Samsung Galaxy 3 - tempó a középmezőnyben

Alapfunkciók

Talán nem csak az én személyes parám, de frászt kapok attól, ha egy érintős telefonon nincsenek eléggé elkülönítve a híváskezelő gombok a megfelelő felületeken. Itt ráadásul a fizikailag is jelen levő két billentyű is bezavar a képbe, rutinból számos alkalommal a vissza gombbal akartam megszakítani a hívást, aminek az lett az eredménye, hogy nézhettem a főképernyőt a háttérben tovább vartyogó hangpostát hallva. Nyilván megszokható, de nem áll rá a kéz eleinte, nagyon nem.

Samsung Galaxy 3 menü

A telefonkönyv igencsak frankó. Facebook, Google és Twitter profillal is szinkronizálható, az egyes névjegyek egymáshoz köthetőek, s így egyetlen felületen látszik tényleg minden. Az ember alapvető adatain túl a feltöltött fotói, tevékenységei, státuszüzenetei is lekérhetőek, igencsak komplex a cucc, remekül átlátható, s nem utolsósorban gyors. Az egyes fiókok kapcsán beálltható, hogy a készülék milyen gyakorisággal frissítsen onnan adatokat, Facebook esetén még azt is lehet kérni, hogy a naptárral is harmonizáljon. Külön jóság, hogy nem akar mindenáron mindenkit felrámolni a névjegyzékbe, szórakozhatunk ezzel egyenként is, amit a magam részéről nagyon praktikusnak értékeltem.

Samsung Galaxy 3 menü

Az üzenetkezelésnél minden van, SMS, MMS és e-mail is, csatolmányokkal, hitelesítéssel, Exchange kompatibilitással, tehát a szokásos Android eszköztár áll rendelkezésünkre. Chat-thread megjelenítés is akad, illetve a Samsung csinált egy Write and go nevű alkalmazást, ami inkább egy jegyzettömb, amire firkálhatunk, de ha olyanunk van, akkor amit ide jegyzeteltünk, az rögtön küldhető tovább üzenetben, vagy kinyomható a Facebookra, MySpace-re és a Twitterre. Elég jópofa dolog, mert nem kell a menüben turkálni, hanem ebből az alkalmazásból indulva kommunikálhatunk a világgal.

Samsung Galaxy 3 menü

A szövegbevitel kapcsán természetesen van fektetett QWERTY, a magyar ékezetek az adott karakter hosszas megnyomására jönnek elő. Álló nézetben kérhetünk virtuális mobilos gombsort is, illetve örömteli, hogy van Swype is a készüléken, de az már szomorú, hogy a magyar nyelvet nem támogatja. Hozzáteszem: nekem angolul is problémás volt, pillanatnyilag nem értem, hogy mire fel ez a nagy Swype-hype, de majd adok még neki még esélyt. A prediktív szövegbevitel neve XT9, ez szavak kiegészítésére is képes, a szótára elég intelligensnek tűnt, bár egy QWERTY mellett annyira nem izgatott fel.

Samsung Galaxy 3 menü

A naptárról egyre inkább csak érintőlegesen kell írni egy androidos gépnél: van, teszi a dolgát, szinkronizál a Google szervereivel, áttekinthető, rendben van. A Samsung saját okosítása a Napi tájékoztató, ami időjárást, részvényárfolyamokat, az AP hírügynökség híreit, saját naptárunk bejegyzéseit, illetve az akutális névnapokat mutatja. Office dokumentumok kezeléséhez a Samsung a ThinkFree Office programot telepíti a készülékre, ezzel szerkeszteni is lehet. Nem mondom, hogy viharsebes, de a célnak végülis megfelel. Stopper, vekker, időzítő van, a számológép fektetve hirtelen megokosodik és trigonometrikus műveletekre is képes lesz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények