Hirdetés
Bevezető, doboz, külső
A CES kiállításon találkoztunk az OneOdio-val, akikhez testvérmárkaként tartozik az OpenRock is a NonaByte ernyője alatt. Az OpenRock márka alá vannak kiszervezve a sportfüleseik, mert egyébként foglalkoznak irodai telefonos headsetekkel, fejhallgatókkal és gamer cuccokkal is. A doboz is egyértelműsíti a függőséget, a bal sarokban OpenRock by OneOdio felirat olvasható. A CES-en adtak nekünk egyet az OpenRock X-ből, ami a legújabb fülhallgatójuk, de technikailag egy tavalyi cucc.
Az ára itthoni boltokban 80 ezer forint körül van, ami azért elég ijesztő, a gyártói webshopban 144 amerikai dollár, ami 56 740 forint a cikk írásakor. Ez sem kevés, de azért emészthetőbb, mint a nyolcvanezer. A fülesből van fekete, arany-fehér és narancssárga is, az OpenRock X-hez passzoló védőtokkal. A csomagolás meglehetősen nagy kartondoboz, alul lehet kihúzni belőle a kis kalodát, ami tartalmazza a füleseket a töltőbölcsővel, ehhez egy USB-A végű Type-C töltőkábelt, illetve egy fém karika (karabiner).
A védőtok külseje fém, ez érzik a 114 grammján is. A téglatest 3,2 x 4,6 x 8,4 centiméteres, egyik oldalán OpenRock felirat, másikon egy nyílás alatta USB-C csatlakozóval a töltéshez (vezeték nélküli töltésfelvétel nincs), alul egy állapotjelző LED. A LED-es oldalt kell megnyomni, akkor nyílik a szelence, majd ki kell húzni a fülesek eléréséhez. Itt, az USB-C felett találjuk a párosításra kényszerítő gombot. Google-féle gyors párosításra nem képes az eszköz, manuálisan kellett összehoznom a telefonnal. A Bluetooth 5.3-as kapcsolaton keresztül viszont tökéletesen ment a kéteszközös multipont, a számítógépemre csatlakoztatva az OpenRock X-et is tudtam hívást fogadni a telefonon, vagy akár a telefonos alkalmazásban a hangzással babrálni, reagált rá a számítógépről lejátszott zene közben is.
A fülhallgatók maguk IPX5-ös védelmet élveznek, ez minimum elvárt egy sportolásra célzott terméktől. 12 grammot nyomnak a mérlegen, hosszuk 4,7 cm, magasságuk 4,8 cm a legtávolabbi pontokat mérve. A fülhallgatók kampós kialakítással az ember fülkagylója köré akadnak, én futottam, sétáltam, szobabringáztam bennük úgy, hogy szemüveget is viseltem, nem volt problémám az illeszkedésükkel. Ha valaki bringás sisakot és szemüveget is hord, nekik nem tudom garantálni, hogy biztosan kényelmes viselet lesz. A fülhallgatók feje 2,2 cm hosszú, 1,6 cm magas, valamint 1 cm mély, ezt a részt fel-le 50 fokban, ki-be pedig 45 fokban lehet mozgatni, hogy pontosan a hallójárat felé irányíthassuk a hangot. Kérdés, hogy a zsanér hosszú távon mennyit bír majd ki, a CES óta eltelt alig egy hónapban nem éreztem semmi lazulást a fülhallgatón, pedig hetente több napot hordtam és használtam rendszeresen.
Hiányzik a közelségérzékelő, így nem állítja le automatikusan a zenét a fülhallgató, ha levesszük, de igazából itt hallunk egyébként is mindent körülöttünk, miközben rajtunk van. Van lehetőség arra, hogy egy fülhallgatót használjunk csak egyszerre, headset módban. A fejen van egy nyomógomb, ezzel irányítható az OpenRock X nyomással vagy nyomva tartással. A funkciókról a következő oldalon, mert ezek a telefonos alkalmazásban állíthatók. A fülesek fején két mikrofont láthatunk még, illetve belül van a nyílás, amin a 14,2 mm-es dinamikus, légnyomásos meghajtók megszólalnak. Van még két pogo pin a fülesek fejének belső részén, ezekkel és mágnesekkel tapad be a tokba, hogy töltődjön.
A fülhallgatót puha műanyag és szilikon borítja, és bár a zsanér fémnek tűnik, valószínűbb, hogy ez is műanyag. Futás után elég volt letörölni a verejtéket a fülesről, viselése közben nem éreztem irritációt, és mivel nem húzta a fülemet, ezért akár egy egész munkanap során is végig tudtam viselni, mert egyszerűen elfelejtkeztem arról, hogy rajtam van. Egy vastagabb szárú szemüveggel viszont el tudom képzelni, hogy már nem lenne ilyen jó a véleményem.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!