Hirdetés
Külső
A telefon első blikkre egy kellemes formatervvel megáldott kommunikátor mobil benyomását kelti, más kérdés, hogy bekapcsolás után megváltozik az ember véleménye. Az egész készülék fröccsöntött fekete plasztikból készült, kivétel az oldalt körbefutó króm színű csíkot. A 109,5 x 60 x 12,3 milliméteres méretekkel és 95 grammos tömeggel rendelkező készüléket kényelmes kézbe venni, egyaránt kezelhető egy és két kézzel is, a könnyűsége miatt pedig a zsebet sem húzza.
A készülék előlapjának elrendezése hozza a szokványos, teljes fizikai billentyűzettel szerelt masinákét, azaz a terület nagy részét a gombsor foglalja el. Felül a külső hangszóró illetve egy DUOS felirat látható, utóbbi arra utal, hogy a mobil egyszerre két SIM-kártya képes kezelni. Alatta található a 2,2 hüvelykes képátlójú, 220 x 176 pixeles felbontású, 256 ezer színárnyalat megjelenítésére alkalmas TFT kijelző, amely elég gyengén muzsikál: fakó színek, pixeles élek és roppant kicsi betekintési szög jellemzi. Alatta helyezkednek el a menügombok, a a híváskezelő billentyűk, az üzenetkezelés és a böngésző gyorsgombja és egy érintésérzékeny pad, amely a menübenvaló navigálásra szolgál. A fizikai QWERTY kiosztású klaviatúra legalul található, a betűk és szimbólumok négy sort foglalnak el. A gombsor nagyon sok sebből vérzik: a billentyűk túl kicsik, csúszós a felületük, ráadásul a gombok nem egyenes, hanem bizonyos szögben döntött felülettel rendelkeznek, a vicc az egészben, hogy ez a szög nem állandó, hanem összevissza változik (arra nem jöttem rá, hogy ez most bug vagy feature, azaz én fogtam ki rossz példányt, vagy direkt igy helyezték el őket). A gépelés ezek miatt nem megy élményszámba; ritkán mondok ilyet, de ez a készülék jobb lenne a QWERTY klaviatúra nélkül.
A hátlap kemény, csillogó műanyagokból készült, amely többb ujjlenyomatot gyűjt, mint egy CSI labor analitikusa. A felülete enyhén bordázott, valószínűleg ezzel akarták feldobni az egyszerű kinézetet, hát, hogy is mondjam: nem igazán sikerült. A fedlapon található egyébként az 1,3 megapixeles kamera és a külső hangszóró is, utóbbi nem szól jól, de legalább kellően erős hangereje van. A SIM kártyák helyét és a microSD-foglalatot a hátlap alatt találjuk, a memóriakártya cseréjéhez ráadásul nem kell újraindítani a készüléket, azaz működik a hot swap funkció.
Az oldalsó billentyűk és interfészek kínálata hozza a szokásos szintet, bal oldalt találjuk a hangerőszabályozó gombot, a jobb felső billentyűvel pedig az aktív SIM kártyák között váltogathatunk, kellemes, hogy ehhez dedikált fizikai gomb tartozik. Felül találjuk a 3,5 milliméteres kimenetet és a microUSB-csatlakozót, amihez saját kábelt kell szereznünk, lévén ilyet nem kapunk a mobilhoz, ejnye.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!