Samsung E2152 DuoS - dupla dinamit

Hirdetés

Készenléti képernyő, főmenü, beépített szoftverek

A készenléti képernyő felső sorában, bal oldalt az egyes SIM-kártyák térereje látszik, az aktuálisan kiválasztott kártya háttere egy megadott színű téglalappá változik. A további státusz-ikonokon senki sem fog meglepődni, a Bluetooth, a hangerő, a memóriakártya és a telep töltöttségét jelző ikon került ide. A készenléti hátterét szabadon variálhatjuk, a testreszabási lehetőségeink azonban nem fújnak ki ennyiben: több témából is választhatunk, szám szerint négyből. Apróbb szépséghiba, hogy ebből három nagyjából megegyezik, a single clock 1, 2 és 3 beszédes névvel rendelkezik: egy órát rak ki a képernyőre. A Smart idle nevű téma esetében más a helyzet, a témát beállítva parancsikonokat helyezhetünk el a kijelzőn. Ez szalagos felépítésű, hét sorból választhatuk. Az első sorba alkalmazások ikonjait, a másodikba kontaktokat, a harmadikba PIM funkciókat pakolhatunk. E mellett irakhatunk egy dupla órát, egy naptárat, egy Facebook és egy Twitter alkalmazást, így egy függőlegesen görgethető kezdőképernyőt kapunk.

A főmenü négy sor ikont tartalmaz, soronként hármat (gyengébbek kedvéért összesen 12-t), akinek nem szimpatikus a négyzetrácsos elrendezés, akár lista nézetben is böngészheti a menüt. A testreszabási lehetőségeink itt már szerényebbek, kapunk három témát, amelyek igazából csak hátterek, az ikonok dizájnjához nem nyúlnak. Az viszont jópofa, hogy az egyes SIM-kártyákhoz külön-külön megadhatjuk a főmenü-témát (ugyanezt megtehetjük a háttérképpel is). Az ikonok sorrendje kötött, nem rendezhetjük át őket, cserébe átvariálhatjuk a tárcsázási kijelző színét és betűméretét.

Beépített alkalmazásokkal nem vagyunk eleresztve, kapunk egy egyszerű képszerkesztőt, egy hangrögzítőt, egy naptárat, melyben eseményeket hozhatunk létre, valamint egy időzítőt és egy stoppert. Játékokból már szép számmal kapunk, de közülük sajnos csak 3 teljes értékű, a többi próbaverziós, azaz meg kell vennünk ahhoz, hogy teljes mértékben kiélvezhessük. A telefonon találunk még egy RDS-képes FM-rádiót, amely belső antennás, azaz nem kell csatlakoztatnunk a fülesünket a rádiózáshoz, ez egy igen dícséretes dolog. E mellett találunk még egy zenelejátszót is, amely nem a funkcionalitás csúcsa. A dalokat fájlnév alapján rendezi, más nézetet nem is használhatunk, albumborítókat nem jelenít meg, keresni nem tudunk, valamint nem fut a háttérben. Sovány vigasz, hogy kezeli lejátszási listákat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények