MyKronoz ZeTime - szezont a fazonnal

Hirdetés

Aktivitáskövetés, üzemidő, végszó

Az aktivitáskövetés kulcsszerepet játszik minden olyan testre erősíthető kütyü esetében, amely szenzorokkal rendelkezik. Persze nagyon nem mindegy a pontosság és a szoftverkörnyezet, és itt sem az igaziak a tapasztalataink. A lépésszámot a ZeTime még nagyjából megfelelően követi, bár érzésre a billentyűzeten való gépelés vadabb mozdulatait is beleszámolja. Az ebből és a magasságból kalkulált megtett távok pedig aligha pontosak. De leginkább a pulzusmérő lába lóg ki: volt, hogy teljesen nyugodt körülmények között, egymásutánban sikerült 56-os és 170-es pulzust mérnie, máskor meg brutálisan intenzív edzésgyakorlat végén 70-est. Ha pedig a folyamatos mérés be van állítva, komoly fluktuációt mutat a napi lebontású grafikon. De még csak nem is az említettek az aktivitáskövetéses fejezet legnagyobb hibái: egyszerűen nincs mögé téve az aktív mozgáshoz passzoló szoftver.

Nem ismeri fel vagy választható ki futás, úszás (sekély vízben lehet vele, mélyvízben vagy nagy nyomású tevékenységek során nem), nincs automatikus pulzusmérés intenzív gyakorlatok megkezdésekor, igazából semmilyen sportstatisztika nem rögzül, adat nem továbbítható valamely futóapp adatbázisába, azok sem veszik a ZeTimenak hasznát. Csak az aktív perceket írja ki a MyKronoz órája, ami kevés. Egy Fitbit-féle kütyünek pont az az előnye, hogy a szenzoros adathalmazt hatalmas statisztikai adatbázisba foglalja, lebontja a nyugalmi, mozgásos és intenzív állapotokat, a specifikus sporttevékenységeket, a gyakorlatokat, plusz egyéni betáplálással a bevitt kalóriákat és folyadékokat is, az elégetett energia és egyéb hasznos adatok mellett. A mobilszoftverben így csak a lépés, a táv, a pulzus, az alvás és az aktív percek adatai jeleníthetők meg, igaz, többféle lebontásban.


[+]

Sikeresen kompenzál a MyKronoz üzemidőben: a 200 mAh-s telep jó sokáig bírja két töltés között (a kisebbik modell 180 mAh-sat kapott). A leírás szerényen három napos okoshasználatot ír, de a merülési mutatókat figyelembe véve nálunk akár az egy hét is kijöhetett volna. Ezt egy-két nappal megrövidíti a folyamatos pulzusmérés, de így is vígan tovább elfut a legtöbb okosóránál, hát még ha csak az analóg mutatók lopják az áramot, ilyenkor hetek eltelhetnek két töltés között. A töltőbölcső praktikus: csak azt kell kábelre dugni, a ZeTime-ot nem, a vezetékmentes etetés pedig kevesebb, mint másfél óra alatt megvan. A bölcső viszont lehetne sokkal mágnesesebb: elég a rajta pihenő órát megpöccinteni, és le tud ugrani róla, töltés közben pedig érdemes hozzászorítani, ha nyomkodni akarjuk. A bölcső egyébként elég hangosan ciripel töltéskor. Mindenesetre, hacsak nem egy e-ink kijelzős riválissal vetjük össze, a „nagy kijelzős” órák között meggyőző a ZeTime üzemideje.


[+]

Kétségtelenül egyedi ötletet támogatott meg a közösség és hívott életre a MyKronoz: a ZeTime egyszerre mechanikus óra és okosított értesítéskijelző, viszont az okosóra kifejezés nem áll a nyelvünkre. Az a nyílt operációs rendszerű, alkalmazásokat fogadó, fejlesztőkkel megtámogatott és egy rakás egyéb szenzorral és antennával felvértezett riválisok privilégiuma, és ebben ég és föld az előnyük. Az Android Wear és a WatchOS típusúak összemérhetetlenül jobban összedolgoznak az Androiddal és az iOS-szel, a Tizen pedig, bár kevésbé, rengeteg önálló funkciót kínál. GPS, WiFi, eSIM opció, az asszisztens elérése, mikrofon, mobilfizetés, hangszóró, NFC, tárhely önálló zenehasználathoz és így tovább: ezek itt mind hiányoznak. A Gear Sport-féle variánsok ráadásul aktivitás és mozgáskövetésben is állva hagyják a ZeTime-ot, a kifejezetten megbízható sportórák pedig köröket vernek rá statisztikázásukkal. 90 grammon ráadásul a MyKronoz igazi szörnyeteget teremtett: bár tényleg remekül össze lett rakva, jól bírja a víznyomást és vannak mechanikus, elektronikus alkatrészei. Ám sem ezek, sem a jól teljesítő, de azért aprócska telep nem indokol ekkora túlsúlyt. Még a 80 grammos, kisebbik kiszerelés is túl vaskos lesz a hölgy vásárlóknak, de a férfiaknak is sok lehet az említett tömeg.


[+]

A ZeTime így is üde színfolt a karra csatolható eszközök között, a legfőbb problémája viszont az, hogy 75-90 ezer forint között mozogva kiszerelés szerint sem az igazi okosórák, sem a profi sportórák mezőnyét nem szorongatja meg. Amolyan ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit hibridként lehet, hogy tényleg különleges, egy olcsó értesítéskijelző, pár extra funkcióval mégis tud ugyanennyit. Amivel ki tud tűnni, az természetesen analóg és digitális mivolta, ilyet mi sem láttunk még teljes óralapos kijelzővel, viszont túlzó az árazása, hogy plecsnivel távozhasson. Az pedig kérdéses, hogy a két mutató, ami egyébként simán lehetne digitális is, elég vonzerő-e a geekvilágban bármelyik kiforrottabb vagy olcsóbb termék ellenében. Erre majd az eladási mutatók adnak választ.

Bone123

A tesztkészülék a Mobil Digital Kft. jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés