Samsung Galaxy A5 - fém test, fém lélek

Multimédia, kamera

A hátlapra egy ledes villanóval megtámogatott, autofókuszos, 13 megapixeles képek készítésére képes fényképezőgép került, ám azért nem feledkezett meg a Samsung az előlapi kameráról sem, mely 5 megapixeles lett. A szoftveres felhozatal igencsak bőséges, már a főnézetből lehet fotózni illetve maximum 1080p-ben videózni. Az üzemmódok menüpontban automatikus, szép arc, shot&more (több pillanatot rögzít egy képre a telefon), hátsó önarckép, panoráma, sorozatfelvétel, árnyalatgazdag (vagyis HDR), éjszakai és animált gif (ilyenkor ki tudjuk jelölni azt a részt a képen, ami majd mozogni fog) opciókat találunk, ezen kívül letölthető még a sound&shot (fotók alá maximum 10 másodperc hosszú hangjegyzetet rögzíthetünk) és a sports shot (rövid záridővel készült alkotásokat tesz lehetővé). A fogaskerék ikonja rejti a további konfigurálási lehetőségeket, melyek közé a felbontás, az időzítő (2, 5, 10 másodperc), az effektek (régies, poszterszerű, kék, piros, sárga, szürke, szépia) tartoznak. Van még azért a biztonság kedvéért három kis pöttyöcske, ha ezeket megérintjük, akkor még az előbbieknél is több mindennel babrálhatunk. Itt lehet szórakozni az ISO-val (100-800), a fehéregyensúllyal, a mérési móddal (középre, mátrix, pontszerű), a rácsvonallal, a helycímkével, no meg a hangerőszabályzó gomboknak is szerepet adhatunk, hogy megnyomásuk esetén fénykép vagy videó készüljön, esetleg a zoomolást segítsék.

Samsung Galaxy A5 kamera
[+]

A rendszermemória és a belső tárhely mérete mellett a kamera tekintetében emelkedik ki a konkurensek közül az A5. A dinamikatartomány megfelelő, a nappali képek igencsak jól sikerülnek. A részletesség átlagon felüli, a vonalélesség sem rossz, bár azért itt már észrevehető némi zajcsökkentés, ezáltal vannak apróbb elmosott területek. A makró és a beltéri felvételek is teljesen vállalhatók, akkor kezd egy kicsit romlani a minőség, amikor kevesebb lesz a fény. A HDR egyébként ilyenkor jelent nagy segítséget, a 7-es és a 8-as kép közötti különbség érzékelteti igazán a mód hatékonyságát. Az éjszakai képek ennek megfelelően már messze nem érik el a nappal lőtt alkotások szintjét, de még így is lehet azért értelmes eredményeket készíteni. A videók tekintetében nagyjából ugyanaz a helyzet, mint a normál fényképeknél, készítettem természetesen egy nappali és egy éjszakai tesztfilmet.

Samsung Galaxy A5 oldalról
[+]

A zenelejátszóra mindig odafigyelt a Samsung, számos plusz dolgot építettek be a gyári megoldáshoz képest. A számokat dalok, albumok, előadók, műfajok, mappák, szerzők és eszközök szerint lehet rendezni. Ha ez nem lenne elég, akkor a zenesarokban stílusok szerint is válogathatunk, ekkor a szenvedélyes, izgalmas, higgadt és játékos csoportba tartozó, vagy ezeket ötvöző muzsikákat választhatjuk ki. A beállításokon belül leljük fel a SoundAlive névre hallgató hangszínszabályzót, a kikapcsolás időzítőt, valamint az intelligens hangerőt, így például a zene minőségétől függően a hangosítást és halkítást automatikusan vezérli a szoftver. Újabb jó hír, hogy az A5-ből nem maradt ki az RDS információkat megjelenítő FM-rádió, ám csak akkor hajlandó működni, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a telefonhoz. A füles minősége egyébként igencsak megfelelő, vannak mélyek, és jók a magas hangok, bár maximum közelében már kicsit éles a hangzás. Ugyanez a hangszóróra is elmondható, szépen, és rendkívül nagy erővel képes megszólalni.

Samsung Galaxy A5 Screen Shot Samsung Galaxy A5 Screen Shot

A videolejátszóra szintén kínosan ügyelt a gyártó, hiszen lényegében mindent kezel, amire szükségünk lehet. Nyilván azért számos formátum nem tetszik a programnak, de az mp4, vagy akár a DivX is gond nélkül nézhető, ráadásul a feliratok is szép nagy betűkkel jelenítődnek meg. A felbontással sem lesz problémánk, a 720p és az 1080p sem okoz gondot, a 2K már szaggat, de ez mondhatni "kit érdekel kategória" a HD kijelzőt figyelembe véve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés