Nokia E55 - összemosva

Hirdetés

Szövegbevitel

A telefon kétségtelenül legérdekesebb része a szövegbevitel. Ez a fél-QWERTY megoldás eddig nemigen hódított az okostelefonok világában, úgyhogy magam is nagy várakozással fogtam hozzá ahhoz, hogy megszokjam. Mert bizony ezt az elrendezést szokni kell. Egyből áttérni egy hagyományos gombkiosztású telefon után kissé nehéz, az ember megszokásból ütögeti a billentyűket, s minduntalan a fejéhez kap, hogy jaj, jaj, bocs, ez most QWERTY, tehát máshol vannak a betűk.

Nokia E55
[+]

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen megoldás akkor tud jól működni, ha kifinomult prediktív rendszer kerül mögé, s a Nokiánál meg is tettek mindent annak érdekében, hogy ez működjön. Ám ami viszonylag könnyen leprogramozható angol nyelven, az magyarul nyolcszor annyira nehéz meló, a mi szókincsünk és ragozási szabályaink igen nehéz feladat elé állították a mérnököket. Nem is sikerült tökéletesre. Az első, 160 karakterbe bőven beleférő SMS üzenetemben élből három olyan szó volt, amit a készülék nem ismert: történhetett, emberemlékezet, masszívan. A szótár szerencsére automatikusan bővül a beírt szavakkal, sőt, van szókiegészítés funkció is, amely halványan az éppen írt szó mögé teszi azt, hogy a szoftver szerint mire fog ez végződni, ezzel jelentősen gyorsíthatjuk a bevitel sebességét.

Nokia E55
[+]

Ha a prediktív kikapcsolása mellett döntünk, akkor tényleg eltart egy darabig, hogy megszokjuk a billentyűzet logikáját. Egy gombon két betű, de van, ahol csak egy, a normális sebesség eléréséhez hetekre lenne szükség. Tudom, hogy abszolút nem mérvadó, de végeztem ey kísérletet, egy angol nyelvű mondatot próbáltam bekapcsolt prediktív mellett beütni az E55-ön, illetve egy 2700 classic típusú készüléken, s három nap után még mindig majdnem kétszer olyan gyorsan végeztem a hagyományos gombsort használva, mint az E55-ön, van is erről egy rövidke videónk:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés