Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek

Csúcshardvert és topkijelzőt hozott a Poco a középkategóriába, kompromisszumokkal.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Poco F3 két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G és 5G sáv támogatásával (n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n77, n78), jófajta beszélgetési hangminőséggel a hangszóró és a mikrofonok oldaláról. Remek a kétcsatornás WiFi 6 modem teljesítménye (802.11a/b/g/n/ac/ax, Direct, HotSpot), megvan a Bluetooth 5.1 (A2DP, LE), a navigálásnál az A-GPS mellett pedig a GPS, Galileo, GLONASS, Beidou és NavIC műholdak használata több csatornán a villámgyors pozicionálásért. Akad iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp, NFC és infra, úgyhogy csak barométer nincs, illetve 2.0-s sebességnél gyorsabb adatátvitel az USB-C porton (MTP, OTG).


[+]

A 4520 mAh-s telep a méretes 120 Hz-es panel mellett akár határesetnek is tűnhet, ám takarékos hardverrel és FHD felbontással kényelmesen kijönnek 5-7 órás képernyőidők másfél nap használatból, ami visszafogott nyomogatással kettőre nyújtható – sok játékkal és videózással persze megrövidíthető. 33 wattos adapterrel a dobozban a vezetékes töltés mindenesetre nem nagy kunszt: fél óra alatt 74% kerül a telepbe és az egész akció megvan 52 perc alatt. Vezetékmentes opció nincs, jó pár energiatakarékos megoldás és alacsony készenléti fogyasztás viszont igen, így az üzemidőre semmiképp nem lehet panasz.


[+]

Poco F3
Pro
Csúcshardver verhetetlen áron
Topkategóriás, 120 Hz-es AMOLED panel
5G, infra, sztereó hangszóró
Remek összeszerelés és üzemidő
Kontra
Középkategóriában ragadt kamerák
Nincs microSD foglalat, jack kimenet
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9,5 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 9 pont
Indulóár (HUF 6/128 GB) 129 900

A mobilos elitet nem véletlenül mérik aranyárban, és 130 ezerért a remekül felszerelt Poco F3 sem képes csodára, valahol spórolnia kellett. Így leginkább azoknak készült, akik hibátlan játéksebességre vágynak 120 Hz-es AMOLED panellel, és ők semmiképp nem bánkódhatnak a Snapdragon 870-en a 888 helyett, mert a teljesítménye bőven elég, kevésbé melegszik és lassabban meríti le a telepet. Az üvegszendvicsbe foglalt mobil ráadásul jól használható MIUI felületet, korrekt sztereó hangszórót és tényleg csúcskategóriás panelt kínál, 5G és WiFi 6 modemmel naprakésszé téve az adatkommunikációt. Az áldozatot a középkategóriában ragadt kameraszett hozza: még a Poco X3 szintje sincs meg, ott ugyanis valamivel jobb a főkamera és sokkal tutibb az ultraszéles, de a Redmi Note 10 Pro fotós-videós szettje is erősebb.

Kár a középszerért, épp a feláras Black Shark 4 bizonyítja: jobb lencsékkel és feldolgozással többet ki lehetett volna hozni a F3-ból, a legfőbb ellenfél mégis a Mi 10T lehet, ahol egyértelműen jobb fotókért és videókért cserébe 144 Hz-es IPS-re kell cserélni az AMOLED panelt, de amúgy a hardver hasonlóan erős. Akinek a kamera fontosabb, annak tehát megéri az utóbbit választani, persze ki venné meg a Xiaomi többi készülékét, ha az F3 még ebben is jelesre vizsgázik? Az igazság az, hogy a gyártó szándékosan árasztja el a piacot egy halom mobillal, és tesz róla, hogy mindegyik jó legyen bizonyos igények szerint, de ne legyen túl jó mindegyikben, nehogy elgáncsolja a legdrágábbakat. Mindez annyi extra időbefektetéssel jár, hogy az olvasónak szemezgetnie kell a kapcsolódó Mobilarena tesztekből, de azért segítek a döntést megkönnyíteni arra vonatkozóan, hogy kinek érdemes éppen ezt a telefont zsebre vágnia. Azoknak, akiknek a teljesítmény, az 5G modem és a kijelző fontosabb a fotóalbum megpakolásánál, és ebben, ennyiért a Pocophone ismét verhetetlen.

Poco F3

Bone123

A készüléket a Xiaomi.hu ajánlotta fel tesztre és itt lehet megvásárolni, köszönjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Poco

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés