Samsung Galaxy A33 5G - a három az majdnem öt

Sokat fejlődött az idei 30-as szériája a Samsungnak, már-már a tavalyi A52 szintjét ostromolja, ám azt olcsóbban lehet megvenni.

Adatátvitel, akkumulátor

Az itthon használt 5G frekvenciák mindegyikén működik az A33, ez tehát előrelépés tavalyhoz képest, de az A52-höz képest is. A kétcsatornás WiFi is már alapvető elvárás, 6-os WiFi viszont nincs. Az összes közismert műholdas rendszer alapján történő pozíciószerzés gyors és pontos, az NFC nem hiányzik, a Bluetooth pedig 5.1-es verziószámú, adatátviteli szempontból tehát hozza a kötelezőt a termék. Böngészési szempontból pedig többet is, mert a Chrome mellett a Samsung saját browsere is választható, ami egy kifejezetten sokoldalú szoftver, sokan a felrakják és használják nem Samsung telefonokon is, a böngészési élménynek pedig jót tesz a 90 Hz-es kijelző.

[+]

Nálam az A33 kifejezetten jól szerepelt üzemidő kapcsán. A készenléti fogyasztás alig érzékelhető, éjjel 1-2%-ot merült a telefon, de simán kiesik átlagos használat mellett 6-8 órányi kijelzőidő is egy töltéssel, ami a takarékos chipsetnek és a jókora, 5000 mAh-s akkumulátornak köszönhető. WiFi-n néztem Full HD videót, egy óra alatt 6%-ot merült összesen, ami jó 16 órányi lejátszási időt vetít előre. Kár, hogy 25 wattos a maximális gyorstöltési tempó, ez 30 perc alatt 50%-ot tol a telepbe ugyan, de teljes töltéshez kell úgy másfél óra, vezeték nélküli megoldás pedig nincs. Ugyanakkor viszont némileg visszaveti a készenlétet, ha 5G hálózatokon ketyeg a masina, de nem lesz óriási az eltérés. Ha valaki maximalista, akkor a beállításokon belül tovább finomhangolhatja az akkumulátor működését, hogy így nyerjen 1-2 plusz órányi készenléti időt.


[+]

Samsung Galaxy A33 5G
Pro
Takarékos hardver
IP67-es védelem
Optikai stabilizáció a főkamerához
Kontra
Nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó
Nincs always-on kijelzés
Egyelőre a tavalyi, többet tudó modell olcsóbb
Csak 25 wattos gyorstöltés
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 129 990

Összegzés. Ha nem lenne az A52S még a piacon, akkor már most mondhatnánk, hogy az A33 betölti az űrt, mert bár drágább, mint a tavalyi A32 volt, de annál majdnem annyival jobb, hogy akár 5-össel is kezdődhetne a számozása. Tehát okvetlenül fejlődött, miközben már nem kell az 5G miatt lemondani erről-arról, hogy beférjen az ársapkába. És a júzernek is egyszerűbb a dolga. Tehát most nem ez a legjobb vétel, mert többet drágult az elődhöz képest, mint amennyivel az eggyel jobb motyónak tavaly óta esett az ára, szóval amíg A52s-t lehet kapni, addig azt tessenek venni, ha a Samsung kínálatában keresünk középkategóriás mobilt. De nyilván eljön az a pillanat, amikor az A52s eltűnik a boltokból, addigra vélhetően az A33 is valamivel olcsóbb lesz és akkor már abszolút releváns ajánlat lehet, hiszen rengeteg ponton fejlődött, egy csomó fontos extra megvan benne, képalkotásban sem vall szégyent, korrekt az üzemidő, az elvárásoknak megfelelő a kijelző, az Exynos 1280 pedig ugyan nem egy kifejezett erőgép, de legalább takarékos. Bele tudok persze kötni (mit ártott nektek az a jack dugasz?), de összességében egy kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálatú, megbízhatónak ígérkező, szoftveresen támogatott, sokoldalú masina, ami a legtöbb ember átlagos igényeit ki tudja elégíteni. Egy Tetszett plecsnit megérdemel, de az always-on kijelzés kihagyása miatt azért jár egy durcás nézés.

Samsung Galaxy A33 5G

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés