Nokia 5230 - a legolcsóbb érintős okostelefon

Hirdetés

Operációs rendszer, szoftverek

A készülék belsejében a legcsekélyebb változás sem történt, kis túlzással egy az egyben átemelhetném az 5800 cikk ide vonatkozó részét, de az nem lenne teljesen helyes, az ötödik kiadású Symbian Series 60-at ugyanis egy 434 MHz-es ARM11-es processzor hajtja meg, míg az 5800-ban a megjelenésekor csak 369 MHz-en ketyegett ugyanez a chip. Igaz, azóta a szóban forgó készülékhez is megjelent egy frissítés, mely feljebb tornázta az órajelet. A lényeges információ viszont az, hogy a készülék sebességével nincs gond, gyorsan és pontosan reagál a nyomkodásra, kiforrott, jól lehet használni.

Nokia 5230 Nokia 5230

A készenléti képernyőt a saját kényünk-kedvünk szerint formálhatjuk, az egyik leghasznosabb rész a fent elhelyezkedő gyorstárcsázó képernyő, legalábbis az alapértelmezett elrendezésnél, azon kívül ugyanis további két fajtát is választhatunk (alap és parancsikonsáv). Lényeg a lényeg: a hasznos információk megjelennek a készenléti képernyőn is, a Nokia és a Symbian ebben mindig is erős volt. A főmenü rácsos (12 ikon) vagy listás elrendezésű lehet, az ikonok jól átláthatók, a felépítés logikus, ez a rész is jól kezelhető.

Nokia 5230 Nokia 5230

Szoftveres téren semmi komoly extrát nem kapunk. A főmenüből érhetjük el a naptárat, plusz innen vezet az út az Ovi Áruházba és a Nokia Maps-be is, mely az internetről tölti le a térképállományokat. A legtöbb érdekesség az Alkalmazások mappába került, itt van az óra, a RealPlayer, a két darab gyári játék (DJ Mix Tour, Roller Rev 99), a fájlkezelő, a számológép, a szótár, a jegyzettömb, valamint a mértékegység- és valutakonverter. A diktafont a zene menüpont alatt található.

Nokia 5230 Nokia 5230

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés