Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek

Csúcshardvert és topkijelzőt hozott a Poco a középkategóriába, kompromisszumokkal.

Videó, multimédia

A főkamera legfeljebb 4K-ban tud felvenni 30 fps-sel (a Black Shark 4 elektronikus stabilizálással együtt is tudja a 60-at), de legalább a jófajta EIS itt is adott, elég nagy látószögvágás árán. A minőség mindazonáltal közepes: a részletesség elmegy, de a lencse korlátai miatt a szélek felé hamar csökken a vonalélesség, a dinamika pedig csak átlagos, ebben a Note 10 Pro acélosabb.

Már csak azért se csúcskategóriás az F3 szettje, mert az ultraszéles kamerára felvétel közben nem lehet váltani, és 1080p a plafonja (a Mi 10T tud 4K-t is), az eget nézve jókora extra telítettséggel. A vonalélességtől csodát ne várjunk, főleg este, és nem az igazi a dinamikaátfogás sem. Az elektronikus stabilizálás viszont most is remekül működik, a sztereó hang pedig tiszta.

Ha már kétcsatornás hangot emlegetünk: lejátszás oldaláról igen korrekt hangszórópár veszi ki a részét, bár az az igazság, hogy nem is kettő, hanem három: a felső a beszédhangszóró vájatából és az oldalél néhány lyukából is szól, intenzív hangerővel. Más kérdés, hogy a tisztább énekhangokért, valamint kiegyensúlyozott közép- és magas tartományokért legfeljebb 80%-ra érdemes szabályozni a hangerőt – így is minimális mélyhanggal kell beérni, de összességében megnyerő minőséggel.

[+]

A jack kimenet kimaradásért kár, mozizni a kitűnő AMOLED panellel viszont bátran lehet, hiszen a korrekt lejátszók és a HDR10+ támogatás is megvan, akárcsak a Widevine L1 CDM védelem a Full HD streameléshez. Így aztán a multimédiás lejátszás felnő a jóval drágább készülékek színvonalához.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Poco

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés