártyahelyként használjuk. Felette lehet nyomogatni a bekapcsológombot, ha pedig valaki a hangerőszabályzó billentyűt keresi, az az átellenes oldalon fogja megtalálni. Az alsó fertály meglehetősen zsúfolt, ide került a 3,5 milliméteres jack kimenet, a microUSB csatlakozó, valamint a hangszóró. A felső rész nem rejteget túl sok izgalmat, mindössze a másodlagos mikrofon látható itt, ami egyben zajszűrésre is szolgál.

Az üveg hátlap tetején csak csekély mértékben türemkedik ki a kamera
Az üveg hátlap tetején csak csekély mértékben türemkedik ki a kamera [+]

Az új Galaxy A7 is meglehetősen zárkózott jellem, a hátlapot nem lehet levenni, ennek következménye, hogy az akkumulátort sem lehet cserélni. Az üveg borítás növeli a minőségérzetet, plusz az ujjlenyomatok számát is, sajnos eléggé meglátszódnak ezen a felületen. A 13 megapixeles kamera körülbelül fél milliméterre türemkedik ki, egyáltalán nem zavaró, a szenzor jobbján fekszik a szimpla ledes villanó. A Samsung logó elmaradhatatlan része a hátlapnak, alul pedig a DuoS felirat jelzi, hogy két SIM-es eszközről beszélhetünk.

Hardver, szoftverezettség

A Samsung nem véletlenül lett a negyedik legnagyobb chipsetgyártó, az Exynos lapkák sokszor kenterbe verik már a Qualcomm vagy a MediaTek megoldásait. Az A-família tagjainak többségében is a dél-koreaiak egyedi fejlesztése dübörög, persze vannak olyan piacok, ahol az amerikai félvezetőtervező cég rendszerchipjeit szerelik belsejükbe. Hozzánk az Exynos 7580 Octa SoC-vel felvértezett verzió került, ez egy 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites cucc, amiben egy 1,6 gigahertzen ketyegő, nyolc Cortex-A53 maggal rendelkező processzor vívja meg a mindennapos csatákat. A 3 gigabájtnyi rendszermemória szintén elismerésre méltó, egyedül a Mali-T720MP2 grafikus gyorsítóról nem lehet azt állítani, hogy bivalyerős lenne. Az adattároló mérete 16 gigabájt, ennek körülbelül a harmadát foglalja el a rendszer. Ha nem teszünk a mobilba két SIM-et, akkor a második helyet tárhelybővítésként használhatjuk, maximum 128 gigabájtos kártyával lehet próbálkozni, az alkalmazásokat azonban nem lehet erre telepíteni. A rezgőmotor izmos darab, könnyedén megrezegteti a készüléket.

A második nanoSIM foglalatba microSD-t is helyezhetünk
A második nanoSIM foglalatba microSD-t is helyezhetünk [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A7 (2016) Xiaomi Redmi Note 3 Lenovo Vibe P1 ZUK Z1
Rendszerchip Exynos 7580 Octa MediaTek Helio X10 Snapdragon 615 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 6.x 41931 pont 49492 pont 32629 pont n/a
Vellamo Browser 2795 pont 2114 pont 1681 pont 3371 pont
Vellamo Metal 1148 pont 1140 pont 955 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 702 pont 864 pont 647 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 3715 pont 4676 pont 2481 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 4,8 fps 9,4 fps 5,5 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 4,8 fps 10 fps 5,6 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 26 fps 14 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 26 fps 14 fps 26 fps

Nagyon kíváncsi voltam a rendszerchip teljesítményére, ami szinte minden területen verte a Snapdragon 615-öt, mondjuk a Helio X10-zel már nem tudta felvenni a kesztyűt. A Full HD felbontású kijelzővel viszont könnyedén, a szoftver gördülékenyen fut, még apróbb megakadásokba sem lehet belefutni. A RAM-ból persze elég sokat felzabál a TouchWiz felület, a launcher szerencsére nem lövi ki agresszíven a háttérben megnyitott programokat, három-négy applikáció között szabadon tudunk váltogatni anélkül, hogy azok újratöltődnének. Az appok és az alkalmazásváltó megnyitása sem okoz gondot, játékoknál viszont sajnos számítani kell arra, hogy a legújabb produktumokat (például Real Racing 3, Asphalt 8) már nem érdemes maximális grafikán futtatni. Komoly terhelés esetén maximum csak langyosodott a mobil hátsó része, de egyáltalán nem volt ez zavaró mértékű.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A készüléken a TouchWiz felülettel megbolondított Android 5.1.1 operációs rendszer fut, valószínűleg idővel a Marshmallow is megjelenik rá. Az egyedi ikonkészlet és menürendszer ellenére a szoftver működése megegyezik a gyári megoldással, a zárolt képernyőn kirajzolódnak az értesítések, feloldani pedig akár mintával, jelkóddal, vagy ujjlenyomattal is lehet. A biometrikus szenzor a home gombban található, ötből legalább négyszer helyesen ismeri fel az azonosítókat, amiből maximum öt tárolható, és jelszavak begépelésére vagy képek védelmére is fel lehet használni. A legördülő információs függönyben az elmulasztott események mellett a fényerőszabályzó csúszkát, valamint a gyorsbeállítások ikonjait fedezhetjük fel, ezek sorrendje szabadon változtatható.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóban prediktíven kereshetünk a névjegyek között, könnyedén elérhetjük a kedvenceket, csoportokat. A kontaktokhoz nevet, képet, telefonszámot, csengőhangot, rezgésmintát, e-mailt és más feljegyzéseket rendelhetünk. A szöveges üzenetek buborékos formában jelennek meg, adott a kézbesítési jelentés, a billentyűzet egyszerű és jól használható, hosszabb szövegek begépelése sem okoz gondot. Az e-mail kliens jól kezeli a leveleket, kereshetünk a szerveren keresztül, a My KNOX pedig segít biztonságban tartani a mobilt, akár távoli keresés is lehetséges, ha például elvesztenénk. Az Intelligens kezelő a RAM és a tárhelyhasználatot monitorozza, megszabadulhatunk a feleslegesnek vélt fájloktól.

A Galaxy Apps és az S Health A Galaxy Apps és az S Health
A Galaxy Apps és az S Health [+]

Teljes Microsoft irodacsomagot kapunk, kezdve a Wordtől az Excelen és a OneNote-on át egészen a Skype-ig. Az S Tervező maga a naptár, ami számos nézetet tud, több fiókot lehet szinkronizálni, az eseményekhez emlékeztető is rendelhető. Mindenképpen szót érdemel az S Health, ami a gyártó egészségügyi alkalmazása, és az S Voice, ez pedig a Samsung hangalapú személyi asszisztense. A többi program már nem számít különlegesnek, van kamera, térkép, számológép, zene-, videolejátszó, FM-rádió, ébresztőóra. A Play Áruházon kívül a Galaxy Apps is rendelkezésre áll, hogy újabb applikációkat lehessen letölteni.

Kamera, multimédia

Főszereplőnk hátuljára egy f/1.9 rekeszértékű, 28 milliméteres, optikai képstabilizátorral és ledes villanóval ellátott fényképező került, ami maximum 13 megapixel felbontásban rögzít képeket, Full HD-ban pedig videókat. Aki magáról készítene felvételeket, az a szintén f/1.9 apertúrájú, ám fixfókuszos és 24 milliméteres szelfi szenzorba mosolyoghat bele. A mód gombot megérintve gyárilag hat lehetőséggel találkozunk: automatikus, professzionális, panoráma, sorozatfelvétel, árnyalatgazdag (HDR), éjszakai, ha pedig a kínálattal nem vagyunk megelégedve, a virtuális boltból mást is letölthetünk. A fogaskerék ikonra bökve a rácsvonalazást vagy éppen a geotagginget (helycímkével ellátás) kapcsolhatjuk be, exponálhatunk a hangerőszabályzó billentyűkkel vagy előre meghatározott szavak kimondására is. A manuális módban kalibrálhatjuk az érzékenységet (ISO 100-800), a fehéregyensúlyt, valamint az expozíció korrekciót, sajnos a záridőt nem. A kamera a home gomb kétszeri megnyomása esetén bármikor nagyon gyorsan elindul, a fókuszálás és a képek mentése is szempillantás alatt megtörténik.

A kamera keresőképernyője és a módok A kamera keresőképernyője és a módok
A kamera keresőképernyője és a módok [+]

Elég jó képeket lehet lőni ezzel a készülékkel. A dinamikatartomány a HDR-mód aktiválása nélkül is bőven megfelelő, nem égnek be a világos részek, nincs kromatikus aberráció sem. A vonalélesség átlagon felüli, talán a fotók csücskeinél figyelhető meg némi elmosódás. A fókuszpontban lévő tárgyak vagy szövegek azonban mindig élesek maradnak, alapvetően a zaj is csekély mértékben van jelen. A távolabbi objektumok szépen látszódnak, a részletességet sem érheti tehát komoly kritika. Az optikai stabilizátor sokat segít kézből fotózásnál és videózásnál, bár pontos adat nincs arról, hogy milyen mértékű mozgást vagy elmozdulást tud ellensúlyozni. A vaku legalább két méterre képes elvilágítani, a fehéregyensúlyt is jól lövi a szoftver. Az éjjeli felvételek már nem annyira szépek, jók a fények (talán túl sok is néha), de elég szemcsések. A videókkal nincs gond, nem klipforgatásra való a készülék, de nyugodtan lehet vele rögzíteni családi eseményeket is, íme egy rövid tesztfilm.

Nem kéttónusú a vaku, de a fényereje így is megfelelő
Nem kéttónusú a vaku, de a fényereje így is megfelelő [+]

Mozizni kiváló élmény a mobil képernyőjén, 1080p felbontásig az avi/divx pároson kívül szinte minden ismert fájlt kezel, legyen az mp4, vagy éppen H.264 kódolású film. Túl sok extrával nem rendelkezik a Samsung szoftvere, mondjuk az jó benne, hogy kis ablakba lehet helyezni, így ha elolvasnánk egy emailt vagy SMS-t, nem kell kilépnünk a programból. A feliratok megjelennek, ám mégis érdemes másik alkalmazás után nézni, ami többet nyújt az alap verziónál.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

A gyári zenelejátszó az mp3, a wav, a wma, az eaac+, illetve a flac formátumokat szereti, ezeket számok, előadók, műfajok, albumok és listák szerint képes rendezni. Azonnal lehetőség nyílik a keverés bekapcsolására, ha pedig egy dalt ismételgetnénk, az sem okoz gondot a szoftvernek. A SoundAlive menüpont alatt találjuk a hangszínszabályzót, lehet játszadozni a mélyhangkiemeléssel, a vokális és az instrumentális hangokkal, ha pedig egyszerűbb megoldásra vágyunk, akkor stílusok szerint alakíthatjuk a hangzást (pop, rock, jazz stb.). Nagy piros pötty jár az FM-rádióért, ami RDS-es, működéséhez fülhallgató csatlakoztatása szükséges. A hangszóró nem szól rosszul, a maximális hangerő teljesen rendben van, kicsit mondjuk torzít már ilyenkor.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Samsung újdonsága támogatja a Cat.6-os LTE hálózatokat, így optimális esetben 300/50 Mbps sebességgel szörfölhetünk az interneten, 3G-re kapcsolódva 42/5,76 Mbps-os maximum értékekre lehet számítani. Híváskor szinte tökéletes a hangminőség, bárkivel csevegtem, mindenki jól hallott, és én sem panaszkodtam arra, hogy halk lenne a telefon mikrofonja. Akár két nanoSIM-et is helyezhetünk a tálcára, ezek azonban csak standby módban képesek együtt dolgozni, ha az egyiken csacsogunk, a másik már nem lesz aktív. Létezik egy SIM-es modell is. A készülékben van 802.11a/b/g/n-es WiFi, ami DLNA-képes és hotspotként is működik, Bluetooth 4.1 (A2DP, EDR, LE), GPS (GLONASS-szel együtt), valamint NFC. A pozicionálás rendkívül gyors, mire megnyílik a térképalkalmazás, már meg is lesz a helyzetünk. Az USB-OTG sem maradt ki, vagyis a kütyühöz külső eszközöket kapcsolhatunk, egyedül az infra hiányával kell megküzdenünk.

A böngésző és az akkumulátor menüpontja A böngésző és az akkumulátor menüpontja
A böngésző és az akkumulátor menüpontja [+]

Ha az internet tartalmát böngésznénk, akkor vagy a Chrome-ot, vagy pedig a Samsung programját vehetjük igénybe. A Google fiókba bejelentkezéssel előbbivel könnyedén elérhetjük a más platformokon használt előzményeket, a jelszavakat és a könyvjelzőket. A dél-koreaiak szoftvere ezt ugyan nem, más extrákat viszont tud: ilyen az olvasómód, aminek köszönhetően jobb olvashatóságra számíthatunk, nem mintha ekkora és ilyen minőségű kijelzőn ne lenne ez mindig adott. A görgetési sebesség mindkét esetben tökéletes, több lapot meg tudunk nyitni a háttérben, ezeket három-négy darabig meg is tartják az alkalmazások.

Az LG G4 és a Samsung Galaxy A7 (2016)
Az LG G4 és a Samsung Galaxy A7 (2016) [+]

Értékelés: Samsung Galaxy A7 (2016)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A 3300 milliamperórás akkumulátor majdnem harminc százalékos előrelépés a tavalyi 2600-as telephez képest. Nagy a szórás, hogy egy vagy két SIM-mel használjuk a mobilt: előbbi esetén a két napos üzemidő és a legalább 4-5 órás képernyőidő könnyedén elérhető, és nagyjából 10 órán át lehet MinDig TV-n filmezni, ha két kártya van a készülékben, akkor viszont másfél nap a mérvadó, illetve a 4 óra kijelzőidő. A teherbírást a sima és az ultra energiatakarékos móddal lehet növelni, utóbbi esetben fekete-fehérre vált a megjelenítő és csak a legszükségesebb programokat érjük el.

A Samsung Galaxy A7 2016-os változata lényegében a legtöbb ponton fejlődött elődjéhez képest. A kijelzőn felesleges lett volna bármit is módosítani, az pedig, hogy ennél a modellnél már az új fejlesztésű Exynos a fő lapka, egyértelmű teljesítménynövekedést vetít elő a korábban (és bizonyos piacokon még most is használt) Snapdragon 615-höz képest. A rendszersebesség folyamatos, nem akadozik, nem dadog a szoftver, a komolyabb programok sem okoznak problémát a processzornak, ellenben a grafikus gyorsító kevésbé izmos darab, persze ettől még nyugodtan futtathatók játékok a mobilon. A kamera meglepően jó eredményekkel szolgált, az optikai képstabilizátorért pedig külön dicséret jár, hasznos társ fényképezéskor és videózáskor is. A Samsung az akkumulátor kapacitásának növeléséért is vállveregetést érdemel, egy ekkora kütyünek illik most már közel két napot bírnia. Az ujjlenyomat-olvasó kényelmes és biztonságos, szóval összességében tényleg egyben van tesztalanyunk, amiért legalább 130 ezer forintot ki kell csengetni, és ez még nem jelent gyári garanciát, hiszen nincs is hivatalosan forgalomban itthon. Így viszont már másképpen fest a dolog, hiszen kicsivel több mint feleennyiért már megkapjuk a Helio X10 chipsettel szerelt Xiaomi Redmi Note 3 Prime-ot, szintén olcsóbban pedig az LG G4-hez is hozzájuthatunk, ami az ujjlenyomat-olvasón kívül szinte mindenben többet nyújt. Megint elmondható tehát, hogy nem a készülékkel, hanem az árazással akad probléma, persze tetszeni tetszett a mobil, főleg, hogy még ott a duál SIM képesség is, de az ára sokakat visszariaszthat.

Samsung Galaxy A7 (2016)

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A7 (2016)
Samsung Galaxy A7 (2016) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 151,5 x 74,1 x 7,3 milliméter
Tömeg 172 gramm
Színvariációk fehér, fekete
SIM-foglalat 1 x nanoSIM + 1 x nanoSIM/microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző védelme Gorilla Glass 4
Kijelző típusa Super-AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Exynos 7580 Octa
Processzor típusa 1,6 GHz-es nyolcmagos Cortex-A53 (64 bit)
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720 MP2
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 12 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/850/900/1800/1900/2100/2300/2500/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4 (FDD&TDD)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, EDR, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Galaxy Apps, S Voice, S Tervező
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/1.9, 28 mm, autofókusz, ledes segédfény, optikai képstabilizátor
Másodlagos kamera 5 megapixel, f/2.8, 24 mm
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s
Készenléti idő (3G) ? óra
Beszélgetési idő (3G) 17 óra
Zenelejátszási idő 78 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, iránytű, gyorsulásmérő, ujjlenyomat-olvasó, értesítő led

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy S7 edge - a tökéletesség határán

    A Samsung hallgatott a felhasználókra: az ismerős ívek por- és vízálló burkolatot, microSD kártyafoglalatot, hatalmas telepet és ultragyors kamerát rejtenek. Szinte minden területen van fejlődés, ez tényleg modellváltás.

  • Samsung Galaxy Note5 - ötletes öthetes

    Vékonyabb és keskenyebb lett a Samsung új csúcsphabletje, az üveg hátlap, a kiváló kamera és a remek lapkakészlet bizonyára sokaknak tetszeni fog, az árcímke viszont már kevésbé barátságos.

  • Samsung Galaxy S6 edge - felívelés, gól

    Az S6 edge szemrevaló külseje senkit ne tévesszen meg: az ívelt kijelző alatt őserő dolgozik. A Samsung ezúttal tényleg mindent beleadott, de vajon az akkumulátor tudja-e tartani a lépést?

Hirdetés