Használat
De ha bent van a kártya, akkor elvileg nem kell azt bántani, jöhet a telefonunkra a MyKi Spot alkalmazás, ami pikk-pakk telepszik, aztán létre kell hoznunk egy fiókot. Na, nekem már ilyenem volt, de persze ki emlékszik a jelszóra (pláne, mert itt kisbetű, nagybetű, szám és speciális karakter is kell), viszont a jelszóemlékeztető kérésekor az app úgy bezárta magát, hogy pislogni sem volt időm. Ezt a problémát semmiféle módszerrel nem tudtam áthidalni, szóval keletkezett egy vadiúj regisztráció, az persze gond nélkül végigszaladt. Volna, ha ezen a ponton nem derült volna ki, hogy meg kéne adni a trackerben levő SIM-hez tartozó telefonszámot, persze, hogy én egy data-only kártyát tettem be, szóval kiműtöttem (megint) a SIM-et, betettem egy másik kártyát, amin hangcsatorna is volt, a párosításhoz ugyanis valami oldschool SMS-autentikációt csinál a rendszer.
De aztán összeállt, mint a majonéz, az alkalmazásban megjelent a tracker helyzete, fel lehetett hívni, az SOS gomb megnyomása felhívott engem, tudtam rá küldeni hangparancsot, szóval működik rendesen. Olyannyira, hogy újfent kiműtöttem a SIM-et és visszaraktam az adatkártyát, a kutyámmal ugyanis meglehetősen egyoldalú hang alapú beszélgetéseket tudok folytatni, ez a funkció akkor valid, ha élő személy használja a nyomkövetőt és kapcsolatba akarunk lépni egymással.
Hirdetés
Viszont a MyKi-nál valószínűleg lecserélték a GPS modult, mert ez beltérben is egész pontos lokációt ad, a korábbi modellnél sokszor csak a cellainformációk alapján kalkulált pozíció volt látható. A másik észrevételem, hogy mintha a parancsok is gyorsabban szaladnának át a készülékre a telefonról, alapvetően két funkciót használtam gyakran: négy különböző magasságú sípolást tudunk küldeni a trackerre, amire relatív könnyen lehet a kutyát idomítani, hogy mit csináljon, illetve a távolból felkapcsoltam a Spoton levő LED fényt, ami főleg este sokat segít abban, hogy az ember az erdőben fellelje az ebet.
De persze létre lehet hozni két biztonsági zónát, aminek az elhagyásakor figyelmeztet az app, ugyanígy notifikál akkor is, ha a Spot töltöttsége 30% alá esik le, van benne mozgásérzékelő is, ami a kutya mozgásának intenzitásáról vezet statisztikát, lehet állítani a hívás hangerejét és a rezgést, látjuk az akkumulátor állapotát, illetve a kis mütyürben WiFi is van, ami szintén segít a helymeghatározásban. Az általános tapasztalat az, hogy klasszisokkal pontosabb, gyorsabb és megbízhatóbb a MyKi Spot, mint amilyen a Pet volt, ráadásul az tényleg naponta lemerült, ez viszont majdnem duplázza az üzemidőt. Éjjel szépen feltöltöm, amíg a kutya alukál, aztán ha indulunk valahová, akkor megkapja a kis szelencét, ami vízálló és remélhetőleg nem fogja odaverni egy sziklához a közeljövőben.
A készülék azonban nem tartozik a filléres kacatok közé. Viszont például a Telenor ingyen odaadja, ha vállalunk mellé egy előfizetéses SIM-et, de ott az előfizetési díj masszív túlzás, a Spot ugyanis 2G-s, vagyis minimális adatforgalmat generál, akármelyik Hipernet csomag iszonyú felesleges bele. Ha kártya nélkül akarnánk behúzni a szelencét, akkor 35 ezer forint körüli összeget kell érte letenni az asztalra, ennél egy Tractive olcsóbb, bár hamar utoléri a MyKi Spot árfekvését a havidíjakkal. Más kérdés, hogy ha onnan közelítem meg a dolgot, hogy mennyit ér a kutyám hogyléte és megléte, akkor azt pénzben nem lehet kifejezni, de mostanra már elég sok megoldás van a piacon, amelyek összemérhetők, ezek közül nem biztos, hogy a MyKi Spot lesz a nyerő, bár ha előfizetés nélküli trackert keresünk, akkor meglepően szűk a kínálat. És itt legalább van magyar forgalmazó, garancia és support.
Bog