Samsung E2152 DuoS - dupla dinamit

Hirdetés

Adatkommunikáció, alapfunkciók, internet

A készülékben két darab kétsávos GSM modul lapul (900 / 1800 MHz), azaz a készülék nem képes a 3G kapcsolatra. A két kártya kezelése flottul megy, egy dedikált hardveres gombbal váltogathatunk a kettő között. Bekapcsoláskor elnevezhetjük a kártyákat, valamint saját ikont is rendelhetünk hozzájuk (ezt természetesen bármikor módosíthatjuk). A további adatkommunikációs fícsörök egy 1.1-es USB kimenetben és egy 2.1-es, A2DP-képes Bluetooth-ban öltenek testet.

A két SIM-kártya egyidejű kezelésével nincs probléma, a Samsung erre már rendelkezik egy kifinomult módszerrel. A hangminőség megfelelő volt, nem volt észlelhető különbség a két kártyafoglalat esetében. A mobil dualSIM-es mivolta a névjegyzékben is megjelenik, az alap 1000 férőhelyes memória mellett a SIM kártyák kapacitását is kihasználhatjuk, sőt, egyszerre akár mindhárom kontaktforrás tartalmát is megjeneíthetjük. A bejegyzésekhez rendelhetünk képet, e-mail címet, egyedi csengőhangot,valamint csoportokba sorolhatjuk őket. Az üzenetkezelés a régi időket idézi: időrendi sorrendben navigálhatunk az üzeneteink között (egy kis ikon jelzi az üzenetek mellett, hogy melyik SIM-kártyához tartoznak), e-maileket is küldhetünk, ezzel be is fejeztük a készülék telekommunikációs képességeinek taglalását.

A mobil nem képes sem WiFi-re, sem UMTS-re, GPRS-re és EDGE-re viszont igen, így ha mindenképpen internetezni szeretnénk vele, meg lehet oldani, de egetrengető sebességre senki ne számítson. A felkonfigurálás kicsit körülményesebb, mintha APN-t hoznánk létre, a proxy-t kell beállítani. Ha ez megvan, irány a világháló: a beépített böngésző egy igazán fapados cucc, egyszerre csak egy oldalt tarthatunk nyitva, maximum 229 karakter hosszú web-címet írhatunk be, a zoomolást csak a bal oldali menüből érhetjük el. Nem egy nagy élmény a böngészés, de nem is erre készült. Viszont a Facebook-kliensen (igen, ilyen is van) meglepődtem: amit lehet, kihoztak belőle, bár egyszerre csak két posztot látunk. Ráadásul, a Twitter-klienshez hasonlóan a készenléti képernyőre is kirakhatjuk, ekkor mindig a legutóbbi üzenetet jeleníti meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények