Nokia 5220 - gnóm zenész

Menü, alapfunkciók, szoftverek

Mivel az előző oldalon már volt róla szó, valószínűleg senkit nem ér nagy meglepetésként az az információ, hogy az 5220 a gyártó Series 40-es platformjára épül. A jelenlegi tendencia azt mutatja, hogy ezt a rendszert csak az alsó, netán a középkategóriás készülékek kapják meg, ami valahol sajnálatos, mert valószínűleg a kiváló kezelhetőség és a gyorsaság ellenére sem akar mindenki Series 60-as rendszert használni. Bár jelen modell kézbevétele után lehet, hogy sokak fejében megfordulhat a váltás iránti igény, az 5220 ugyanis kifejezetten lassú. Az egyes menüpontokba való belépés is időt vesz igénybe, ráadásul a d-pad nyomogatásakor is érezhető egy kis "utánhúzás". A dolog azért furcsa, mert az ilyen rendszerrel ellátott készülékek általában gyorsak szoktak lenni.

Nokia 5220 XpressMusic Nokia 5220 XpressMusic

A rendszer képességeiről ezúttal nem fogunk sokat értekezni, mivel azokról már egy külön cikket is publikáltunk, melynek minden szava igaz tesztünk tárgyára is. Az extra szoftverekről viszont érdemes pár szót ejtenünk. Kezdetnek van egy háttérképkészítő alkalmazásunk, meglehetősen érdekes cucc: első lépésként ki kell választanunk kedvenc színeinket, majd a szoftver kiad egy absztrakt művet, ami aztán hullámzani kezd. Ezek után már csak meg kell nyomnunk a megfelelő gombot (természetesen a megfelelő pillanatban), a kész művet pedig be is állíthatjuk háttérképnek - el nem tudom képzelni, hogy valaki fél percnél tovább szeretné használni a programot, de azért biztos jó, hogy van. További újdonságokkal nem találkozhatunk, mivel a többi alkalmazást már ismerhetjük a régebbi modellekből: Flickr, My Nokia, Opera Mini, Sensor, Világóra, WidSets, Yahoo! Go. Játékokból négyet telepítettek a gyárban: City Bloxx, Guitar Rock Tour (ha már zenetelefon..), Rally 3D, Snake III. A belső memóriából egyébként 9,2 MB-ot használhatunk fel, a memóriakártyán pedig közel 490 MB-tal gazdálkodhatunk, mivel alapértelmezésben csak négy zenefájl van rajta.

Nokia 5220 XpressMusic Nokia 5220 XpressMusic

Telefonálás közben nem okozott csalódást a gép, a hangminőség kiváló volt, térerővel kapcsolatos problémáim sem adódtak. A telefonkönyvben 2000 bejegyzést tárolhatunk, az egyes emberekhez kielégítő mennyiségű extra adatot rögzíthetünk. E-mail kliens van, gond nélkül együttműködik a hitelesített IMAP szerverekkel is. A GSM-modul háromnormás (900/1800/1900 MHz), adatátvitelre GPRS-t vagy EDGE-t használhatunk, WiFi természetesen nincs. A Bluetooth a kor követelményeinek megfelelően 2.0-s, támogatja a sztereó profilt (A2DP).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés