Hirdetés

RHA T20 - leheletnyi különbségek

Kompatibilitás, összegzés

A különböző szűrőket már a T10i esetén is nagyon szerettük, a mi kedvencünk akkor a Treble, azaz a magasakat kiemelő példány volt, de ezúttal úgy éreztük, hogy erre nincs szükség, az átlagos ízléshez tökéletesen passzolt az alapértelmezett Reference szűrő. A 200 Hz alatti tartományokban +3 dB-t ígérő Bass filter ezúttal is a basszusok megszállottjainak kedvence lesz, a szolidra vett sub-basszus tartomány egészen megélénkül vele, sokkal ütősebb, erőteljesebb, kiemeltebb vele. Ennek azonban ára van, ha ezt a szűrőt használjuk, akkor a kellemesen hallgatható középtartományra olykor ráül egy kellemetlen „basszusosság", ami főleg akusztikus zenék esetén tud zavaró lenni. A Treble szűrő már sokkal kisebb különbséget mutat a Reference-hez képest, mint az elődnél, állítólag 1 kHz fölött itt is +3 dB a különbség, de a T20 magas tartománya annyira hangsúlyos már alapból is, hogy ezt már tényleg alig lehet meghallani.

RHA T20 teszt
[+]

A kompatibilitás sokkal egyszerűbb a T20 esetén, mint a T10i-nél, hiszen az i nélküli RHA-modellek a normál fülhallgatók, ezekhez nem tartozik headset és távvezérlő. Gyakorlatilag bármilyen 3,5 milliméteres jack csatlakozóval rendelkező telefonba bedughatjuk, az más kérdés, hogy ezek a mobilok már nagyon kevéssé képesek kihozni egy ilyen eszköz tudását. A felsőkategóriás mobiltelefonok között akad egy-két olyan típus, amihez esetleg érdemes lehet egy ilyen fülhallgatót beszerezni, az olcsóbb mobilok jellemzően csak szenvedni tudnak vele. Ha bejövő hívásunk érkezik, akkor nem muszáj kivenni a fülünkből a T20-at, de a telefont mindenképpen a szánkhoz kell tartani, ha szeretnénk, hogy a másik oldalra is eljusson a hangunk.

RHA T20 teszt
[+]

A T20-at nagyon sokan meghallgattuk, Bone123 kollégának például sokkal jobban tetszett a T20, mint a T10i, volt, aki egyiktől sem volt különösebben elájulva, akadt ember, akinek még a normál szűrővel is túl hangsúlyos volt a mély (jellemzően nagyzenekari hangversenyeket hallgat az illető), de azt összességében mindenki elismerte, hogy egy kiváló minőségű fülhallgató lett a T20, ebben az árkategóriában pedig már abszolút a szimpátia és az egyéni ízlés határoz meg mindent. 70 000 forint környékén jelenhet meg nálunk a T20, ha a 10 000 forinttal olcsóbb T10i-hez képest nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy megérheti az árkülönbséget az utód, hiszen a jobb részletezőképesség, a kicsit szélesebb térérzet és a szebben megnyilvánuló magas tartomány az utód javára szól, de ha valaki már korábban megvásárolta a T10i-t, annak nem biztos, hogy érdemes az újabb modellre váltania. Vásárlás előtt mindenkinek javasoljuk, hogy alaposan, a saját forrásával és zenéivel hallgassa meg a T20-at, ezt megteheti a MuziX-nál, ahonnan a tesztkészüléket kaptuk. A T20-nak az elődhöz hasonlóan Tetszett plecsni jár, ha megmaradt volna a headset-funkció és még több illeszték járt volna hozzá, akkor a magasabb kezdőár ellenére is belefért volna az Ajánlott.

RHA T20

szentkuti11

A tesztkészüléket a MuziX küldte el nekünk.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • RHA

Azóta történt

Előzmények