Hirdetés
Zenehallgatás - MortPlayer
Bár zenelejátszó szoftverből annyi van, mint égen a csillag, kevésről mondható el, hogy jól használható lenne. A legnagyobb probléma általában a fogyasztással van, nagyon megterhelik a gép processzorát, ami rövidebb akkumulátoros üzemidőt eredményez. Mélyhangkiemelés és felhasználói hangszínek a legtöbb programban vannak, ám ezek bekapcsolása tovább növeli a legtöbb esetben amúgy is magas fogyasztást. A másik gond az, hogy sok alkalmazás bizony pénzbe kerül - márpedig nem szívesen ad ki az ember 20-30 USD-t a választható EQ-k vagy a mélyhangkiemelés miatt. A MortPlayer nevű lejátszó viszont minden kritériumnak megfelel: ingyenes, processzorhasználat és szolgáltatáskínálat szempontjából pedig az élmezőnybe tartozik.
Miután letöltöttük és feltelepítettük a nagyjából 1MB-os programot, be kell állítanunk pár dolgot, pl. hogy a rendszerhangerő legyen-e a lejátszó hangereje. Ha ezzel megvagyunk, megcsodálhatjuk a főképernyőt. Az alapértelmezett skin használatakor felül pár ujjal is könnyen nyomható gomb látható, középen a tekeréshez szükséges és a hangerőállító csúszkák vannak, alul pedig a játéklista található. Menü gombból rögtök kettő is van (mindkettő ugyanazt hozza elő), az ide való bejutással tehát valószínűleg nem lesz gond. A menüből érhetjük el többek között az EQ és effekt beállításokat, továbbá itt található többek között a sleep timer is.
Az EQ beállítások a MortPlayer használatával szerencsére nem jelentenek plusz terhet a processzor számára, pedig vannak programok (pl. a PocketMusic), amik ezek használata mellett 2-3x jobban használják a processzort. A mélyhangkiemelés viszont sajnos itt is nagyobb erőforrásigénnyel jár, bár a helyzet nem vészes - a lehető leghosszabb üzemidő érdekében azonban érdemes ezt inkább egyéni EQ-val megoldani. A sleep timer és ébresztő funkciókat azt hiszem, hogy felesleges lenne részletesen taglalni.
A szoftver egyik legjobb része kétségtelenül a Car Screen névre keresztelt képernyő. Ebben az állásban eltűnik alulról a menü és a játéklista, aminek köszönhetően a gombok sokkal nagyobbak lesznek, azaz a programot autóban is könnyedén lehet kezelni. Amennyiben az MP3 fájl tartalmaz albumborítót, az ebben a nézetben látható.
A támogatott fájlformátumok listája elég hosszú: OGG, MP3, MP2, WAV, MPL, M3U, MDL, ASX, PLS, MPS - a WMA-n kívül tehát szinte minden fontosabb formátum támogatott, beleértve a játéklistákat is. E formátumokat természetesen hozzárendelhetjük a lejátszóhoz, ráadásul az is kiválasztható, hogy a fálj megnyitása után a szoftver egyből elkezdje-e játszani azt. A program azonban egyéb finomságokat is tud: képes az utolsó pozíciótól folytatni a lejátszást, ha akarjuk az Exit megnyomásakor rákérdez, hogy biztosan ki szeretnénk-e lépni, beállítható, hogy egy vagy két bökésre induljon a lejátszás, eljátszadozhatunk a buffer méretével, microdrive-nál bekapcsolhatjuk az energiatakarékos módot, van képernyővédő, gyorsgombok, azaz gyakorlatilag minden, amire csak szükségünk lehet. Ennek fényében mindenkinek bátran ajánlom a programot, mely innen tölthető le.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!