Hirdetés

Motorola Razr 40 Ultra - jó volt a terv

Nagyobb az új Razr külső kijelzőjének képátlója, mint az első iPhone-é volt. A vízállóság korlátozott, a belső kijelzőben ott az árok, egy kézzel kinyitni nehézkes. De tölt vezeték nélkül. Megéri?

Adatok, üzemidő, összefoglalás

Nincs változás az adatkommunikációs téren sem egy évvel korábbhoz képest. A nanoSIM mellé megvan a programozható eSIM, megy hazai Telekom hálózaton a 4G és az 5G is, megvan a VoLTE és a VoWi-Fi is, a beszélgetési hangminőség viszont közepes, a Razr mikrofonja túlszűri a hangot, helyenként pedig az lesz ennek az eredménye, hogy tompítva hallanak minket a vonal túlvégén. A Wi-Fi 7-es modem nem érkezett meg, a Wi-Fi 6E viszont maradt három sáv támogatásával (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4 + 5 + 5 GHz, Hotspot), Bluetooth kapcsolatok 5.3-as verzióra hagyatkoznak, navigálni pedig GPS, A-GPS, GLONASS és Galileo segít, a városban másodpercek alatt megvan a helyzet három méteres pontossággal. Adott a gyorsulásmérő, iránytű, giroszkóp, és természetesen megvan az NFC is a telefonnal történő fizetéshez, viszont ez nálam valamiért csak akkor akart működni, ha kinyitottam a készüléket.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

Méretét tekintve kicsi ekkora kijelzőkhöz a 3800 mAh-s telep, még ha a 33 wattos töltés és az 5 wattos vezeték nélküli töltés adott is vezeték nélküli visszatöltés nélkül. Szintetikus terhelés alatt két és fél óra alatt sikerült lemeríteni a telefont, erőteljesebb mindennapi használattal 4-5 óra kijelzőidő azért összejön, készenlétben pedig minimális a fogyasztás, szóval ha csak üzenetekre válaszolgatni vesszük elő a telefont és nem is feltétlenül nyitjuk ki, akkor másfél napig el tud ketyegni. De a külső kijelző hosszabb üzenet lepötyögésére, egy email normális elolvasására már kevés, ugyanígy böngészni és videót nézni is inkább poén rajta, mintsem ténylegesen élvezhető tevékenység, végezetül a kinyitott nagy kijelzőn gyorsabban és egyszerűbben le tudunk rendezni mindent. Javult az üzemidő az elődhöz képest, de ha a Samsung Flip az etalon, a Razr Ultrának nem sikerült beérnie, ez a feladat az alapmodellre vár nagyobb teleppel és takarékosabban fogyasztó SoC-vel.


[+]

Összefoglalás

Motorola Razr 40 Ultra
Pro
Nagy méretű, használható külső kijelző
IP52-es védelem
Remek rendszersebesség
Vezeték nélküli töltés, 33 wattos fali adapter a dobozban
Sztereó hangszórók, Ready For képesség
eSIM támogatása
Az elődnél jóval stabilabb zsanér
Kontra
Látványos gyűrődés a hajlítható panelen
Szemet bántó PWM
Egynapos üzemidő
Terhelés alatt gyors merülés, teljesítménycsökkenés és melegedés
Középszerű fotós és videós minőség
Nem lehet egy kézzel könnyedén kinyitni
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 6 pont
Ár/érték arány 6 pont
Ár (8/256 GB, HUF) 499 990

Nincs hatalmas választék a magyar piacon, ha kagylótelefont akar az ember. Ott a Samsung a bejáratott Galaxy Z Flip telefonokkal, melyek legújabb generációja július végén érkezik, a pletykák szerint a Motorolához hasonló nagy kijelzővel. Aztán ott van a Huawei P50 Pocket, mely megjelenésében egyedi, de használhatósága jóval több kompromisszumot igényel, mint a többi készüléké. Valamint ott van még az Oppo Find N2 Flip is, mely limitáltan elérhető és ár-érték arányban alul marad a Motorola vagy a Samsung kínálta lehetőségekkel szemben. Így valójában az a kérdés, hogy a kisebb, vízállóbb, de nem síkra záródó és kis külső kijelzőt felvonultató Galaxy vagy az elődjéhez képest több dologban javulást hozó, de kevésbé vízálló és drágább Razr?

Csábító a Motorola ajánlata, bár a 499 ezer forintos ár azért elég magas. De cserébe kapunk tokot és töltőt is a telefonhoz, a külső kijelző használhatóságát bővítették, nem csak a fizikai méretét növelték meg. A zsanér erősebben tart, mint az elődnél és az IP52-es cseppállóság is pozitívum. A flexibilis kijelző viszont továbbra sem nyílik tökéletesen síkra és úgy kell rá vigyázni, mint a hímes tojásra. A csúcskategóriás hardverrel nincs dadogás a szoftverben, van viszont terhelés alatti melegedés, ami a teljesítmény visszafogásával jár. A vezeték nélküli töltés megérkezése is öröm, de nem segít azon, hogy a 3800 mAh-s akkumulátorral gyorsan lemerül a telefon. A kamerák teljesítménye fotókhoz jó, videóban viszont már gyengécskének mondható még kategórián belül is.

A Razr 40 Ultra kijelzői erős napfény alattA Razr 40 Ultra kijelzői erős napfény alatt A Razr 40 Ultra kijelzői erős napfény alatt [+]

Egyedi megjelenésű, jól összerakott telefon a Motorola Razr 40 Ultra, de technikai erődemonstrációnak inkább jó, mint mindennapi használatra, már csak azért is, mert az egy kézzel történő nyitás továbbra is nehéz. Ahogy az a teszt során többször felmerült, az alapmodell Razr 40 lehet az ütőkártya a Motorola kezében hajlítható fronton, így érdemes egy hónapot még várni vásárlás előtt, vagy akár kettőt a Galaxy Z Flip 5 bemutatójáig. Akinek pedig nem ég a keze azért, hogy félbehajtsa vele telefonját egynél többször, nyugodtan ajánljuk a Motorola kínálatából az Edge 40-es sorozat bármely tagját.

A készüléket a Motorola Magyarország jóvoltából kaptuk tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények