Poco X4 GT - az idei kihívó

170 ezer forint az új arany középút a mobilpiacon, cserébe ügyes hardverválogatás jár.

Hirdetés

Fotó, videó, multimédia

A Poco X4 GT 16 megapixeles szelfikamerát kínál jó dinamikával és színkezeléssel, de középszerű részletességgel (1/3,06” méret, f/2,5-es blende, fixfókusz) – az ügyesen stabilizált 1080p önvideó ellenben jó minőségű. Hátul 64 megapixeles a főegység (1/1,72”, PD-autofókusz, 4:1-es pixel binning, f/1,9) és a szoftver gyorsan indul, illetve élesít 1x-es, 2x-es és 0,6x-os lencseállást felkínálva. Zoomkamera nincsen, helyette pedig ilyen gyatra 2x-es digitális nagyítás jár, ami azért fura mert ez a 64 megapixeles példa bizonyítja: jobb zoomminőséget kaptunk volna, ha a Xiaomi csak annyit tesz, hogy kivágja a teljes felbontású kép közepét, amit itt megtettem összehasonlításképp. Alább következnek az automata mód 16 megapixeles felvételei.

Jó dinamika ritka túlexponálással, pontos színkezelés éjjel-nappal, a sarkokat leszámítva korrekt részletesség egy kis zajszűréssel: a középkategóriában elégedettek lehetünk a minőséggel. Éjszaka érdemes mindig esti módra váltani, ez hozza össze ugyanis a legdinamikusabb és részletesebb képeket, újfent korrektül teljesítve. Aki pedig belekötne a gyengébb vonalélességbe, bátran skálázza le a felvételeket a piaci sztenderd 12 megapixelére, és máris felveszi a kesztyűt a GT az ársáv legjobbjaival. Itt egy makró tekinthető meg a főkamera tollából, amit azért mutatok meg, hogy mindjárt megalázzam vele az értelmetlen, 2 megapixeles makrókamera gyalázatos minőségét.

Sajnos sem a zoomkamera, sem pedig a 12 megapixeles ultraszéles nem fért bele a 2022-es költségsapkába, így középtudású 8 megapixeles egységet kapunk 120 fokon átlagos látótérrel és fixfókusszal. A közepes dinamikához és részletességhez nem kevés extra telítettség tartozik, ami itt-ott már túlzó. Éjjel gyatra a minőség alapból, ám az esti módban közölt példák máris acélosabbak, sőt: fényviszonyoktól függően használhatóak, de ilyenkor is komoly a zajszűrés negatív hatása.

Kifejezetten minőségi a 4K felvétel, ha a részletességet, a dinamikát, az expozíciót és a színeket nézem, korrekt sztereó hanggal, épp csak bármiféle képstabilizálás hiányzik, amit amúgy számos Snapdragon 870-es ellenfél hardveresen felkínál. De van erre egy utólagos trükk: a Google Fotókban a szerkesztés fül alatt kérhetünk stabilizálást, ami 1-2 perc renderelés után egész jó minőséget biztosít, lásd a második példát fent.

A Poco maga 1080p felbontástól kínál elektronikus stabilizálást, és mindkét kamera esetében kifejezetten acélosat, csak sajnos le kell állítani a lencseváltáshoz a felvételt. A főkamera, bár elég szűk látótérrel dolgozik, remek minőségű FHD videót rögzít, míg az ultraszéles egy szinttel gyengébbet részletességben és dinamikában, de nappal bőven használható.

Este nyugodtan maradhatunk a főkameránál – az átlagminőségű 4K példa elsőre szokásosan remegős, de mindjárt utána megtekinthető a Google Fotókban stabilizált változat, úgyhogy kis extra munkával ezúttal is ideális felvételek születnek. Bár az AMOLED panel kimaradt, IPS-en is működik az egérmozi HDR10 támogatással és Widevine L1 CDM védelemmel, ahogy a natív zene- és videolejátszó is adott, nem beszélve az FM-rádióról.

[+]

A 3,5 mm-es kimenetre dinamikus, részletes hang jut, a sztereó hangszóró átlag feletti, 100%-on már zörejes erejéhez pedig egész tiszta közép- és magas tartomány 80%-ra szabályozva, elég kevés méllyel és térrel. Összességében elégedett vagyok a multimédiás csomaggal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Poco

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés