Samsung Galaxy A5 (2017) - lottóötös

A középkategória kiegyensúlyozott királya komoly költséget kíván. Kár, különben kiváló készülék különösebb kompromisszumok kizárásával, korrekt kamerás képességekkel, kellemes kialakítással.

Bevezető

Új év, új Galaxy A modellek, menetrendszerűen megérkezett a frissítés. És az ásítás. Nyomjuk el inkább, mert attól, hogy egy termék a gyártó hasonló készülékeinek megoldásait és alkatrészeit vonultatja fel, még simán lehet pont tök jó is, a Galaxy A5 (2017) pedig erre egy remek példa, noha az is holtbiztos, hogy a technológia, az innováció és a jó értelemben vett kütyübuzéria kedvelőinek nem szalad fel a szemöldökük a telefon láttán. Nekem sem szaladt sehova (pedig erre egyre több hely kínálkozik homlokszerte), amikor az XXL GSM-től megjött a termék egy zacskóban.


[+]

Viszont Bone kolléga kifejezetten lényegre törően fogalmazta meg a kistestvér A3 kapcsán, hogy egy termék tesztelői szemmel lehet ugyan kissé unalmas, felhasználói szerepkörből tekintve reá viszont ennek ellenére (vagy épp ezzel együtt, a bevált sokszor unalmas) kifejezetten kívánatos és racionális választás is lehet. A Samsung pedig pont erre játszik, az A5 harmadik kiadása első blikkre nem nyújt különösebb extrát, viszont a Note7-fiaskó ellenére is körbelengi a megbízhatóság és a használhatóság illata. A hazai terméktámogatás, a szolgáltatói belistázás, az előbb-utóbb biztosan frissülő Android főverzió, az ismerős ikonok és a csinos forma csalogató egyveleget alkot bármely bolt polcán, de persze mondhatjuk, hogy a hivatalos forrásból a 130 lepedőt karcolgató árcédula azért kissé magabiztos, de sok-sok gondtalan korábbi A5-tulajdonost ismerek, aki pont nem nagyon fog majd gondolkodni, hogy mire cserélje le a jelenlegi készülékét, ha eljő az idő. Már amennyiben ezt anyagilag megteheti.


[+]

Ráadásul ha tüzetesebben átnyálazzuk a specifikációkat, akkor azért találunk néhány igen hasznos újítást nyilvánvalóan amellett, hogy a hardvert az idei kívánalmak szintjére húzták fel. Bekerült a vízállóság, például. Persze továbbra sem a gondtalan és hosszas pancsikolás ígéretével, hanem inkább azzal a kellemes tudattal, hogy nem kell odafigyelni esőben, párás környezetben, no meg ha véletlen a gatyazsebből a klozetbe ugrik a holmi, akkor sem lesz komolyabb baja — szaga viszont adott esetben igen. Legördült a csúcskészülékben látott always-on kijelzés, ami végre tényleg normálisan pótolja az értesítési led hiányát, az előlapi kamera pedig egy meglepően nagy, 16 megapixeles felbontást kapott. És minden kicsit jobb, kicsit újabb, kicsit korszerűbb, pont annyira, amennyire el kell térjen felfelé az A3-tól, lefelé pedig az A7-től. Tökre ki van találva ez — papíron legalábbis, de nyilván ez az anyag arról szól, hogy a gyakorlatban hogyan vizsgázik a középkategória kellős közepébe szánt termék, még ha az árazása inkább egy lépcsővel fentebbre helyezi.

Hirdetés

Külső

Az A5 külseje célszerű, letisztult, minőségi és tipikus Samsung. Több színben létezik, a nálunk járt fekete abból a szempontból menő, hogy az AMOLED kijelző miatt az előlapon szinte alig látható, hogy hol kezdődik a panel. Kissé komor, de mindenképp elegáns, ám igazából nem is ez benne a legjobb, hanem a mérete és a fogása. Az 5,2 inches kijelző köré kompakt házat álmodtak meg a tervezők, egy kézzel magabiztosan kezelhető, a lekerekített éleknek hála pedig jól meg is lehet markolni. És nem csúszik, viszont az ujjlenyomatok a csillogósabb hátlapon azért meglátszanak.


[+]

A kezelőszervek elhelyezése ergonomikus, bal oldalon találjuk a hangerőt szabályozó gombpárost, kicsit lentebb pedig a SIM fiókját, amit tűvel lehet nyitni. Ide egyetlen nanoSIM tolható be, a memóriabővítést tehát máshol kell keressük. Meglepő módon ezt a telefon tetején fogjuk megtalálni. Létezik kétkártyás kivitelben is a készülék, ilyenkor ez a felső fiók fogadhatja a második lapkát a microSD mellett is, ami elég hasznos. Az A5 jobb fele is érdekes, itt van a kijelzőt üzemeltető gomb, felette pedig egy rács. Ami a hangszórót takarja, noha az ilyesmi általában alul, vagy adott esetben hátul szokott üldögélni. Amíg álló helyzetben tartjuk a gépet, addig az oldalsó hangszórót biztosan nem fogjuk az ujjunkkal letakarni, de ha elforgatjuk, akkor viszont talán igen, nekem pont ide támaszkodik a mutatóujjam. Vagy a hüvelykujjam, ha ez a rész kerül lentre, tájolás kérdése. De a többiek másképp fogják, náluk nincs ilyen gond, úgyhogy lehet, hogy ez egyéni anatómiai probléma nálam.

Az A3 (2017) és az A5 (2017)
Az A3 (2017) és az A5 (2017) [+]

Alul Type-C USB-t és 3,5 mm-es jack csatlakozót fogunk felfedezni, valamint azt a tényt, hogy a 2017-es A5 sem szétszedhető, de most az alapvető masszivitás ígérete mellett ennek az is az oka, hogy megkapta a friss modell az IP68-as besorolást, magyarán elméletben 30 percet ki kéne bírnia vízben. Ez mindig problémás egyébként, mert ha mégis beázik, akkor ki bizonyítja, hogy nem volt-e 31 percig víz alatt, vagy nem vittük-e 151 cm mélyre, ugyanakkor most az összes csatlakozó fedetlen és belülről szigetelt, vagyis elméletileg a felhasználónak nem kell arra figyelnie, hogy minden gumírozott csatlakozó a helyére kerül-e, hiszen ilyenek nincsenek is a készüléken.

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A5 (2017) Sony Xperia X Honor 8 Huawei P9
Képátló 5,2 hüvelyk 5,0 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,2 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 1920
Technológia Super AMOLED IPS-LCD IPS-LPTS IPS-LCD
Fehér fényerő 349 / 695 nit 587 nit 495 nit 648 nit
Fehér fényerő (min.) 2,0 nit 5,4 nit 2,2 nit 8,4 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,45 nit 0,36 nit 0,38 nit
Kontrasztarány végtelen 1304:1 1375:1 1704:1
Színhőmérséklet 7807 / 6834 K 7564 K + kézi 8432 K + kézi 7440 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelző felbontása nem változott, de a Full HD bőven elég erre a méretre. Az AMOLED panelre nem lehet panasz, nagyon kontrasztos, ha pedig túl hidegnek érezzük, akkor menüből lehet paraméterezni a színhőmérsékletet. A kijelző napfény alatt elképesztően világos tud lenni, pontszerű felület közel 700 nites fénysűrűségű. A megjelenítő alatt benyomható, ujjlenyomat-olvasóval egybeépített home gomb üldögél, tőle balra az alkalmazásváltó, jobbra a visszalépés érintésérzékeny felülete látszik, hiszen ezek kaptak fehéres megvilágítást is. Az előlap tetején 16 megapixeles kamerát, beszédhangszórót és közelségszenzort találhatunk. A hátlap sallangmentes, enyhén ívelt, nem leszedhető, csak a gyártó neve és a kamera kapott itt helyet, utóbbi mellett ledes villanó dolgozik. Nagyon masszív, nagyon minőségi benyomást kelt az idei A5, de hát ebben az árkategóriában ez elég jogos elvárás is.

Hardver, UI

Ha egy év után utódot kap egy telefon, amit ugyanabba a kategóriába szánnak, mint az elődjét, akkor illik fejleszteni. És amúgy ebből egész jól le is lehet mérni, hogy melyek azok a területek, ahol tudnak is fejleszteni a cégek relatív könnyedén. Az A5 idei változatánál a kijelzőt nemigen bántották, kapott ugye vízállóságot, a hardver pedig tényleg combosabb lett, a RAM mérete 3 GB-ra hízott, ami ebben a kategóriában röhögve elég bármire, a chipset ezúttal a saját fejlesztésű Exynos 7880, ami nyolcmagos. Az 1,9 GHz-re skálázott Cortex-A53 magokat grafikailag egy Mali-T830MP3 segíti ki, ez a konfig pedig nem csak papíron, hanem a sebességtesztek alapján is izmosabb, mint a korábbi. Több RAM, változatlan kijelzőfelbontás és erősebb hardver, ebből bizony általában az sül ki, hogy a készülék sokkal kezesebb, reszponzívabb, gördülékenyebb és az A5-be ilyen ponton nem is nagyon lehet belekötni, a legtöbb játékot is könnyedén futtatja, az alkalmazások indítására és a közöttük történő váltásra sem kell sokat várni. Ha pedig már erősítés, akkor említsük meg azt is, hogy duplájára terebélyesedett a belső tároló mérete is, amely mostantól 32 GB-os.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy A5 (2017) Samsung Galaxy A3 (2017) Huawei P9 Sony Xperia X
Rendszerchip Samsung 7880 Samsung 7870 Kirin 955 Snapdragon 650
AnTuTu Benchmark 6.x 61054 pont 45725 pont 98904 pont 74676 pont
Vellamo Browser 3480 pont 3078 pont 6711 pont 4870 pont
Vellamo Metal 1324 pont 1136 pont 2885 pont 2514 pont
Geekbench 4 (single / multi) 770 / 3963 pont 675 / 3202 pont na na
GFXBench Manhattan onscreen 15 fps 9,8 fps 19 fps 16 fps
GFXBench Manhattan offscreen 15 fps 5,0 fps 18 fps 15 fps
GFXBench T-Rex onscreen 33 fps 19 fps 42 fps 34 fps
GFXBench T-Rex offscreen 30 fps 12 fps 40 fps 31 fps

Mindenképpen azt érezni a mindennapok során, hogy nem érezni semmi különlegeset. Pörög-forog, reagál, gördül, animál, érzékel, teszi a dolgát és soha nem merül fel az emberben, hogy na, most egy kicsit megterheltem a hardvert, ebben persze az is szerepet játszik, hogy az egyelőre az Android 6.0-s verziójára rápakolt UI optimalizációja sem sikerült rosszul. Mondjuk azért jár némi dádá, hogy nem a Nougat üldögél a terméken, egy tényleg frissen, pár hete bemutatott modellnél ez szerintem elvárás egy nagy gyártótól, de remélhetőleg hamarosan jön a frissítés. Viszont jár a kredit a remek hatékonyságú ujjlenyomat-olvasóért, ami nálam egyszer sem tévedt, bár a Porsche Design Mate 9-ről váltva meg kellett szokni, hogy ez egy gomb is, nem csak egy érzékelő, mint amott.


[+]

Akárcsak a friss A3-nál, itt is a Grace UX kommunikál a júzerrel, ez sokat egyszerűsödött az innen nézve már kissé bazárinak tűnő, csiricsáré és túlzsúfolt TouchWiz interfészhez képest. Ha a főoldalról balra indulunk, akkor FlipBoardra épülő Briefing felületre jutunk, amely a nagyvilág híreit listázza tematikusan, de nem lehet manuálisan bizonyos forrásokat kizárni és hozzáadni, ehhez a FlipBoard hivatalos alkalmazásának letöltését javasolja a felület. A többi képernyőn ikonok és widgetek lehetnek 4x4, 4x5, illetve 5x5-ös rácsozattal. A menüben gyárilag 17 ikont fogunk találni, azért ilyen kevés, mert ezek között három mappa is található a Samsung, a Google és a Microsoft alkalmazásainak. Az elsőben fájlkezelőt, diktafont, email klienst, böngészőt, S Health és S Voice appot találunk, a másodikban nem meglepő módon a Google alkalmazásai üldögélnek, az MS pedig az Office szoftverekkel képviselteti magát.


[+]

A fentről lehúzható értesítési függöny kétlépcsős, első körben a gyorsbeállítások felső sorát érjük el, még egy húzással az összes kapcsolóhoz hozzáférünk, ezek sorrendje variálható. A beállítások menüpontot kifejezetten lehet kedvelni, mert okosan vannak rendszerezve a lehetőségek, külön állítható, hogy melyik app küldhessen értesítést, lehet babrálni a betűtípust és a méretet, van egyszerű üzemmód azoknak, akik nem látnak annyira jól és nem használnak minden funkciót, illetve ez a Samsung is tudja figyelni, hogy nézzük-e még a kijelzőt és ebben az esetben nem kapcsolja azt ki. Ez főleg heverészős böngészésnél elég hasznos. Nyilván vannak témák és ikoncsomagok zsákszámra, kérhetünk egykezes használatot, bár ez a méret nem okvetlenül indokolja, vannak alapvető gesztusvezérlési funkciók, akad egy telefonkarbantartó programocska, ami segít tisztítani a tárhelyet, amiben még víruskereső is helyet kapott, babrálhatjuk a biztonsági opciókat és ami mindenképpen hasznos, hogy az always-on kijelzőnek is megvannak a beállítási lehetőségi. Értesítések, idő, akkumulátorkijelzés, naptár és fix kép is lehet (minek?), valamint természetesen időzíthető a működés, hogy akit éjjel zavar bármi, ami világít, az ki tudja kapcsolni.


[+]

Van még pár extra, mint a Biztonságos Mappa, amibe beszórhatunk appokat és fájlokat (képek, videók) és ujjlenyomtunkkal védhetjük, fent van gyárilag a Facebook, a Samsung Notes nevű jegyzetelő alkalmazás, ha pedig ennél több kell, akkor a Galaxy Apps online felületéről szemezgethetünk. Ennek egy szűkített verziójához fogunk eljutni, ha a widgetként alapból a kezdőlapon mosolygó Galaxy Essentials funkcióra bökünk, innen hasznos lehet a Kids Mode, a Samsung Music és a Car Mode is. A zenelejátszó főleg azért, mert ez sincs fent alapból. A gyári gombsor nekem kicsit apró volt, de tök jól lehet paraméterezni, lehet növelni a magasságát, lekapcsolhatjuk róla a számokat, akinek pedig így sem jön be, az nyilván feltehet alternatív gombsort.


[+]

A Galaxy A5 (2017) ismeri az osztott képernyős üzemmódot, amit az alkalmazásváltó hosszas megnyomásával csalogathatunk elő, legalábbis akkor, ha vagy a menüben álldogálunk épp, vagy olyan alkalmazást használunk, ami támogatja ezt. Ilyenkor választhatunk mellé egy másikat a listából, ezek egymás alá kerülnek, az elválasztó sávot húzogatva pedig meghatározhatjuk, hogy melyiknek mennyi teret engedünk.

Multimédia

A kamerás rész is fejlődött tavaly óta, a felbontás ugyanis 16 megapixelesre hízott, de nem csak a hátlapra tett érzékelő, hanem az előlapi is ezzel a paraméterrel rendelkezik, ami elég ritka nem csak ebben a kategóriában, hanem úgy egyáltalán is. Az önfotózás tehát az A5(2017) reménybeli tulajdonosai számára korrekt minőséggel kecsegtet, noha itt nincs vaku, viszont ha a tenyerünket felemeljük, akkor azt detektálja a szoftver és kisvártatva ellövi a felvételt. Az eredmények ehhez hasonlóak lehetnek.


[+]

A hátlapi kamera kapcsán viszont nem fogunk mosolyogni, kimaradt az optikai képstabilizátor és a PDAF is. Hiába izmosodott a hardver, mozgóképeknél továbbra is Full HD a legnagyobb elérhető felbontás, ezzel ilyen videókat lehet rögzíteni. Fotós üzemmódban azonban elérünk további extrákat, a HDR, a szépítés, a panoráma, az éjszakai mód nyilván nem hiányzik, de van egy professzionális mód, ami azért annyira nem összetett, mint várnánk, de a fehéregyensúlyt, az ISO értéket és az expozíciót lehet itt babrálni. Ugyanakkor viszont automatikus módban is kielégítő eredményeket kaphatunk, a lenti tesztképek így készültek:

Nem rosszak ezek a fotók, de messze nem hibátlanok. A dinamikatartomány mobilos berkekben jónak mondható, a vonalélesség is általánosságban oké, de ezt kissé agyoncsapja a túlzásba vitt zajmentesítés, amitől a finomabb részletek rajzolata elveszik. A színeket azonban élethűen adja vissza az A5 (2017) és a zajszint is meglehetősen alacsony, legalábbis addig, amíg a fényviszonyok tűrhetők. Sötétebb környezetben már erősen zizis lesz az eredmény, itt jól jönne az OIS, de hát az ugye nincs. A fókuszálás sem 100%-os, főleg közeli témáknál bizonytalan, videózásnál pedig konkrétan hajlamos elugrálni, ami elég zavaró. És stabilizáció hiányában a kézremegéseket sem szűri ki semmi.


[+]

Miután gyárilag csak a Google-féle mappában levő Play Zene üldögél fent, ezért érdemes lehet lehúzni a Samsung alkalmazásboltjából a gyártó által fejlesztett szoftvert, amiben jól paraméterezhető equalizer is található (Adapt Sound), illetve képes az UHQ felbontásra, időzített kikapcsolásra, alkalmazkodó hangerőre, szóval picit többet tud, mint a platformszintű megoldás. A fülesre jutó hangminőségbe nemigen tudnék belekötni, hangos, telt, egy jobb képességű headset tudása is kihasználható. Bár azt gondoltam, hogy az oldalsó kis hangszrócska nem lesz nagy eresztés, végeredményben nem tragikus, egyrészt maximális hangerőn sem torzít, másrészt egész hangos, noha a mélyek persze totál hiányoznak belőle. Öröm, hogy ebből a Samsungból bezzeg nem maradt ki az FM-rádió, amelyet zsinóros headset csatlakoztatását követően tudunk birtokba venni és használni.

Adatátvitel, akkumulátor

Felsorolás jellegű specifikációt prezentálnék: Cat.6-os LTE (300 Mbps), kétcsatornás WiFi, GPS (és GLONASS), Bluetooth 4.2 (A2DP, EDR, LE), NFC. Mindenki szemezgesse ki magának, ami fontos, inkább fókuszáljunk arra, ami nincs: vezeték nélküli töltés és infra, mindkettő nélkül egész jól el lehet éldegélni. (Mondjuk a múltkor kórházban voltam látogatóban, a páciensnek három napja mondták, hogy majd hoznak a tévéhez távirányítót, de hát… szóval a nála lévő Redmi 3S-re felkerült egy megfelelő app, amely a méltán népszerű Acoustic Solutions márkájú tévét képes volt kezelni, onnantól a tévézés meg volt oldva.) Ám OTG a felhasználók szerint akad, noha nekünk valamiért nem működött, de ez legyen csak a mi bajunk, másoknál szerencsére működik. Mivel ez mégiscsak egy telefon, essék szó a beszélgetési hangminőségről is, ami egyrészt kifogástalan, másrészt meglepően hangos tud lenni, ha az ember a maximumra állítja. A kétkártyás változatok csak dual standby módban működnek.


[+]

A böngészést rábízhatjuk a jól bevált Chrome-ra, de a Samsung ad saját browsert is, amit Internet néven fogunk megtalálni az ikonok között és ez abból a szempontból helytálló, hogy tényleg az internet egy szeletét kapjuk meg rábökés után. Ez képes az oldalszélességre való tördelésre, lehet bele egy-két add-ont telepíteni (például QR-kód olvasót) és le lehet menteni a komplett oldalt offline olvasgatáshoz, ami mondjuk egy repülőút előtt tök praktikus.


[+]

Az akkumulátor a korábbi 2900 mAh-ról 3000 mAh-ra hízott, nem szignifikáns változás, ahogyan az üzemidő sem tér el túlzottan az elődmodellnél tapasztaltaktól. 4-5 órás kijelzőidőket értünk el az átlagnál kissé aktívabb mindennapi használat mellett, ha nem piszkáljuk, akkor alig merül (egy éjszaka alatt néhány adatátviteli szolgáltatás bekapcsolva hagyása és az always-on kijelző működése mellett is csak 5%-ot), egy napot szinte mindig kibír, de ha a töltőnk (amely ugye Type-C) az irodában maradt, akkor nem kell kétségbe esnünk. Az adaptív gyorstöltő egyébként tényleg gyors: az első 60%-ot 40 perc alatt berámolja a telepbe, utána kissé lassul a tempó, de körülbelül percenként 1%-ot pumpál az akkumulátorba. Nyilván vannak mindenféle energiatakarékos módok, illetve pattog is a rendszer, ha a háttérben fut valami éhes app.


[+]

Értékelés: Samsung Galaxy A5 (2017)
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Galaxy A5 2017-es verziója alapvetően egy tök jó telefon. Tényleg. Nem hibátlan, de egy csomó jópofa dolgot tud. Vízálló, kecses, egy kézzel is használható, össze van rakva rendesen, remek a kijelző és az always-on mód, nagy felbontást kapott az előlapi kamera és a hardver is alapvetően elég bármire. A negatívumok között a szerintem esetlenül kialakított hangszóró, a cikk írásakor nem friss Android, a kicsit bizonytalan hátlapi kamera és a morcos árszint említhető. És főleg az utóbbi az, ami miatt nem lesz néptelefon, pedig kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálatával és jól eltalált dimenzióival ideális készülék lehetne sokak számára, mert rendesen működik, könnyen kezelhető, fürge és relatív kompakt termék, hazai garanciával és terméktámogatással. Átgondolták, megcsinálták, aztán rárakták az az árcédulát, ami az A-szériás Samsungoknál mindig magasabb annál, mint ami indokolt lenne, ez hivatalosan 130 ezer forint. És nem csak B kategóriás márkák tudják ugyanezt olcsóbban nyújtani, a Huawei P9 például kissé olcsóbb és sok szempontból többet tud (kamerában egészen biztosan), a Sony az Xperia X-szel lehet versenyképes (szintén olcsóbban), ha pedig belevesszük a kínai vonalat is a pakliba, akkor ott a OnePlus 3T, illetve a Xiaomi Mi 5, csak hogy két példát hozzak, de nyilván innen bőven lehetne sorolni a hardveresen kompetens versenyzőket. Viszont a Samsungot ez nem hatja meg, mert pontosan tudják, hogy nagyon sokan bíznak a márkában, a korábbi A-szériás masinák is szépen fogytak, az A5 (2017) is erre a sorsra számíthat, főleg a szolgáltatói kínálatokba való bekerülést követően. Aki megveszi, nem fog csalódni, nem olcsó, de tényleg rendben van, nincs nagy hibája és sok apró extrát ad, úgyhogy részünkről ez megér egy Tetszett plecsnit.

Samsung Galaxy A5 (2017)

Bog

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A5 (2017) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146,1 x 71,4 x 7,9 milliméter
Tömeg 157 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat nanoSIM (dual nanoSIM)
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Készülékház védelme Gorilla Glass
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 7880
Processzor típusa 1,9 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T830MP3
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (26 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 128 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE van (Cat.6)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, EDR LE)
WiFi 802.11 a/b/g/n (WiFi hotspot, Direct)
USB Type-C
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Microsoft Office, S Health, Facebook, Biztonságos mappa, Diktafon, Jegyzet, Telefonkezelő, Fájlkezelő, Galaxy Apps
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, autófókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 16 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, IP68, always-on kijelző, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A3 (2017) - indulhat a vizes vébén

    Por- és vízálló IP-védelemmel, illetve a Galaxy S7 kicsinyített küllemével tér vissza a kompakt A3 az idei évben. Az üzemidő rendkívül meggyőző, a magas kezdőár és a visszafogott belső azonban változatlan maradt.

  • Frissítve! A küszöbön áll a Galaxy A5 (2017)

    Árak, renderképek és specifikáció is akad a hamarosan megjelenő Galaxy A5 (2017) kapcsán, ami az elérhető színvariációkban is hoz újdonságot.

Hirdetés