Prestigio Muze C3 - csábító szemvillantás?

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Alap adatkommunikációs képességeket tud felvonultatni az eszköz, kétségtelenül az a legelőnyösebb benne, hogy két kártyát kezel, az egyik microSIM, a másik pedig normál SIM. Aktívan csak az a kártya működik, amelyikről hívást bonyolítunk, a másik ilyenkor sem csevegésre, sem pedig internetezésre nem használható. A maximális letöltési sebesség 21 Mbps, feltöltésnél 5,76 Mbps-re lehet számítani, ha megfelelő a lefedettség, 4G/LTE nincs, mint ahogy egyébként az NFC is kimaradt. A beszélgetési hangszóró minősége elfogadható, a hangerejével nincs gond, de kicsit éles, és belehallatszódnak a háttérzajok is. Az internetmegosztásra képes WiFi-ből 802.11b/g/n-es jár, Bluetooth-ból pedig 4.0-s (A2DP). A 2.0-s microUSB csatlakozó nem ismeri fel a külső eszközöket, nem OTG-képes. A GPS csak a földi tornyokra és routerekre támaszkodik, GLONASS nincs, viszont szerencsére ettől még nem kell órákat várni a pozicionálásra, tíz-húsz másodperc alatt a telefon már megtalálja a helyzetünket.


[+]

Böngészésre a Chrome használható, ami a Google-fiókba való bejelentkezés után már az előzményeket, a könyvjelzőket és a jelszavakat is képes szinkronizálni. A Flash-t nem kezeli, és rég láttunk ilyet, de a sebességével is komoly gondok vannak. Akadozik a görgetés, és amikor két ujjal ránagyítanánk a szövegre, akkor érezzük igazán a kijelző gyenge érzékenységének hátrányát. Az opciók gombra egy kicsit késlekedve, de megjelenik a menü, ahol választhatunk asztali nézetet, vagy privát böngészést, ha pedig nincs elég időnk elolvasni egy cikket, azt elmenthetjük későbbi offline olvasásra. A sortördelés csak egy előzetesen megadott betűméret esetén működik, nem igazodnak a képernyő széleihez a sorok ennél nagyobb zoomolás esetén.

A hátlap alatt bújik meg az akkumulátor, a microSIM, a normál SIM és a microSD foglalat
A hátlap alatt bújik meg az akkumulátor, a microSIM, a normál SIM és a microSD foglalat [+]

Értékelés: Prestigio Muze C3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A 2200 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor nem valami combos darab, a chipset mindenesetre nem fogyaszt sokat, a kijelző már éhesebb darab. A kettő együtt annyira egyenlíti ki egymást, hogy egy napot szinte minden körülmény között velünk legyen a telefon, este kell csak többnyire tölteni. Nem maradhatott el a MinDig TV teszt, nagyjából 6 órán keresztül lehet filmezni a telefonon.

Egy hét alatt két olyan termék is járt nálunk, amik bizonyítják, hogy ma már nagyon kedvező áron is lehet a mindennapok során egész jól használható telefonokat vásárolni. A Prestigio Muze C3 ugyanis 31 ezer forintba kerül, ami semmiképpen sem nevezhető soknak, főleg annak fényében, hogy egy 5 hüvelykes, HD felbontású IPS kijelző került az előlapra. Nyilván azért érezhető, hogy miken próbált spórolni a vállalat, hiszen ugyan papíron igen jól hangzik a négymagos processzor, azért a MediaTek lapkája nem valami bivalyerős megoldás, mindenesetre arra elég, hogy a viszonylag normális rendszersebességet garantáljon. Lassulások persze itt-ott előfordulnak, de még mindig nem annyira zavaró mértékben, hogy azonnal megbánja a felhasználó a vásárlást. A kamera teljesítményén nem lehet meglepődni, napi fotózásra csak a bátrabbaknak ajánlható, inkább arra jó, hogy ha nincs más kéznél, legyen mivel elkapni a pillanatot (bár a lassú fókuszálás miatt a siker még ilyenkor sem biztos). Az üzemidő közepes, de legalább egy napig mindenképpen életben marad a mobil, az előlapi vaku pedig olyan extra, amivel a gyerekeknek és fiataloknak örömet lehet okozni, és ez a boldogság ugye nem is kerül olyan sokba. A legnagyobb konkurens egyértelműen a Doogee X5, ami olcsóbb, viszont formatervben nem tudja felvenni a versenyt tesztalanyunkkal, vagy ennek a Pro verziója, ami majdnem minden téren túlmutat főszereplőnkön az előlapi vaku kivételével, a kamerák produkciója viszont talán a Muze-ban acélosabb. A következő szint már a Huawei Ascend G620s, ami gyorsabb, de nem kezel két SIM-et, hiszen ez is nagy előnye a Muze 5-nek. A tetszett plecsnit így minden szívbaj nélkül megérdemli a Prestigio újdonsága, a kategóriájában abszolút helytáll a kütyü.

Prestigio Muze C3

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Prestigio Grace S5 LTE - farmerzsebbe való

    Aranyszínben is nagyon jól néz ki a Prestigio ötvenezer forintos óriásmobilja, de a farmerkék egy igazi egyéniség. A beltartalom korrekt, viszont a konkurencia brutálisan erős.

  • Prestigio Muze A7 - öreges smúzolás

    A nyolcmagos processzor, a 2 gigabájt RAM, a HD kijelző, a dual SIM képesség és a kedvező árazás hallatán már vennénk is a cég portékáját. Ám nem árt kicsit a dolgok mögé nézni.

Előzmények