Hangminőség, összegzés
A tér és a szeparáció mindig az IEM-ek gyenge pontja szokott lenni, a T10i esetében is kifejezetten szűk a színpadkép, a szeparációra azonban nem lehet panasz, szépen elkülönülnek egymástól a különböző hangszerek, ezzel a fülhallgatóval pedig rengeteg olyan részletet meghallhatunk a kedvenc zenéinkben, amit az olcsóbb kütyük egyszerűen elmosnak a számokból. A Reference szűrővel való tesztelgetés után jöhetett egy gyors csere, először a Bass szűrőt próbáltuk ki, ami a doboz ígérete szerint +3 dB-t kínál a 200 Hz alatti tartományokban. Ezzel az állítással hallhatóan nem hazudtak nagyot, az eredeti hangképhez képest a legmélyebb tartományok kerekedtek a mélyközepek fölé, sokkal ütősebbé vált a hangkép, „idegesebb” lett a fülhallgató, a basshead-beállítottságú emberek imádni fogják ezt a filtert. A Treble szűrő szintén +3dB-t kínál, de természetesen nem a mélyhangok terén, hanem 1 kHz fölött. Itt már annyira nem szignifikáns a változás, mint a Reference és a Bass között, mély és közép tartományok tekintetében a Reference szintjét hozza, a magasak emelkednek kicsit ki a hangképből, különös tekintettel a cinekre és egyes női énekhangokra.
Kompatibilitás terén az Apple termékek tulajdonosai örülhetnek leginkább, elsődlegesen iPhone-iPad-iPod támogatással bír a headset, ezen kütyük esetében a mikrofonon kívül elérhető felvevőgomb és hangerőszabályzásra alkalmas billentyűk is, amik a forrás hangerejét vezérlik. A CTIA-lábkiosztású Android és Windows Phone rendszerű készülékek esetén működik a mikrofon és a felvevőgomb is működik ugyan, de a hangerőt sajnos nem tudjuk velük állítani. A mobiltelefonok nagy részével is határozottan jól szól a T10i, de egy komolyabb forrással szemben egyik okostelefon sem tudja kihozni a fülhallgatóban lévő maximumot.
Összességében elmondható, hogy az RHA nagyon jól eltalálta a jelenlegi csúcsmodellje hangzásvilágát, amit a szűrőkkel pont annyira lehet testre szabni, hogy akinek nincs teljesen ellenére az enyhén mélykiemelt hangkép, az megtalálja magának az ideális hangzást. Természetesen 63 000 forint nagyon nem kevés pénz, főleg ha azt vesszük, hogy egy IEM fülhallgató sosem lehet elsődleges hangeszköz, inkább csak egy hordozható élményforrás, de a minőséget az audio-vonalon egy bizonyos szint fölött hatványozottan meg kell fizetni, egy AKG K3003-hoz vagy egy Sennheiser IE 800-hoz képest kifejezetten filléres vétel az RHA T10i, főleg akkor, ha figyelembe vesszük a 3 év garanciát is. Tetszett!
![]() |
RHA T10i |
szentkuti11
A tesztkészüléket a MuziX küldte el nekünk.
A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.