Samsung Galaxy A5 (2017) - lottóötös

A középkategória kiegyensúlyozott királya komoly költséget kíván. Kár, különben kiváló készülék különösebb kompromisszumok kizárásával, korrekt kamerás képességekkel, kellemes kialakítással.

Hirdetés

Multimédia

A kamerás rész is fejlődött tavaly óta, a felbontás ugyanis 16 megapixelesre hízott, de nem csak a hátlapra tett érzékelő, hanem az előlapi is ezzel a paraméterrel rendelkezik, ami elég ritka nem csak ebben a kategóriában, hanem úgy egyáltalán is. Az önfotózás tehát az A5(2017) reménybeli tulajdonosai számára korrekt minőséggel kecsegtet, noha itt nincs vaku, viszont ha a tenyerünket felemeljük, akkor azt detektálja a szoftver és kisvártatva ellövi a felvételt. Az eredmények ehhez hasonlóak lehetnek.


[+]

A hátlapi kamera kapcsán viszont nem fogunk mosolyogni, kimaradt az optikai képstabilizátor és a PDAF is. Hiába izmosodott a hardver, mozgóképeknél továbbra is Full HD a legnagyobb elérhető felbontás, ezzel ilyen videókat lehet rögzíteni. Fotós üzemmódban azonban elérünk további extrákat, a HDR, a szépítés, a panoráma, az éjszakai mód nyilván nem hiányzik, de van egy professzionális mód, ami azért annyira nem összetett, mint várnánk, de a fehéregyensúlyt, az ISO értéket és az expozíciót lehet itt babrálni. Ugyanakkor viszont automatikus módban is kielégítő eredményeket kaphatunk, a lenti tesztképek így készültek:

Nem rosszak ezek a fotók, de messze nem hibátlanok. A dinamikatartomány mobilos berkekben jónak mondható, a vonalélesség is általánosságban oké, de ezt kissé agyoncsapja a túlzásba vitt zajmentesítés, amitől a finomabb részletek rajzolata elveszik. A színeket azonban élethűen adja vissza az A5 (2017) és a zajszint is meglehetősen alacsony, legalábbis addig, amíg a fényviszonyok tűrhetők. Sötétebb környezetben már erősen zizis lesz az eredmény, itt jól jönne az OIS, de hát az ugye nincs. A fókuszálás sem 100%-os, főleg közeli témáknál bizonytalan, videózásnál pedig konkrétan hajlamos elugrálni, ami elég zavaró. És stabilizáció hiányában a kézremegéseket sem szűri ki semmi.


[+]

Miután gyárilag csak a Google-féle mappában levő Play Zene üldögél fent, ezért érdemes lehet lehúzni a Samsung alkalmazásboltjából a gyártó által fejlesztett szoftvert, amiben jól paraméterezhető equalizer is található (Adapt Sound), illetve képes az UHQ felbontásra, időzített kikapcsolásra, alkalmazkodó hangerőre, szóval picit többet tud, mint a platformszintű megoldás. A fülesre jutó hangminőségbe nemigen tudnék belekötni, hangos, telt, egy jobb képességű headset tudása is kihasználható. Bár azt gondoltam, hogy az oldalsó kis hangszrócska nem lesz nagy eresztés, végeredményben nem tragikus, egyrészt maximális hangerőn sem torzít, másrészt egész hangos, noha a mélyek persze totál hiányoznak belőle. Öröm, hogy ebből a Samsungból bezzeg nem maradt ki az FM-rádió, amelyet zsinóros headset csatlakoztatását követően tudunk birtokba venni és használni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy A3 (2017) - indulhat a vizes vébén

    Por- és vízálló IP-védelemmel, illetve a Galaxy S7 kicsinyített küllemével tér vissza a kompakt A3 az idei évben. Az üzemidő rendkívül meggyőző, a magas kezdőár és a visszafogott belső azonban változatlan maradt.

  • Frissítve! A küszöbön áll a Galaxy A5 (2017)

    Árak, renderképek és specifikáció is akad a hamarosan megjelenő Galaxy A5 (2017) kapcsán, ami az elérhető színvariációkban is hoz újdonságot.

Hirdetés