Hirdetés
Alapfunkciók, GPS
A telefonkönyv egy jottányit sem változott. Minden frankó, rengeteg információ csatolható egy emberhez, végre jó nagy a hívókép, a kapacitás gyakorlatilag korlátlan, a keresés gyors. A hangtárcsázás mellett hangvezérlés is van a telefonban, ezt a két hangerőszabályzó gomb közé ékelt billentyűvel érhetjük el az eszköz jobb oldalát tapogatva.
Az üzenetkezelés is a szokásosan magas szintet hozza, minden van, ami szem-szájnak ingere: SMS, MMS, email, Exchange, OVI-mail. A gépelés nagyon jó ezen a gombsoron, bár virsli ujjak számára kissé zsúfolt lehet az elrendezés. Számomra viszont olyannyira tökéletesnek tűnt, hogy egy kézzel is el tudtam lavírozni a billentyűk eredejében.
A szervezőfunkciók között ott ül a jól ismert naptár, amely jobb oldalra költöztetett havi nézet mellett a kijelző bal felén listázza a teendőket. Van heti és napi nézet is. A vekker, a számológép, az átváltó, a PDF olvasó... mind-mind jól ismert Symbian funkciók, amelyek jól ismertek. A QuickOffice programcsalád az elődmodellhez hasonlóan itt is teljes verziós, tehát dokumentumok szerkesztésére is nyílik lehetőségünk. A Zip program sem újdonság a Font Magnifier pedig nevéhez méltóan a karakterek megnövelésére ad eszközt a kezünkbe.
Az E72-ben is van GPS vevő, ehhez pedig a Maps program dukál. Itt sem lesz meglepetés, a beépített iránytű örömteli (bár a kocsiban ritkán navigálok úgy, hogy "fordulj délnek, majd menj 500 métert"), hangtalan útvonaltervezés és navigáció pénz nélkül is elérhető, ha gépi csevegőpartnerre vágyunk, akkor a megvásárolt terület nagyságától és az időtartamtól függően kell a zsebünkbe nyúlnunk. A jelet mellesleg gyorsan megleli a Nokia, tartja is, amíg tudja. Szokás szerint megemlítjük, hogy Symbian rendszerre a gyári finn megoldáson túl vannak egyéb alternatívák is, modnjuk a Sygic és az NDrive.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!