Oukitel U7 Plus - oUlcsó megoldás

Az U7 Plus minden tekintetben belépő szintű phablet, nem is akar más lenni, annak viszont meglepően jó, az ára is ennek megfelelő, kivéve a remek ujjlenyomat-olvasót, mert az aránylag ritka ebben a műfajban.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikációs szempontból több piros pontot is kiosztunk az Oukitel phabletjének. Például a valódi kétkártyás kialakítás miatt. A két microSIM ugyan csak dual standby módban képes üzemelni, viszont van mellettük egy dedikált slot a maximum 32 GB-os microSD kártyának is. Az alap tárolókapacitás bruttó 16, nettó 11 GB, így a belső tárhelyként is formázható (fél piros pont) kiegészítő különösen hasznos. Mindkét SIM kártya Cat.4-es LTE-t tud, ez viszont minden hazai frekvencián (tehát 800 MHz-en is) elérhető a maximum 150 Mbps-os elméleti maximum (a piros pont másik fele).


[+]

Ezen felül nincs semmi kiemelkedő, a kategóriának megfelelően fapados a felhozatal. A WiFi 802.b/g/n szabványon tud kapcsolatot létesíteni, Direct és HotSpot funkciókkal, míg Bluetoothból csak 4.0-s verzió jutott A2DP protokoll mellett. NFC, infra, de még OTG sincs. Van viszont asszisztált GPS, ami rendben teszi a dolgát, a többi műholdrendszerrel viszont nem sokra megyünk. A telefonos gesztusvezérlési funkciók rendben működnek, a beszélgetés hangminőségére és a vételi stabilitásra egyik oldalon sem volt panasz.


[+]

A készülék méreteihez és tömegéhez képest a 2500 mAh-s akkumulátorkapacitás, ennek következtében az üzemidő is karcsú. Maximum 3,5-4 óra kijelzőidőt tudtunk kipréselni az eszközből, ráadásul használaton kívül, kizárólag WiFi hálózatra csatlakozva, nappali e-mail szinkronizáció mellett is képes volt önerőből lemerülni másfél nap alatt. Vannak viszont energiatakarékossági opciók is, amiket a Power Saver appban találunk. A Long Standby nevű valószínűleg jól jött volna kevés használat mellett. A Smart-saving, takarjon ez bármit is, aktiválódhat 10, 20 és 30%-os töltöttségi szint alatt, valamint védetté nyilváníthatjuk az egyes alkalmazásokat a bármilyen energiatakarékos protokollal szemben.


[+]

Értékelés: Oukitel U7 Plus
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az Oukitel U7 Plus lényegében semmi különöset nem tud(ott), azt is csak olyan visszafogottan, viszont annyi pénzért, amennyit elkérnek érte pont jó volt még 6.0-s Androiddal is. 5,5 hüvelykes phabletet, pláne ujjlenyomat-olvasóval, Nougattal és az alap Android megjelenés ellenére ilyen szoftveres extrákkal jelenleg nem nagyon tudunk mondani ebben az árkategóriában, ráadásul a megjelenítő minősége sem vészes, mindössze a HD felbontás és a kontraszt érződhet elégtelennek. A készülék viszont nagy, csúszik mint a nyavalya, ezzel együtt az összeszerelés és a plasztik minősége éppenséggel teljesen rendben van. Meg ugye tokot is kapunk hozzá. Élből kettőt. A hardver ránézésre nem kifejezetten megnyerő, ennek ellenére az ódivatú megjelenéssel bíró, 6.0-s szoftver rendesen rá lett igazítva, a 7.0-s Androiddal meg egyenesen döbbenetesen gördülékeny és funkciógazdag. Viszont sok helyen nyelvtudást igényel. A gesztusvezérlés és egyéb extrák viszont tényleg klasszak, főleg, hogy rendeltetésszerűen működnek is. A multimédia nem az erőssége, noha a fülesre jutó hangminőség még akár meggyőzőnek is nevezhető. A képalkotásnak nem tesz jót az interpolált felbontás erőltetése, valamint a fókusszal is problémák vannak. A belső tárhely két SIM kártya mellett biztosított bővíthetősége abszolút pozitívum, telefonálni kiválóan lehet, az üzemidő viszont kifejezetten gyenge. Érthetetlen, hogy egy ekkora házba hogy nem sikerült valami elfogadható kapacitású telepet préselni. De hazai hivatalos forgalmazásból bruttó 34 ezer forintért ellenben még így is jól jöhet annak, aki egy stabil, jó tempóban használható, duál SIM-es, nagy kijelzős mobilt szeretne, amit ujjlenyomatos védelemmel láthat el. Nem nagyon lesz ok hajtépésre, nincsenek furcsa diszfunkciók, ami van, az rendesen teszi a dolgát, Nougattal meg döbbenetesen jól, úgyhogy ajánlott. Amiről azért jegyezzük meg, hogy a legfrissebb főverzió kiváló portolásának köszönhető.

AliceWake

A tesztkészüléket az Okos Pont küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Oukitel U7 Plus

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Újabb Oukitel K6000 érkezik

    A K6000 Plus Full HD kijelzőt, előlapi ujjlenyomat-olvasót, Android Nougat főverziót és persze gigászi akkumulátort kapott.

  • Olcsó óriás az Oukiteltől

    Az U16 Max a nevéhez méltó, 6 hüvelykes képátlót, igaz, csak HD felbontású panelt kapott. Cserébe korrekt sebességre és árcédulára lehet számítani.

  • Lemerülni nem fog, csak győzd cipelni!

    Az Oukitel K10000 Pro a nevéhez méltó akkumulátort kapott, ráadásul Android Nougatot futtat. A többi tulajdonsága kevésbé izgalmas.

  • Oukitel K10 - minek ide Paks II?

    11000 mAh-s telepével az Oukitel maratonistája világ körüli útra vihető, ám hiába a FullView kijelző vagy a négy kamera, most sem figyeltek oda a részletekre.

Előzmények

  • Oukitel K7000 - túlélőkabát

    Kint rendkívül hideg van, az Oukitel K7000 külső tartozéka mégsem meleget, hanem a 2000 milliamperórás akkumulátor mellett 5000 milliamperórányi extra energiát áraszt. Íme az okostelefon, opcionális óriásteleppel.

  • Dupla hátlapi kamerarendszer az Oukitel újdonságán

    A vadonatúj kínai phablet legnagyobb érdekessége, hogy visszafogott árképzés mellet dupla hátlapi kamerát és ujjlenyomat-olvasót nyújt a felhasználóknak.

  • Oukitel K6000 Pro - kínai telepes

    Továbbra is a bika akkumulátorokkal próbál hódítani az apró kínai cég, ezúttal a 6000 mAh-s telep lehet a fő hívószó. Legújabb mobiljuk sem sikerült rosszul, de határozottan erős a konkurencia is.

  • Oukitel A58 - oUkosóra

    Az Oukitel második nekifutása a kiegészítőknek egyrészt jobban sikerült, mint az első, másrészt sorra hozza ugyanazokat a problémákat, mint az A28. Viszont olcsóbb lett és már irtó hangos is.

Hirdetés