Külső
Bár a Lumia 610 az egyik legolcsóbb Windows Phone modell szerepében tetszeleg, a külsején ez egyáltalán nem látszik. A finnek formatervező részlege ismét remek munkát végzett, tesztalanyunknak nincs min szégyenkeznie. A 119,24 x 62,18 x 11,95 milliméteres méretekkel megáldott készülék egy kicsit talán vastagabb a kelleténél, a 131,5 grammos tömeg átlagosnak mondható. A borítás puha tapintású, matt plasztikból készült; nálunk egy fekete modell járt, ám a telefon emellett fehér, kék és rózsaszín kivitelben is piacra kerül majd. Az előlapot egy, a grafitszürke és az ezüst határán egyensúlyozó színű, enyhén csillogó keret futja körbe, amely a műanyag egyhangúságát hivatott megtörni.
Az előlapon a szokásos elemek fogadnak minket. Legfelül egy Nokia felirat csücsül a fényszenzor és a közelségérzékelő társaságában, felettük a hangszóró lapul, kellemes hangminőséggel operálva. A legnagyobb részt a 3,7 hüvelykes képátlójú kijelző foglalja el, a felbontása 480 x 800 képpontos, a megjeleníthető színárnyalatok száma 65536. A mezei TFT-LCD technológiát használó panel képe nem tökéletes, oldalra fordítva rohamosan romlik a képminőség, a színek pedig kissé fakó, kimosott hatást keltenek. Az érintések érzékelése természetesen kapacitív módon történik, egyszerre több ponton is. A kijelző alatt a szokásos érintőgombok csücsülnek, melyek a vissza, start és keresés funkciókat látják el.
A matt fekete plasztik hátlapon minimális a díszítőelemek száma. Középen egy ezüst Nokia felirat olvasható, a kamera és a LED segédfény felül kapott helyet. Legalul a külső hangszóró csücsül, amely a szokásos szintet hozza: viszonylag magas hangerő, keskeny dinamikatartomány. A fedlapot lepattintva az akkumulátor tárul elénk, a microSIM-foglalat alatta bujkál.
Az oldalsó interfészek a már említett, az előlapot körbeölelő keretben kaptak helyet. A hangerőszabályzó, a ki- és bekapcsoló gomb és a dedikált kamerabillentyű a jobb oldalon foglalnak helyet, a microUSB-aljzat és a 3,5 milliméteres kimenet a telefon tetején található. A gombok mérete kisebb a megszokottnál, ám a megfelelő nyomáspont miatt kényelmes kezelni a mobilt. Egyedül a képernyőzárként is funkcionáló ki- és bekapcsoló gomb elhelyezkedése nem az igazi, ezt érdemes lett volna magasabbra, vagy a telefon tetejére pakolni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!