OneOdio OpenRock X - a koncertterem ajtaja nyitva

Az OpenRock X nyitott fülhallgató kifejezetten sportolási célra tervezve. Levegőrezgéses hangsugárzók, állítható fej, hosszú üzemidő.

Kapcsolat, app, hangminőség

Nincsen aktív zajszűrés, de a hívások lebonyolítása során van háttérzaj-szűrés. A Bluetooth 5.3-as kapcsolat stabilnak bizonyult (-41 dBm) tesztünk alatt, zárt térben falakkal 7 méteres távolságig, nyílt térben akár 15 méterig kitartott a zenelejátszás. A kodektámogatás szegényes: SBC és AAC van csupán. A késleltetés -168 ezredmásodperc, ami jónak számít, de azért hardcore játékokhoz nem feltétlen ezt használnám. Telefonon és számítógépen lejátszott videós tartalom esetén nem volt gond a kép és a hang csúszásával, mondjuk ez köszönhető a lejátszóprogram általi korrekciónak is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Van letölthető OpenRock alkalmazás iOS-re és Androidra egyaránt, felépítése és funkcionalitása ugyanaz a programnak. A főoldalon láthatjuk az OpenRock X aktuális töltöttségét, alatta van egy EQ. Ez három előre kalibrált módot kínál (Relax, Rock, Boom), valamint egy egyedi beállítási lehetőséget. A Relax szól a leginkább természetesen, a Rock és a Boom módok nagyon megküldik a mélytartományt, utóbbi a magasat is. Ennek eredménye sajnos zajos, kásás zenei végeredményt szül, ami a részletesség rovására megy. Annyira, hogy se rockzenéhez, se hiphophoz nem jó egyik sem, mert ha van ének vagy rap, azt nagyon elnyomja. A Relax mód kiegyensúlyozottabb valamivel, de a középtartomány még itt is háttérbe szorul, szerintem érdemes a Custom beállítás mellett az 1 kHz-es sávon minimum 2 dB-ig húzni. A gyári beállításokon kézzel változtatva sem lesz azért tökéletes a hangzás, a hangkép kicsit lapos, és olyan finom részleteket nem érdemes keresünk egy dalban, mint mondjuk cinek csengése. A sztereó szeparáció remekül teszi a dolgát (és az appon belül tudunk jobb-bal egyensúlyt is állítani), a térérzet kialakításból adódóan jobb az átlagnál, de a koncertfelvételek színpadképének visszaadása nem kiemelkedő, lévén a finomabb részletek elvesznek.

EQ beállításokEQ beállításokEQ beállítások EQ beállítások (forrás: Mobilaréna) [+]

Kialakításából adódóan az összes hangot beengedi a füles, ami körülöttünk van, viszont a zajszökés minimális, Bog és Bone123 kollégák is azt mondták, nagyon halk sistergést észlelnek csak, ha 60% fölé emeltem a hangerőt. Mondjuk alapból egész hangos az OpenRock X, számomra az irodai környezetben a 20% környéke bőven elég volt a háttérzenéhez, amikor csendes utcán használtam, akkor pedig 50%-on még hallottam a zenét, de a közeledő autót, biciklist is. Viszont amint forgalmas csomópont környékére értem, mondjuk a Széll Kálmán térre, a környezet zaja rendre elnyomta a zenét, amit a hangerő emelésével lehet orvosolni, viszont ez erős torzítással jár, másrészt fülünknek sem oké hosszú távon.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az alkalmazásban lehet beállítani hangerőlimitet, beállítható emlékeztető, hogy mennyi idő után jelezze a füles, ideje szünetet tartanunk. Beállítható 15 perces intervallumokkal az automata kikapcsolás, állítható angol és kínai nyelven az állapotjelző segéd hangereje, illetve a fülesen található gomb funkcionalitását is valamilyen szinten variálhatjuk. Az egy, kettő, három nyomás fix parancsok — 1: lejátszás/szünet, hívás felvétele/lerakása; 2: következő szám, hívás elutasítása; 3: előző szám —, a nyomva tartásra viszont beállítható a hangerő fel/le, a mikrofon ki/be, vagy a telefonon futó hangasszisztens ébresztése. A jobb és bal fülesre külön-külön is beállíthatók parancsok. A gombnyomásra késleltetés nélkül reagál a fülhallgató akkor is, ha két eszközre csatlakozik épp, azon az eszközön elvégezve a parancsot, amin megy a lejátszás, vagy amire beérkezik a hívás.

Van elveszett füles keresése mód is, ilyenkor nagyon hangos csipogó jelzést játszik le az alkalmazás az OpenRock X-enVan elveszett füles keresése mód is, ilyenkor nagyon hangos csipogó jelzést játszik le az alkalmazás az OpenRock X-enVan elveszett füles keresése mód is, ilyenkor nagyon hangos csipogó jelzést játszik le az alkalmazás az OpenRock X-en Van elveszett füles keresése mód is, ilyenkor nagyon hangos csipogó jelzést játszik le az alkalmazás az OpenRock X-en (forrás: Mobilaréna) [+]

Üzemidő terén bő 4 órányi folyamatos használat multipont kapcsolat fenntartásával eredményezett 20% merülést a bal és 30% merülést a jobb fülesben. Az OpenRock azt ígéri, hogy 12 óra az üzemidő egy töltéssel, a tokkal együtt 48 óra. Ez tapasztalataink szerint reális érték az újkori fülessel. A fülhallgatókban egyenként 80 mAh-s telepek vannak, a tokban 720 mAh-s akkumulátor található. A teljes töltés PD 3-as töltővel egy órát vett igénybe.

A négy mikrofonnal a beszélgetési hangminőség gyenge, nagyon erős a zajszűrés és csúnyán digitalizálja a beszélő hangját a feldolgozó algoritmus. Le lehet vele bonyolítani hívásokat, mert abszolút érthető a beszélő, csak épp hangja nem szól természetesen.

Összegzés — OpenRock X

2025 slágere a TWS fülhallgatók terén a kampós, nyitott sportfüles lesz, ez szinte biztos, a CES-en az OpenRock mellett volt egy rakás más márka is — Shokz, EarFun —, de járt már nálunk nyitott füles tavaly a Huaweitől és a Nothingtól is. Az OpenRock X tapasztalataink szerint kifejezetten kényelmes és hosszú üzemidővel rendelkezik, kialakítása és formája egy számunkra eddig ismeretlen márkától meggyőző. De a hangminőség terén még úgy érezzük, van hova fejlődnie a cégnek. Csendes környezetben kellemes társ a fülhallgató, de zajos közegben már emelni kell a hangerőn annyit, hogy az a lejátszott zene hangminőségének romlásával jár majd. ANC-t nem várunk el, de mondjuk a szélzajt dedikáltan szűrő mód lehetne, egyelőre nincs ilyen a termékben. Az audiokodekek támogatása is lehetne bővebb, LDAC például simán beleférhetne ezen az áron az SBC és AAC mellett.


[+]

Kicsit drága az OpenRock X ahhoz, hogy csak csendes környezetben tudjuk jól használni. Ennyi pénzért beleférhet már fül mögé helyezhető fülesből olyan is, ami zárt is, így mondjuk a konditeremben szóló rádiót vagy lejátszási listát ki tudjuk zárni. De belefér a Shokz Openfit, az EarFun OpenJump, de ha nem ódzkodunk a normál fülhallgatóktól, akkor ennyi pénzért vehetünk már ANC-s fülest is IPX5-ös védelemmel, amiben jó átengedő mód van, például a még kapható Jabra Elite 10.

Az OpenRock X-et a CES 2025-ös kiállításon kaptuk a márka standján. Ha valaki szeretné, ide kattintva tudja megrendelni a cég webshopjából.

viragdani01

Előzmények