Hirdetés

No.1 D6 - egyébként a szíja elég jó

Egy Android operációs rendszerrel szerelt óratelefon járt nálunk, ami elvileg okosóraként is használható, és bár darabjait nézve nem is rossz, a valóságban használhatatlan.

Hirdetés

Funkciók, hardver, óratelefonos használat

Az operációs rendszer Android 5.1, méghozzá egy teljesértékű változat, aminek kinézetét jelentősen átszabták annak érdekében, hogy az apró megjelenítőn is lehessen használni. Meglepő módon elég jó munkát végeztek, az óra sebessége és kezelhetősége rendben van, legalábbis egy relatív skálán nézve, hiszen az Android Wearnek nem ér a nyomába, de használható. Felülről lehúzható egy sáv, ahol olyan opciók vannak, mint a semmit nem nyújtó flip bright screen, a szintén kevésbé ismert off screen off net (valószínűleg lekapcsolja a WiFi-t, ha nem él a kijelző), illetve a hangszóróból elvileg vibramotort csináló DND, amire nagy szükség lenne, hiszen normális vibramotor nincs az órában. Viszont sajnos ez a funkció nem működik, tehát az értesítéseket kizárólag hangalapon kaphatjuk meg, ugyanis bejövő hívások esetén még az sem biztos, hogy a kijelző bekapcsol, kicsit esetleges a dolog.


[+]

Ha az időt mutató képernyőn jobbra húzzuk az ujjunkat, az értesítésekhez, balra pedig a zenelejátszóhoz jutunk. A virtuális számlapok között ugyanúgy tudunk váltani, mint az Android Wearnél, nyomva kell tartanunk a képernyőt, hogy eljussunk egy olyan horizontálisan görgethető listához, ahol 10 darab megjelenítési mód között válogathatunk; a többségük elég jól néz ki, ha a használható kinézetek arányát nézzük, kimondottan előkelő helyet foglal el a D6 az okosórák között. A plusz gombra bökve további 25 számlap között csemegézhetünk, amelyek szintén jól mutatnak a kijelzőn, de bakik azért itt is vannak, egy adott számlapot például többször is telepíthetünk, plusz a lista itt valamiért vertikálisan görgethető, ami a használhatóságon nem ront, csak mutatja, hogy az egységes dizájnnyelv mennyire ismeretlen fogalom a gyártónál.


[+]

A menüt egy felfelé irányuló ujjmozdulattal hozhatjuk elő, innen visszalépni már a virtuális gombokkal tudunk. A képernyőn egyszerre négy darab fér el a méretes ikonokból, az alkalmazások listája elég hosszú, plusz van egy virtuális gomb, amellyel a futó szoftverek listájához navigálhatunk. Felülről lefelé haladva a telefonnal és az üzenetkezelővel találkozhatunk, bő 1,5 hüvelyek virtuális QWERTY-billentyűzetet használni embert próbáló feladat, mindenesetre a funkciók adottak. Egy sorral lejjebb a névjegyzékbe és a beállításokba navigálhatunk el, majd jön az okosórás használatot lehetővé tevő Watch Helper, de erről majd a következő oldalon. Ezt követi a Play Áruház, ami meglepő módon elindul és működik, ami nem mondható el azon appok többségéről, amiket feltelepíthetünk a segítségével. Az AnTuTu például körülbelül 3 percig indul az órán, de tulajdonképpen működik, úgyhogy le is tudtunk futtatni egy tesztet, 18 366 pont lett a vége.


[+]

A tesztprogramok segítségével derült ki, hogy a házban egy MediaTek MT6580M típusú rendszerchip dolgozik, a négy darab ARM Cortex-A7-es processzormag 1,3 GHz-es órajelen pörög, a grafikus számításokat egy Mali-400 MP2 végzi, a RAM mérete 512 MB (ez azért szép, mert a gyártó 1 GB-ot ír), a ROM-é pedig 8 GB, amiből ténylegesen 5 GB érhető el a felhasználók által. Az AIDA64 adatai szerint giroszenzor van a szerkezetben, aminek fényében a mozgásra bekapcsoló kijelző hiánya főleg érthetetlen, viszont gravitációs szenzor a tesztprogram szerint nincs, pedig a gyártó azt írja, hogy van. Ezt persze még nem jelent semmit, mert a pulzusmérőt sem jeleníti meg, pedig az van a készülékben, működik is, csak úgy, mint a barométer.

Elég egyszerű a mellékelt app Elég egyszerű a mellékelt app
Elég egyszerű a mellékelt app [+]

Az alkalmazásokra visszatérve, van böngésző, naptár, óra, email kliens, képnézegető, zenelejátszó, diktafon, Facebook kliens, fájlkezelő, lépésszámláló, Twitter, időjárás előrejelző és WhatsApp is. Telefonálni pedig önmagában lehet az órával, a hangszóró méretéhez képest hangos, a mikrofon pedig kimondottan korrekt minőségű, de nyilván Bluetooth-headset csatlakoztatására is van lehetőség, szabványos fülhallgatókimenet ugyanis nem található a D6-on. 4G-támogatás sincs, internetezni 3G-n vagy WiFi-n keresztül lehet, de ez bőven elég is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • No.1 D7 - nagy pofon csuklóból

    Androidos okosórát kértünk. Kaptunk is valamit, amin tényleg Android fut, tényleg óra, de leginkább az az okos, aki messze elkerüli. Pedig a specifikációk — ezúttal is — rendben vannak.

Előzmények

  • Fitbit Blaze - mozgás a négyzeten

    Az amerikai vállalat legújabb viselhető eszköze okosóraként nem feltétlenül állja meg a helyét, a sportban viszont nagyon hasznos társ, az üzemideje pedig egészen elképesztő.

  • Pebble Time Round - ugyanaz kerekben

    A legújabb Pebble nagyjából ugyanazt tudja, mint négyzetes kijelzős Time, csak sokkal légiesebb. Cserébe gyengébb is az üzemideje.

  • Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

    Itthon Huawei Band néven kapható a kínai cég minimalista, alapvetően nőknek ajánlott okosórája, ami elérhető áron nyújt pont annyit, amennyit kell neki.

  • Pebble Time - jó időben

    Az Android Wear rendszerre épülő okosórák mellett a Pebble színes kijelzővel ellátott modellje is egy túlságosan egyszerű megoldásnak tűnhet, pedig egy jól átgondolt koncepció végeredménye.

Hirdetés