Nokia XL Dual SIM - méretes tévedés

Külső

Nem nehéz rájönni, honnan hozták az ihletet az XL külsejének megalkotásához. A Lumia széria szögletes, sarkos vonalai köszönnek vissza rajta, amivel nincs is semmi baj. A formán kívül a vidám, fiatalos színeket is átvették, így a feketén és fehéren kívül van narancs, zöld, kék és sárga is, mi az utóbbit kaptuk. Nem lehet ilyen pozitívan nyilatkozni viszont a méretekről, mert az XL egy elég nagy batár tepsi. Noha a kijelző nem kicsi, a köré formált ház eléggé túlzás, ugyanekkora kijelzőt az Alcatel több mint 8 mm-rel keskenyebb és 3 mm-rel vékonyabb házba tudta tenni (Idol X+). A túlzott szélesség és vastagságon felül a 190 grammos súly is elég túlzó, ez már a phabletek szintje lenne, de ez nem az. Minőségileg viszont nincs kifogásolnivaló, az összeszerelés teljesen jó, nincs recsegés-ropogás, a polikarbonát hátlap matt felületű, viszont kissé csúszik.

Nokia XL
[+]

Az előlapon 5 hüvelykes képernyő terül el, amelyre elég bőven szabták az oldalsó peremeket. Aztán ha bekapcsoljuk, lesz meglepetés, mert WVGA (480x800 pixel) felbontással találkozunk, ami persze rettentő kevés ilyen méretben. A gondokat fokozza, hogy az elvben IPS panel a betekintési szögeken kívül mindenben elvérzik, amit elvárnánk tőle. A színek fakók, a fényerő még maximumon is harmatos, napfényben pedig szinte semmi sem látszik belőle. Nincs mit szépíteni, ez a képernyő nagyon gyenge. Az se sokat javít a dolgon, hogy az általam kibontott, fóliás készülék rögtön jól látható pixelhibákkal bírt, a teszt során pedig további hibás képpontok keletkeztek. Alatta egyetlen érintős vezérlőgomb, a Vissza látszik, világítást nem sikerült neki kreálni, de mivel egyedül van középen, ezért sötétben is ki lehet tapogatni. Felül a Nokia jelzésen kívül van előlapi kamera, fény- és közelségszenzor, valamint a hangszóró. Ez utóbbi csak átlagos, hangerőből és hangminőségből is jó lenne kicsit több.

Nokia XL
[+]

Hátul nagy síkság van, mindössze egy apró Nokia felirat, illetve a kamera optikája és a mellette lévő LED töri ezt meg. Ahogy már említettem, a polikarbonátból készült hátlap matt, viszont a sárga színnel azért nem árt vigyázni, elvben könnyen koszolódhat, bár nekem még zsebben hordva se volt vele gondom.

Nokia XL
[+]

Az oldalain szépen elosztották a kevés kezelőszervet. Alulra jutott a microUSB és a mikrofon, felülre kerül a 3,5 mm-es jack kimenet. Jobbra, majdnem középen találjuk a bekapcsolót, kicsivel felette a hangerőszabályzót. A baloldal üresen maradt és sajnos a Lumiákon zömmel megtalálható kamerabillentyűt is nélkülöznünk kell.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

  • Frissül a Nokia X platform

    Az Android-alapú készülékek fejlesztésének háttérbe szorítása ellenére a Microsoft továbbra is gőzerővel dolgozik a már piacra dobott készülékek szolgáltatásainak finomításán.

  • A Microsoft is szelfimobillal rukkolhat elő

    A sokáig csak Superman kódnévre hallgató készülékről számos apró részlet kiszivárgott, így az előlapi és hátlapi kameraszenzorok felbontása.

  • Nokia Lumia 635 - negyedik fokozat

    Megérkezett hozzánk a Lumia 630 4G modemmel felvérezett ikertestvére. A Lumia 635 tesztjében elsősorban a szélessávú adatképességekre vagyunk kíváncsiak.

  • Gigabyte GSmart Mika M2 - szemből kemény

    Szokásosan kétkártyás, középkategóriás felszereltségű, HD kijelzős készüléket dobott össze a Gigabyte, amely egész kellemesen sikerült.

Előzmények

Hirdetés