Oukitel U2 - a koncert elmarad

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Oukitel U2 két microSIM kártyát fogad be dual standby technológiával, ami azt jelenti, hogy két számmal is aktívan a hálózaton lehet lógni, ha viszont az egyikről hívás folyik, a másik lekapcsolódik. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 150 Mbps 4G hálózaton (800, 1800, 2100, 2600 MHz), 3G-n ugyanez a plafon 42 Mbps. Telefonhíváskor minket a másik oldalon tisztán hallottak, az U2 hangszórója viszont digitálisan, Darth Vaderesen szólt. WiFi-ből 802.11b/g/n szabvány jár Direct és hotspot funkciókkal, a modem érzékenysége közepes. Bluetooth-ból 4.0 a standard A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett ugyan a GPS és GLONASS műholdak jeleit is be lehet vetni, azonban a készülék csak keveset fog egyszerre, az iránytű pedig kimaradt, a pozíciószerzés ezek után, nem meglepően módon, meglehetősen lassú. Az NFC és az infra sem képezi a repertoár részét.

Az Oukitel U2 dual SIM-es készülék 4G-vel
[+]

Bár a készülék 166 grammos tömege méretes akkumulátorra enged következtetni, a valóság csalódást keltő: a hátlap alá mindössze egy 2050 milliamperórás telep fért, bár legalább az cserélhető, és meglepő módon nem teljesít rosszul. Használatunk során a 4,5 órás képernyőátlag volt a jellemző intenzív gyötrés mellett. Mi naponta töltöttük az U2-t, aki viszont csak néha nyúl készülékéhez, ráérhet kétnaponta is etetni, köszönhetően az alacsony készenléti fogyasztásnak. Külön energiatakarékos mód nincs, csak a bepipálható intelligens energiatakarékosság, ez alapból egyébként aktív.

Az Oukitel U2-nek túl sok hibája van, hogy iderendelve megszorongassa a hazai 40 ezer forintos konkurenciát
[+]

Értékelés: Oukitel U2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az Oukitel U2 százdolláros árcímkéje papíron még akkor is jól hangzik, ha ismeretlen a gyártó és nem világverő a hardver, hiszen szép készülék fordult meg a kezeink között, amely fém és üveg borítása remekül egybe lett illesztve, bár vaskos lett a végeredmény. Október végéig ráadásul további 10 dollár engedményt biztosít a Pandawill, ez sem rossz ám, így közelebb áll az áfa utáni végösszeg a 30 ezer forinthoz, mint a 40-hez. A szegmensben azonban erős a konkurencia, és az U2 lomha felülete, hulladék kamerája, a játékoknál melegedő készülékháza és úgy egyáltalán a teljesítmény hiánya nincs egy Huawei G620s, egy Microsoft Lumia 640 vagy egy Sony Xperia E4g szintjén, noha a fenti akció keretében az U2 valamivel olcsóbb.

Akad jobb ajánlat a szolgáltatóknál is, mondjuk a Vodafone Smart Prime, és persze annak a megjelenítője is élesebb és jobban kalibrált. A 4G ugyan néhány frekvencián elérhető, a GPS viszont lassú, az iránytű és az NFC pedig kimaradt, szóval nem egy komolyabb kompromisszumot kell megkötnie annak, aki az U2-t messziről megrendeli, és akkor még nem is beszéltünk az ázsiai garanciáztatásról. Megint csak az a helyzet, hogy ami külföldön, egy webshopban böngészve jól hangzik, a magyar piacra érve és mindennapi körülmények között bevetve leszerepel. Az Oukitelnek tehát van még hova fejlődnie, ha Ázsián kívül is piacokat akar szerezni, de legalább majd ujjal mutogathatnak az U2-re, hogy „na látjátok, innen indultunk és hova jutottunk”. Ettől még tesztünk alanya elkerülendő példa marad.

Bone123

A tesztkészüléket a Pandawill biztosította, köszönjük. A termék ide kattintva rendelhető meg. Az OUKU2 kuponkód 10 dollár engedményt biztosít.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hátlapi e-ink kijelzővel érkezik az Oukitel U6

    Az Oukitel új, két kijelzős mobiljáról már hallottunk korábban, de most már ismerjük a teljes, hivatalos specifikációt és az árát is.

  • Oukitel A28 - sokat ígér

    A mediatekes SoC-vel felszerelt okoskütyü rozsdamentes acél házzal, bőrszíjjal, pulzusszám mérővel, Bluetooth kihangosító funkcióval és kedvező árcédulával támad, ám a sikere az új platformon áll vagy bukik.

  • Hivatalos videón az új kétkijelzős okostelefon

    Nem a következő YotaPhone, hanem az Oukitel U6 a főszereplő azon a klipen, amely körbejárja a fémkeretes, két kijelzős masinát, amelynek hátlapjára e-ink panel került.