NKTEL A200 - erősebb, mint valaha

Menü, alapfunkciók

Ahol az NKTEL a legnagyobb fejlődést mutatta be, az a kijelző. A fentebb már hivatkozott Myphone-t kenterbe veri az ismeretlen felbontású ablak, amely 2 inches képátlóval bír. Nem QVGA, az biztos, ahhoz nem elég finom. De nem is 128x160 pixeles, mert annál azért jobb. Elvileg hivatalos források QCIF felbontásról beszélnek (ez 176x144), de ez nem stimmel az arányok kapcsán, mint ahogyan a 176x220 sem jön össze. Valahol a kettő között van, de a lényeg, hogy egy teljesen átlagos, középkategóriás Nokia vagy Motorola mellett sem tűnik gyengének, abszolút megfelel az európai normáknak.

NKTEL A200
[+]

A menü továbbra is a MediaTek platformjára épül (MTK). Az előző NKTEL-hez képest igen jelentős a fejlődés, egészen megdöbbentő dolgokat kotyvasztanak vadkeleten, rögtön onnan kezdve, hogy a működés villámgyors. Pikk-pakk történik minden, és ez azért is dicséretes, mert az erős iPhone beütést mutató ikonok között a mozgás animált. Ráadásul összesen nyolc féle módon tud átmászni a kurzor egyik rajzocskáról a másikra, és újabb nyolc módon fordul a kijelző, ha az almenük közé mászunk be. Csupán egyetlen zavaró dolgot vettem észre: a főmenü elvileg 12 ikonból áll, de csak 9 látszik a kijelzőn, s semmi nem utal arra, hogy lefelé még egy sornyi funkció bujkál. Ide vagy lejut a júzer véletlenül, vagy sosem fogja megtudni, hogy számológép is van a telefonjában. A készülékben van mozgásérzékelő is, ami ugyan a kijelző forgatásával a menürendszer tájolását nem változtatja meg, de a telefon rázogatásval az alap háttérkép cserélődik. Szintén MTK sajátosság, hogy ha mi is úgy akarjuk, akkor a telefon minden gombnyomást rezgéssel hálál meg.

NKTEL A200 menü

A névjegyzékkel alapvetően nem lenne probléma, de egy szoftveres hiba miatt én speciel roppantmód ideges lettem. A készülékben 500 bejegyzés tárolható, illetve itt van még a két SIM kapacitása is. Ám a kínaiak még nem láttak 250 neves kártyát, mert csak az első 200 bejegyzésre szűr a telefon, a többiek mintha nem is léteznének. Van még egy bajom, ez pedig az, hogy csak nemzetközi formátumban eltárolt számokhoz tudja társítani a neveket. Ezek amatőr hibák, 5-6 éve a Motorola cuccokban volt hasonló, de már ők is rég kinőtték, egy normális telefon a legutolsó 6-8 számjegy alapján azonosít.

NKTEL A200 menü

Az üzenetkezelésnél SMS és MMS van. Kicsit kellett kotorásznom a menüben, mire sikerült magyar nyelvre állítsam a szövegbevitelt (de még perzsa is van, frankón), csak a kisbetű-nagybetű váltással voltam néha gondban, de rá lehet érezni. Annak ellenére, hogy a gombok elég selejtes benyomást keltenek, üzenetet írni nem túl megterhelő. A csillag gomb hatására kellemes kis karaktertábla jön fel, így egy smiley kirámolása sem jelent túl nagy gondot. A telefonban 500 szöveges üzenet tárolható (ez azért elég izmos mennyiség), cserébe az MMS-ek csak a belső memóriába kerülhetnek, amely kemény 400KB-os, ha mindent kiürítünk belőle.

NKTEL A200 menü

A naptár havi és heti nézetben is megjeleníthető, a bejegyzések típusai között még randevú is akad. A világóra a szokásos, a Föld domborzati térképét mutatja, alapértelmezésben Pekingre állítva, de ez nem meglepő a készülék származását ismerve. Van stopper, számológép és menstruációs naptár is, ha pedig ez egy telefonban benne található, akkor ott testtömeg-index funkció is lesz. A vekker riaszt kikapcsolt készülék esetén is, több időpont és napokra beállítható ismétlődés jellemzi.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés